Προς το περιεχόμενο

Χρηση του χταποδιου του 1 Spot


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

θελω απλα να ρωτησω αν το χταποδι του 1 spot 9V (αλλα και καθε αλλο χταποδι προφανως) το οποιο οδηγει πολλα πεταλια μαζι, μπορει να χρησιμοποιηθει με αλλο τροφοδοτικο 18V η αν πρεπει να αγορασω αλλου τυπου χταποδι.

 

Ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Eν συντομία, ναι, εαν φυσικά τα ακροφύσια ταιριάζουν, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για 18 V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Eν συντομία, ναι, εαν φυσικά τα ακροφύσια ταιριάζουν, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για 18 V.

 

Εννοεις να ειναι και τα δυο καποιου απ τους δυο αυτους τυπους : http://duhvoodooman.com/miscimages/musical/plug_types.gif ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι εν συντομία, ναι. Εαν τα πετάλια που θες να τροφοδοτήσεις με 18 V ταιριάζουν με τα ακροφύσια του 'χταποδιού' του 1spot, τότε με ένα τροφοδοτικό 18 V που εφαρμόζει αντίστοιχα στην 'είσοδο' του χταποδιού θα μπορέσεις να τα τροφοδοτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι εν συντομία, ναι. Εαν τα πετάλια που θες να τροφοδοτήσεις με 18 V ταιριάζουν με τα ακροφύσια του 'χταποδιού' του 1spot, τότε με ένα τροφοδοτικό 18 V που εφαρμόζει αντίστοιχα στην 'είσοδο' του χταποδιού θα μπορέσεις να τα τροφοδοτήσεις.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Για να γινω πιο συγκεκριμενος, εχω αυτο : http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=243&Product=51200

 

με το χταποδι του 1spot θα μπορεσει να τροφοδοτησει 2 18βολτα πεταλια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: πόσα mA απαιτούν τα πετάλια που θες να τροφοδοτήσεις?

 

με τα mA ειμαστε καλα, φτανουν απ οτι εχω δει, το θεμα ειναι αν ειναι συμβατο αυτο το χαποδι με το τροφοδοτικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα mA ειμαστε καλα, φτανουν απ οτι εχω δει, το θεμα ειναι αν ειναι συμβατο αυτο το χαποδι με το τροφοδοτικο .

 

Δεν απανταει κανεις! θα τα συνδεσω μολις μου ρθουν και αν παθει καποιο πεταλι κατι θα ανοιξω θρεντ να διαμαρτυρηθω! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ρωτήσεις τηλεφωνικά στον Νάκα εαν η διάμετρός του κάνει για boss-type (μπακάλικη μέθοδος :)) πεταλάκια (με το μάτι φαίνεται σωστή πάντως, το λέω για να μην ανοίγεις παραπονιάρικα threads). Εαν κάνει, τότε μια χαρά θα σου κάνει και το 'χταπόδι' την δουλειά που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου