Προς το περιεχόμενο

Ο Guthrie Govan αποκλειστικά για το www.noiz.gr!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ο Govanmaniac που είναι? Μπας και "τέντωσε" από την συγκίνηση? ???

Δημήτρη ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?? ;D

 

H αλήθεια είναι ότι αρχικά ετοιμαζόμουν για Καβάλα. Δεν έβγαινα όμως όσο και να τα υπολόγιζα τα πράγματα.... Ο  Σταύρος ξέρει πόσο είχα στενοχωρηθεί... Και μετά έγινε το θαύμα... Ο Govan χτες στην Αθήνα... Το έμαθα τελευταία στιγμή αλλά κατάφερα να πάω.. (Ευχαριστώ θερμά τον Παντελή και τον Κώστα τον Παρασκευά που ήταν εκεί...)

 

Ότι και να πω είναι λίγο για τον Govan... Τεράστιος μουσικός, ευχάριστος και με απίστευτο χιούμορ... Γενικότερα είναι εκπληκτικός τύπος..

 

Στα καθαρά μουσικά τώρα απλά ο τύπος παίζει κιθάρα τόσο άνετα και αυθόρμητα όσο εμείς ανασαίνουμε. Είναι αλλού πραγματικά. Απέδειξε πανηγυρικά ότι ο ήχος είναι στα δάχτυλα. Ο τρόπος που αυτοσχεδιάζει και γεννάει ιδέες είναι μοναδικός...

 

Για το βίντεο τώρα, μπράβο στον Σταύρο καταρχήν και όσο για τον Govan να πω ότι οι απαντήσεις του είναι τροφή για πολύ σκέψη..  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θεέ μου πόσο ληστές είναι... τον έχω δει 2 ή 3 φορές (οι δυο σε φεστιβάλ - καθιστών - με άλλα μεγάλα ονόματα της τζαζ και την άλλη σε μια από τις πιο μεγάλες, χλιδάτες και εύηχες συναυλιακές αίθουσες που έχω βρεθεί ποτέ) και είχα δώσει από 28 μέχρι 45 (ΚΑΙ πρώτες σειρές - την πρώτη φορά που τον είδα τον είχα στα 10 μέτρα και στην άλλη του Orchestrion το ίδιο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο ευχαριστούμε πολύ!Ο  Govan έχει κάνει την κιθάρα δεύτερη φύση του και κάθε λέξη του είναι κέρδος για εμάς.

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

κάθε φορα που ακούω guthrie govan και μετά πιάνω την κιθάρα για να παίξω και είναι σαν να πιάνω  πρώτη φορα κιθάρα στα χερια μου...  :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Q2 : πως γινεται να ρωτατε το ΘΕΟ εαν χρησιμοποιει μετρονομο γενικα ! δεν εχει λογικη αυτο! :P κ απ οσο ξερω πρεπει να ειναι και απ τους λιγους που δεν κανουν ζεσταμα των χεριων πριν παιξει κιθαρα ( διατατικες κτλ)

 

 

ασχετα με τη πλακα το βιντεο ειναι πολυ ωραιο! κανετε ωραιες κινησεις!  ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που ασχοληθηκαν με τη δημιουργια του βιντεο  8)

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου