Προς το περιεχόμενο

Μικρή Βοήθεια


lock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου έιχα ένα modem pci το οποίο με "έβαζε πάντα στα 44kbps... Μέχρι που τα windows μόνα τους εντελώς, έκαναν το περίφημο windows update κι εγκατέστησαν ερήμην μου τους νέους generic drivers για το modem... από εκείνη τη στιγμή έπεσε η σύνδεση στα 33,6kbps... για ψάξε το γιατί το πρόβλημα δείχνει καθαρά drivers κατα την ταπεινή μου άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε tassos1978 έχω ξαναεγκαταστήσει τα drivers που είχα και πριν απο το format αλλά τίποτα. Έχω δοκιμάσει ό,τι είχαν προτείνει τα παιδιά στο φόρουμ αλλά τζίφος. Σήμερα το πρωί μίλησα με τις αρμόδιες υπηρεσίες του ΟΤΕ αλλά μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι μάλλον στον υπολογιστή και όχι στην σύνδεση. Μέχρι και το καλώδιο έλεγξα... Συμβαίνει κάτι μαγικοοοό το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα. :evil: Σας ευχαριστώ πάντως. Αν υπάρχει καμιά λύση η οποία σας έρχεται στο νου και δεν την έχετε προτείνει, είμαι πραγματικά ανοιχτός σε όποια πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα που ακουσα μπορει να υπαρχει και υπερφορτωση στο DSLAM(ετσι δε λεγεται??) της περιοχης σου .Και δεν ειναι ασυνηθηστο .Οι περισσοτεροι αυτο το προβλημα αντιμετωπιζουν.Ασε τις π@π@ρ*ες των οτετζηδων.Εχω 384 dsl κ αλλες φορες κατεβαζω με 40 κανονικα δηλαδη κ αλλες με 15. Παντως εμενα λιγο δυσκολο μου φαινεται να υπαρχει προβλημα σε συσκευη η σε καλωδιο .η δουλευει η οχι.Δοκιμασες απο αλλον ΗΥ να μπεις.Υπαρχει μια περιπτωση να φταει οντως ο ΗΥ σου αλλα μου φαινεται μικρη.Αν φταιει το δικτυο μετα απο καποιο διαστημα θα επανερθει.

8)

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ είναι στη υσβ ή στη σειριακή?

Τα προπερτις του μόντεμ και της θύρας τα έχεις ρυθμίσει?

Έχεις κοιτάξει αν έχεις όλα τα πρωτόκολλα εγκατεστημένα και ρυθμισμένα?(αν και τότε δεν θα είχες καν ιντερνετ, οπότε άστο αυτό)

 

Για πες για τα 2 πρώτα...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ είναι στη υσβ ή στη σειριακή?

Τα προπερτις του μόντεμ και της θύρας τα έχεις ρυθμίσει?

Έχεις κοιτάξει αν έχεις όλα τα πρωτόκολλα εγκατεστημένα και ρυθμισμένα?(αν και τότε δεν θα είχες καν ιντερνετ' date=' οπότε άστο αυτό)

 

Για πες για τα 2 πρώτα...[/quote']

 

Φίλε arpegios το μόντεμ σίγουρα δεν είναι usb (δεν είμαι σίγουρος όμως τι είναι σειριακή...) και τα πρόπερτις είναι ρυθμισμένα και ελεγμένα πολλεεεεές φορές. Δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει αλλά που θα πάει, κάποια στιγμή θα βρεθεί η λύση. Είναι στα άμεσα μελλοντικά σχέδια μια ADSL σύνδεση. Ελπίζω όμως να αντιμετωπίσω το πρόβλημα πριν απ' αυτό. Παιδιά σας ευχαιστώ. Αν φάει κανείς καμιά φλασιά για το τι μπορεί να συμβαίνει παρακαλώ μη διστάσετε :idea:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόντεμ είναι μέσα στον υπολογιστή ή έξω από αυτόν; Αν είναι μέσα' date=' είναι pci, άλλαξε το, 10 ευρώ κάνει![/quote']

 

Φίλε kwstas79 το μόντεμ είναι μέσα στον υπολογιστή. Μάλλον αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το αλλάξεις, άλλαξε του την θέση που είναι, βάλτο σε μια άλλη pci θύρα δηλαδή, όπως είπε και ένας άλλος, μην κάνεις και περιττά έξοδα... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου