Προς το περιεχόμενο

Ugly Wednesday Panties-pipityri


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ως συνήθως ταξιδέψαμε...

 

2 παρατηρήσεις.

α. η κιθάρα φαζάρει παραπάνω από τα γούστα μου (πλέον).

β. από το σημείο που έρχεται η ορχήστρα στο προσκήνιο η κιθάρα χαμηλώνει και μάλιστα το αντιλαμβάνεσαι σαν να κάποιου να του 'φυγε το ποτ παραπάνω... Θα έλεγα να ξεκινούσε η κιθαρα ίσως από πιό χαμηλό επίπεδο και να μπεί ανεβαίνοντας η ορχήστρα και απλά να την υπερσκελίσει εφ όσον αυτό θες, αλλά χωρίς να πέσει από την αρχική στάθμη....

 

αυτά..... :-*

 

 

γ. ο τίτλος? kinky? ;D

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το βαθος-το πλατος και το βαρος τα εχω,130 κιλα βλεπεις ;D-να μιλησω για  τα πραγματα που γραφεις.

 

Να σου πω ομως για μια ακομη φορα οτι αυτο που ακουω ειναι χαρμα.

Ποσο ομορφο.

Μαλιστα μου θυμισε Μπεκ/Μουρ(ο ψηλος μαλλον θα ελεγε Henderson)στα σημεια με τα βιμπρατα/τρεμολα.

Το παιξιμο σου εδω μου δινει την εντυπωση,περα απο τα υπολοιπα,οτι παταει πολυ γερα σε ροκ πραγματα.

Και πιο "ευπεπτο"βρε αδερφε σε διαρκεια για μας τους ποπς που γουσταρουμε τα τριλεπτα. :)

Εξαιρετικον.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να σου πω "τι ωραίο που είναι" όπως - δικαιολογημένα - κάνουν οι συνάδελφοι από πάνω γιατί είμαι γνωστό καθίκι.

 

Αλλά please, PLEASE explain the title!

 

Και πιο "ευπεπτο"βρε αδερφε σε διαρκεια για μας τους ποπς που γουσταρουμε τα τριλεπτα. :)

Γιώργη, δεν μπορεί. Ειλικρινά σου μιλάω, το ξέρω. Δεν μπορεί. Ζει σε ένα παράλληλο σύμπαν που οτιδήποτε "εύπεπτο" θεωρείται ανήθικο, καταδικαστέο και, σε κάποιες περιοχές, παράνομο! ;D

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργη, δεν μπορεί. Ειλικρινά σου μιλάω, το ξέρω. Δεν μπορεί. Ζει σε ένα παράλληλο σύμπαν που οτιδήποτε "εύπεπτο" θεωρείται ανήθικο, καταδικαστέο και, σε κάποιες περιοχές, παράνομο! ;D

Τα ξερω Χαρη.

Τα ιδια τραβαω και του λογου με τον αλλο,τον Φασιονα.

Μουσικοι(-αρες στην περιπτωση των Στρατοσπυρων)παιδι μου,τι να περιμενεις απο δαυτους. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που παίζεις είπαμε, να'ρθούμε να σ'ακούσουμε; :D   

Αλλά please, PLEASE explain the title! 

  :P :-X

                                                       

  Κατά τ΄άλλα, ότι είπε ο Γιώργος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ο ψηλος μαλλον θα ελεγε Henderson)

Henderson/McLaughlin θα έλεγα.

 

Πώς την ανακατεύεις έτσι την φασολάδα ρε παλικάρι!

 

Πολύ ωραίο indeed.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μονο τα κιλα εχω....

 

Κατα τα αλλα, το ακουσα 3 απανωτες φορες για μπορεσω να ρουφηξω καθε νοτα. Αυτο που ειχες να πεις, το εξεφρασες με τον δικο σου ξεχωριστο τροπο, και εγινε απολυτα κατανοητο!

 

Οντως εντονο το fuzz, αλλα μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα. Το παιξιμο μου θυμισε beck (ισως και λιγο καραντινη...).

 

Ευγε!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αγαπητοί φίλοι, σας ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλια. Ειδικότερα,

@dimsonic Ήταν σχεδόν εσκεμένο αυτό με τις εντάσεις. Τώρα που το λες, ϊσως να μου ξέφυγε λίγο. Για το φαζάρισμα, είναι λες καλό, αν και πολύ, ή πρόκειται για τον ορισμό του κακού ντιστόρσιο? :) Γενικά, θα ήθελα κι άλλες απόψεις για τον ήχο, καθότι σκοπεύω να ηχογραφήσω λίγο περισσότερο ηλεκτρική και το ψάχνω.

(Άσεχετο, μίλησα με τον Θανάση τις προάλλες, μετά από πολύ καιρό...)

@ gvour, cigaret 13, να μην λέτε πω δεν σας σκέφτομαι-για πάρτη σας τα κάνω τα μικρά. ;D

@fusion, αυτό με τις επιρροές είναι πολύ ενδιαφέρον. Τον JM, όπως φαίνεται, δεν μπορώ να τον ξεφορτωθώ-ίσως είναι πέρα από τις φράσεις τις ίδιες, έχει να κάνει με τον τρόπο που νοιώθω τον χρόνο και την εξέλιξη των φράσεων-όχι τόσο με το περιεχόμενό τους. Εδώ και κάμποσο καιρό βίώνω την εξής ειρωνία: η πένα μου είναι στην καλύτερη κατάσταση ever, από άποψη ταχύτητας, ελέγχου κλπ, αλλά παίζω όλο και περισσότερο legato, όπου δεν βρίσκω κανέναν σοβαρό λόγο να χρησιμοποιώ πένα,οπότε παίζω μόνο με δάχτυλα. Μου κάνει τη ζωή πολύ ευκολοτερη για μεγάλα διαστήματα κλπ-πράγματα που ούτως ή άλλως θα τα έκανα με hybrid. Κι επιπλέον, ξεφεύγω, νομίζω/ελπίζω από την φρασεολογία τύπου JM που έφαγα τα νιάτα μου να αποκτήσω.  ;D. Γενικά, νοιώθω πιο πολύ "εγώ".

@haris, είναι ένα για κάθε μέρα της βδομαδας, τι δεν καταλαβαίνεις? O0

@gkourmoul1, ευχαριστώ για την ακρόαση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως είναι πέρα από τις φράσεις τις ίδιες, έχει να κάνει με τον τρόπο που νοιώθω τον χρόνο και την εξέλιξη των φράσεων-όχι τόσο με το περιεχόμενό τους.

Άκουσε με προσοχή τα τελειώματα των φράσεων, καθώς και τον τρόπο που αυτές "ανεβαίνουν" πριν το τελείωμα.

Να το πω αλλιώς.

Αν χρησιμοποιούσες πένα στα λεγκάτα σου, θα ήταν πιο πολύ ML, όμως αυτό δεν αναιρεί το πώς ακούς εσωτερικά το φραζάρισμά σου.

Αυτό, έχει πολύ ML μέσα.

 

Όμως όντως πολύ λιγότερο απ' ότι παλαιότερα.

Σαν να τον έχεις μπολιάσει με άλλα πράγματα.

Πολλά πράγματα, αντιφατικά πολλές φορές.

 

Θα έλεγα ότι φυσικά έχεις ταυτότητα και προσωπικότητα στο παίξιμο/σύνθεση.

Κάνει μπαμ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου