Προς το περιεχόμενο

προγραμμα για Ψηφιακη ορχηστρα?


AlanDon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον

βρηκα το Εdirol Οrchestra απο το στουντιο της γειτονιας . Να ναι καλα το παιδι.

 

 

Βασικα ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για να γραψω την μουσικη που θελω ?

 

δεν ειμαι εμπειρος στο θεμα και δεν εχω ιδεα . Εριξα μια καλη ματια στο μανουαλ του εδιρο αλλα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το edirol orchestral ειναι το πιο μαπα πραγμα που εχω ακουσει...μπορει οι ηχοι του οταν παιζονται μονοι να ακουγονται καααααπως ''συμπαθητικα'' αλλα οταν το βαλεις σε μια μιξη που εχει σοβαρους ηχους ακουγεται σαν...κλανια..!!! :lol: :lol: :lol: ....προτιμησε τα eastwest,garritan,vienna.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το orchestral εμένα μου αρέσει , έχει ρυθμίσεις καλές και είναι και μικρό - ελαφρύ. Ιδιαίτερα με κανα συνδυασμό με reverb μια χαρά ακούγεαι.

 

Εξ άλλου νομίζω οτι ο φίλος το θέλει για να προσθέσει κάποιες φράσεις οπότε με λίγη επεξεργασία θα σταθούν μια χαρά στην μίξη του.

 

Μην ξεχνάτε οτι οι συμφωνικές κοστίζουν για να έρθουν στο δωμάτιο!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

God Bless Torrents 8)

 

Η παροχή πληροφοριών που αφορούν διακίνηση παράνομου λογισμικού αποθαρρύνεται σε αυτό το δικτυακό τόπο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το edirol orchestral ειναι το πιο μαπα πραγμα που εχω ακουσει...μπορει οι ηχοι του οταν παιζονται μονοι να ακουγονται καααααπως ''συμπαθητικα'' αλλα οταν το βαλεις σε μια μιξη που εχει σοβαρους ηχους ακουγεται σαν...κλανια..!!! :lol: :lol: :lol: ....προτιμησε τα eastwest' date='garritan,vienna.[/quote']

 

 

ακριβως το αντιθετω πιστευω εγω!

οι ηχοι απο μονοι τους ειναι κλανιες , αλλα οταν φτιαξεις μια ολοκληρη ορχηστρα (πχ συμφωνικη χε χε ) ακουγεται φοβερα πειστικα. αυτος ειναι νομιζω και ο ρολος του. επιτηδες τα οργανα του δεν ακουγονται τοσο <<μεγαλα>> απο μονα τους γιατι ετσι δε θα καθοτνα στην μιξη με τιποτα χωρις το αναλογο πειραγμα.

αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακούστε και αυτά.........

 

http://www.bestservice.de/detail.asp/de/best_service/peter_siedlaczeks_complete_classical_collection/110454a87p202p177p201

 

Tα'χω δουλέψει για demakia και είναι πολύ πρώτα και φθηνά,αν

κάποιος θέλει να'ωαι νόμιμος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εχει δοκιμασει να βαλει κανεις ηχους απο το edirol σε καποια σοβαρη δουλεια οπου drums,guitars,bass εχουν ηχογραφηθει σε καποιο σοβαρο χωρο με σοβαρα μικροφωνα-προενισχυτες???μπορει οι ηχοι μονοι τους να ακουγονται καλα(η εστω συνδυασμοι απο ηχους του...) αλλα μεσα σε μια μιξη με σοβαρους ηχους(ακομα και με drum kits from hell,bfd,trilogy οπως και με αλλα πολυ καλα δειγματα...) ακουγονται...μην επαναλαβω πως ....:lol: :lol:

...αν εχετε ακουσει καλες δουλειες με orchestral stuff(κανονικες ορχηστρες ή και με καλα δειγματα) θα καταλαβαινετε τι εννοω...για να μην αναφερουμε και τιποτα περι εκφραστικοτητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου