Προς το περιεχόμενο

Αγορα Πυκνωτικου Μικροφωνου



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Αν και ειχα ξαναανοιξει θεμα για πυκνωτικο μικροφωνο δν εβγαλα ακρη... Περα απο τα 3 πρωτα τα αλλα ειναι επιλογες που εσεις μου προτινατε... Για το Rode ακουσα τα καλυτερα και αυτο θα επερνα αλλα επισης ακουσα πως ειναι υπερβολικα ευαισθητο... Δεν εχω κανονικο studio για να εχω πληρη ηχομονωση οποτε αν το rode τραβαει και το ελαχιστο μπορει να με δυσκολεψει... Το ξερω οτι γενικα τα πυκνωτικα ειναι ευαισθητα και τραβανε πολλα αλλά το rode ειδικα ειναι περισσοτερο (?)

 

Τελως παντων πριν διαλεξετε αναλογιστειτε οτι το θελω για ηχογραφηση κλασσικης και ακουστικης κιθαρας, φωνης και σε εξαιρετικες περιπτωσεις ενισχυτη ηλεκτρικης (θελει δυναμικο το ξερω απλα λεμε τωρα) . Επισης οτι ο χωρος ο οποιος ηχογραφω δεν ειναι ιδανικος αρα δν θελω τιποτα "υπερβολικο". Ευχαριστω

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα πως ειναι υπερβολικα ευαισθητο...

 

που την ακουσες παλι αυτη την παπαρια?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα ποστ εδω στο νοιζ περι του Rode NT1 παλι το διαβασα βασικα... Ενταξει μπορει να ημουν λιγο υπερβολικος... Το ποστ δν το λεει ετσι συγκεκριμενα... Λεει οτι ειναι αρκετα ευαισθητο και οτι αμα δν εχεις διαμορφωμενο σωστα χωρο το rode το ξεχνας... Δεν θελω να πω που και ποιος το ειπε γιατι δν θελω να μαλωσουμε για τετοιες μαλακιες. Φταιω και εγω λιγο μαλλον που το διατυπωσα ετσι... Αν θες να σου στειλω το ποστ πες μ σε π.μ

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΝΤ1 ειναι μια χαρα μικροφωνο και δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα,ειναι δε ισως το πλεον επιτυχημενο εμπορικα φτηνο Large Diaphragm Condenser μικροφωνο & καποιος λογος πρεπει να υπαρχει για να συμβαινει αυτο. ;)

 

 

Λεει οτι ειναι αρκετα ευαισθητο και οτι αμα δν εχεις διαμορφωμενο σωστα χωρο το rode το ξεχνας..

 

ολα τα Large Diaphragm Condenser μικροφωνα ειναι ευαισθητα (ηχητικα ) αν ο χωρος σου βρισκεται διπλα σε..... λεωφορο ή σε ..πεδιο βολης και δεν εχει μονωση ναι θα εχεις προβλημα...αν βρισκεται σε ενα νορμαλ δωματιο θα εισαι μια χαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαινω οτι ολα τα πυκνωτικα ειναι ευαισθητα και ο χωρος που εχω ειναι κατα 95% αρκετα ησυχος. Δεν εχω ηχομονωση αλλα επειδη δν ειναι κοντα σε μεγαλο δρομο ή γενικα σε φασαριοζικο τετραγωνο (γιατι η περιοχη ειναι αρκετα) ειμαι κομπλε! Ενα + στα Mxl και Se2000 ειναι οτι ερχονται με βαση και ειδικα με το SE και με popkiller (δν ξερω πως λεγεται στα ελληνικα)

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου