Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Focusrite Saffire Pro 24dsp..


TO N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά.Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Έχω την Focusrite Saffire Pro 24dsp.Μέχρι πριν λίγο δούλευε μια χαρά.Ξαφνικά δεν μου ανοίγει το μεσαίο led με την ένδειξη FW και η κάρτα δεν παράγει ήχο.Τι να κάνω??SOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα νομιζα οτι ειχα και εγω με την profire 610,ετσι ξαφνικα σταματησε μια μερα να βγαζει ηχο, τελικα ειχε μετακινηθει ενα χιλιοστο το καλωδιο στην θυρα και δεν εκανε καλη επαφη.Τσεκαρε κ εσυ το ιδιο,και αν δεν παιζει τιποτα τετοιο κανε εγκατασταση καινουριους ή και τους ίδιους drivers.Αν παλι δεν παιξει τιποτα,πηγαινε την σε μια γειτονικη firewire και τσεκαρε την λειτουργια.Αν και εκει δεν παιξει τιποτα πηγαινε την στη μαμα focusrite.Αν δεν παιξει κατι τετοιο λογω ληξης της εγγυησης τοτε δεν εχω καποια αλλη εναλλακτικη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα νομιζα οτι ειχα και εγω με την profire 610,ετσι ξαφνικα σταματησε μια μερα να βγαζει ηχο, τελικα ειχε μετακινηθει ενα χιλιοστο το καλωδιο στην θυρα και δεν εκανε καλη επαφη.

 

Το ιδιο συμβαίνει πολύ συχνά και στη δικη μου 24dsp σε σημείο που με έχει προβληματίσει...

βγάλε το firewire απο την κάρτα και ξαναβάλε το.

Ίσως αυτό είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου