Προς το περιεχόμενο

Aγορά λαμπάτου ενισχυτή!!!


kostasbat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Όπως λέει κ  ο τίτλος είμαι σε αναζήτηση λαμπάτου ενισχυτή!

Ο εξοπλισμός μου είναι  μια fender stratocaster 1994 anniversary model με hot,vintage, και cool rails.

Έχω το fatfoot του telegun,το mxr micro chorus,το flashback της tc electronic και ένα cry baby μονταρισμενο στον Jam..

O ενισχυτής που χρησιμοποιώ είναι ο Μarshall Valvestate vs 100.Το στυλ της μουσικής που παίζω είναι σε διασκευομπάντες οπότε η γκάμα είναι λιγο απο όλα!

Θέλω έναν ενισχυτη λοιπόν full λάμπα με αρκετα καλά καθαρα μιας κ απο distortion το fat foot με καλύπτει πλήρως..

Υπάρχει η εκδοχή να συνδιάσω τον ενισχυτή που έχω με κάποιο head? ή να πάρω κάποιον combo?? Τελευταία ερώτηση..oι Laney τι λένε??? μιας και είναι αρκετά οικονομικοι..!

 

 

Σας ευχαριστώ κ χρόνια πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα κοιταγα για εναν Marshall DSL μεταχειρισμενο. Θα σου ερθει γυρω στα 450. Για τη δουλεια που τον θες ειναι μια χαρα.

 

Επισης αν βρεις και κανενα Peavey Classic 30 που θα σου ερθει και πιο οικονομικα.

 

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ρωτησες για Laney πιστευω οτι ενας VC30 ειναι ιδανικος μιας και παιζεις με πεταλια αλλα και ο peavey classic θεωρείται απο τις πιο αξιολογες επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η εκδοχή να συνδιάσω τον ενισχυτή που έχω με κάποιο head? ή να πάρω κάποιον combo?? Τελευταία ερώτηση..oι Laney τι λένε??? μιας και είναι αρκετά οικονομικοι..!

Σας ευχαριστώ κ χρόνια πολλά!

 

Αν μπορείς να αποσυνδέσεις το μεγάφωνό του valvestate και η αντίστασή του είναι ίση με την αντίσταση εξόδου του ενισχυτή που τελικά θα επιλέξεις, καθώς και μερικά watt παραπάνω, τότε μάλλον θα μπορείς...Αλλά παίζει να μην είναι και ότι καλύτερο(ηχητικά)!

 

Πάντως με αυτά τα λεφτά παίρνεις αξιοπρεπή combo ενισχυτή!

 

Για παράδειγμα ο Bogner που προτάθηκε παραπάνω που είναι ακριβώς στο μπατζετ σου!

 

Απο Laney θα σου πρότεινα να τσεκάρεις την σειρά VC και LC!

 

Όπως είπε ο φίλος G.K. o Peavey Classic 30 είναι επίσης πολύ καλή επιλογή!

 

Επίσης ρίξε μια ματιά και στους Bugera!

 

Ότι και να λέμε πάντως εδω μέσα...Καλό είναι να πας με την κιθάρα σου και τα πετάλια σου και να ακούσεις από κοντά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις πολυ ωραιο και σοβαρο εξοπλισμο.

Με μια γρηγορη ματια στις αγγελιες ειδα αυτον http://smart.noiz.gr/details.php?id=66510 που μου φαινεται αξιοπρεπεστατη επιλογη,οπως και αυτον http://smart.noiz.gr/details.php?id=63520  αλλα και αυτον http://smart.noiz.gr/details.php?id=56447 (αν θελεις καφαλη)

 

Παντως προσωπικα δεν θα πηγαινα σε καινουριο οπως καταλαβες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου