Προς το περιεχόμενο

Hermida Zendrive 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και έρχονται χριστούγεννα αποφάσισα να κάνω δώρο στον εαυτό μου ενα πεταλάκι.Κάνωντας μια πρόχειρη αναζήτηση στο διαδικτύο εντόπισα το Hermida Zendrive 2 και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα!δεν μπόρεσα να δω αναλυτικά τιμές(όχι πως το έψαξα καλα) αλλα δεν νομίζω να κοστίζει αρκετά...Τι λέτε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι λέτε?

 

 

 

Οτι παιζει ενα (οχι η δευτερη εκδοση-που δεν ξερω αν εχει καποια ουσιαστικη διαφορα) στις αγγελιες (οχι,δεν το πουλαω εγω ουτε γνωριζω τον πωλητη)

http://smart.noiz.gr/details.php?id=65837

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και βέβαια είναι "ακριβό" στα γενικότερα πλαίσια, κάπου 250 δολλάρια το βρίσκεις από Αμερική (+μεταφορικά + τελωνεία). Υπάρχει ένα στο ebay αυτή τη στιγμή. Για καινούργιο νομίζω ότι υπάρχει λίστα αναμονής.

 

Προσωπικά, επειδή το είχα ψάξει παλιότερα για ΟΛΑ τα Dumble-o-πετάλια, είχα καταλήξει πως, αν θέλεις αποκλειστικά overdriven Dumble-style ήχο (ό,τι στα κομμάτια σημαίνει αυτό... γιατί υπάρχουν πολλοί), δεν είναι απαραίτητο να πας σε πολύ ακριβό πετάλι. Είναι γνωστή η ιστορία με το Freekish Blues OD το οποίο ήταν... ένα κινέζικο πεταλάκι με αλλαγμένο εξωτερικό (!!). Το οποίο κινέζικο πεταλάκι, ήταν κόποια κάποιας έκδοσης του OCD!!!

 

Γενικά όμως αυτός ο ήχος βγαίνει κυρίως (και) από τις κιθάρες που συνήθως χρησιμοποιούνται (δηλ. μην τον περιμένεις με καμμιά ESP μεταλλοκιθάρα) και, ΣΙΓΟΥΡΑ, από τα δάκτυλα αυτών από τους οποίους έχουμε συνηθίσει να τον ακούμε.  ;)

 

Τώρα... αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από τα παραπάνω, και απλά σου αρέσει αυτός ο ήχος που ακούς στα κλιπάκια, go ahead, και το 1 και το 2 είναι πολύ καλά πετάλια που σίγουρα θα σε αφήσουν ικανοποιημένο. Αν επίσης θα ήθελες προτάσεις για άλλα σχετικά, μας λες.  ;)

 

 

Αυτό είναι το "1"

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσουχτεροοοο το 200αρι για πεταλι!θα ψάξω για κάτι αλλο!ευχαριστω!

 

Αχαχαχαχαχαχα, συγγνώμη που γελάω, αλλά τι ακριβώς περίμενες;;

 

Είναι ένα μπουτίκ πετάλι, πόσο νομίζεις ότι κάνουν;

 

Παρεμπιπτόντως, το Dumble-o-ειδές πετάλι που επέλεξα εγώ τελικά ("πετάλι" τρόπος του λέγειν βέβαια...) έχει τα διπλά. Και περιμένεις (τώρα) κανα χρόνο να στο φτιάξουν.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχαχαχα, συγγνώμη που γελάω, αλλά τι ακριβώς περίμενες;;

 

 

επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός σε κάτι τέτοια θέματα γι'αυτο μου φάνηκε περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα το αντιθετο,ισα ισα το επισημανα  ;)

 

Συγγνώμη, δεν ήταν "διόρθωση" η παράθεση που έκανα στο post σου, απλά επισήμανση ότι είναι η έκδοση "1" για να δει ο OP ίσως και αυτή την επιλογή.  :)

 

επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός σε κάτι τέτοια θέματα γι'αυτο μου φάνηκε περίεργο...

 

Κοίταξε, οι τιμές είναι κάτι το υποκειμενικό σε ό,τι αφορά στα πεταλάκια. Όπως και σε όλα εξάλλου. Οι Αγγλοσάξωνες λένε "αγοράζω ακριβά και αγοράζω ΜΙΑ φορά". Ειδικά στα OD πετάλια, οι περισσότεροι καταλήγουμε μετά από ΠΟΛΛΕΣ αγοραπωλησίες σε κάτι που διστάζαμε να αγοράσουμε, λόγω τιμής, εξαρχής.

 

Λέω για τα OD/Dist πετάλια, γιατί, κακά τα ψέματα, σε πάρα πολλές περιπτώσεις αυτά δίνουν το "χαρακτήρα" του ήχου που έχουμε ή θέλουμε. Οπότε καταλαβαίνεις πως εκεί το κόστος είναι πάντα πολύ σχετικό και συζητήσιμο.

 

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως, το Dumble-o-ειδές πετάλι που επέλεξα εγώ τελικά ("πετάλι" τρόπος του λέγειν βέβαια...) έχει τα διπλά. Και περιμένεις (τώρα) κανα χρόνο να στο φτιάξουν.  ;)

κλιψ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλιψ;

 

Τι;;; Δωρεάν;;;  :P :P :P 8) 8) 8)

 

Τι λες ρε μάστορα... τόσα λεφτά έδωσα... τόσα χρόνια περίμενα... έτσι εύκολα;  >:( >:( 8) ;D

 

Σοβαρά τώρα. Έχω κάνει ηχογραφήσεις που "συμμετέχει" που δεν είναι δύσκολο να βρει κάποιος ;). Ωστόσο σκεφτόμουν σε ηχογραφήσεις αυτών των ημερών, να απομονώσω κάποια αποσπάσματα που "δείχνουν" περισσότερο τι κάνει το Ethos και να τα ανεβάσω, τόσο με τη μίξη, όσο και solo track. Οπότε stay tuned my dear mod.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου