Προς το περιεχόμενο

CD: Για πόσο ακόμα??



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εξαιρέσεις ενδεχομένως το κόστος του CD νομίζω ο καθένας απο μας νιώθει καλύτερα να έχει την αγαπημένη του μουσική σε ένα καλογυαλισμένο cd με τα χρωματάκια του τα βιβλιαράκια του να το βάζει στη δισκοθήκη του να γεμίζει και να χαίρεται :D

 

¶σε που είναι καλύτερα να λες "Έχω το καινούριο cd του Κίτσου" απο

"Έχω mp3 Κίτσος"

 

άλλη αίγλη το πρώτο δε συμφωνείτε; :D :D :D

 

Αυτό με αφορμή το post του Underground.Τώρα για το χρόνο ζωής του cd πιστεύω έχει κάποιο καιρό ακόμη δεν παύει να είναι ένα εύχρηστο μέσο

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιός είναι ο "ποιοτικός που ακούει δίσκους γραμμοφώνου"; :lol: :lol: :lol:

Δεν ήξερα ότι έχουμε και τέτοιους εδω μέσα :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις ενδεχομένως το κόστος του CD νομίζω ο καθένας απο μας νιώθει καλύτερα να έχει την αγαπημένη του μουσική σε ένα καλογυαλισμένο cd με τα χρωματάκια του τα βιβλιαράκια του να το βάζει στη δισκοθήκη του να γεμίζει και να χαίρεται :D

 

 

 

...ακριβώς τα ίδια έλεγαν και για το βινύλιο, ότι ποιός θα 'θελε το εξώφυλλο μικρότερο, πλαστικές θήκες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα cd δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υπαρχουν αμεσα τουλαχιστον και για τα επομενα 20 χρονια.μπορει απλως να αλλαξουν σε μερικα πραγματα .πχ Blu-Ray

 

ΡΕ ΜΑΡΙΕ!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΤΙ ΑΒΑΤΑΡ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???

 

:D :D :D

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταργηθει το cd? Ναι δεν αποκλειεται, αλλα η γνωμη μου ειναι οτι θα το αντικαταστησει κατι αλλο σιγουρα σε μικροτερο μεγεθος (καθως η τεχνολογια ολο και μικραινει περισσοτερο τις συσκευες)και με καλυτερη ποιοτητα ηχου.

 

Τωρα να αντικατασταθει παντελως απο το download...i pod... δεν το νομιζω. Μιλαμε δλδ οτι αποκλειουμε μια μεγαλη γκαμα ανθρωπων οι οποιοι δεν ειχαν ποτε σχεση με τους υπολογιστες, αλλα και ουτε προκυτε να εχουν. πχ ο πατερας μου δεν ξερει απο που αναβει ενας υπολ. Το μονο που ξερει ειναι οτι οταν θελει να ακουσει τα αγαπημενα του country τραγουδακια θα βαλει το σιντακι να παιζει. Το ιδιο συμβαινει οτι οταν θελει ενα καιν. θα μπει σε μαγαζι να το αγορασει...

 

Για μενα παντα θα υπαρχουν τα δισκοπωλεια να μπαινεις μεσα και να αγοραζεις ενα αλμπουμ. Τωρα σε ποια μορφη θα ειναι δεν ξερω. Παντως κατι θα σου δεινουν για να το βαλεις σε μια συσκευη. (στο σπιτι,στο αυτοκινητο...οπουδηποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cd θα συνεχίσει να υπάρχει.Έστω και με λιγότερο κοινό.Όπως ακόμα υπάρχουν κάποια δισκάδικα με μεταχειρισμένα βινύλια.Αρκεί να ρίξουν τις τιμές.Είχαν φτάσει τα Cd σε εξωφρενικές τιμές.Αυτό απομάκρυνε πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι θα συνεχίσει να υπάρχει, εκτός και αν πέσουν οι τιμές των DVD στα ίδια επίπεδα με τα CD, οπότε είναι πιθανή μια αντικατάσταση τους.

Πράγμα λίγο δύσκολο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΜΑΡΙΕ!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΤΙ ΑΒΑΤΑΡ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???

 

:D :D :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: τρομερο!

 

οσον αφορα τα cd,πραγματικα δε ξερω τι να απαντησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, θα συνεχίσει μερικά χρόνια ακόμα.. 2-3 ίσως. Δεν μπορώ να σκεφτώ με τι να αντικατασταθεί τη στιγμή που αντέχει και το DVD ακόμα και ουσιαστικά είναι παραπλήσια τεχνολογία. Κάτι λέγανε για cd στα 24bit. Σταμάτησε αυτό το project ? :roll:

Υπάρχει και το θέμα ηχείων στον ήχο.. τα ηχεία του μέσου καταναλωτή δεν παίζουν ούτε την ποιότητα cd.. γιατί να βγεί αποθηκευτικό μέσο καλύτερο;

Τώρα το ιντερνετ και το mp3 ίσως κάνει την αλλαγή.. αλλά είναι και θέμα ποιότητας.. δεν έχω γνώμη γιαυτό.. είναι και λίγο "παράλογη" η λογική του κόσμου στο ιντερνετ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα cd δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υπαρχουν αμεσα τουλαχιστον και για τα επομενα 20 χρονια.μπορει απλως να αλλαξουν σε μερικα πραγματα .πχ Blu-Ray

 

ΡΕ ΜΑΡΙΕ!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΤΙ ΑΒΑΤΑΡ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???

 

:D :D :D

Ωραιο site αυτο με την ανεγκυκλοπαιδεια!ΠΟΛΛΥΥΥ γελιο!

:D :lol: :D :lol:

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου