Προς το περιεχόμενο

Κάτι σαν dub (νομίζω)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αρπάζω την ευκαιρία μιας και είναι η αρχή του έτους που όλοι λέμε καλά λόγια να παρουσιάσω την πρώτη προσπάθεια του 2012! Περιμένω τα σχόλια σας με ανυπομονησία και την υπόσχεση πως μέχρι το 2022 (αν δεν έρθουν οι EL) θα έχω μάθει να ηχογραφώ και να ανεβάζω κοινώς αποδεκτά κομμάτια!!! (εμένα μ'αρέσουν βέβαια και αυτά που παίζω και τώρα αλλά τέσπα)

dubby.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν ειναι νταμπ,γιατι πρωτα απο ολα δεν ειναι σε κομμενο χρονο...καμμια σημασια ομως,μ'αρεσε για αυτο που ειναι...το βρηκα πολυ τιμιο...αν ειχες στην διαθεση καλυτερους ηχους(μπασο-ντραμς)θα ηταν πολυ πιο πληρες...επισης,ΕΓΩ,θα εκμεταλευομουν παραπανω το μερος στην μεση με το ανοιχτο πιανο...σαν παραγωγος,ας πουμε,μιλωντας...καλη χρονια!και μπραβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια funky με εξεπληξες υχαριστα πολυ ωραιο το κομματι μοντερνο με ''μυστηριο αερα ''!!

Θα μπορουσε καλλιστα να ειναι μερος μουσικης επενδυσης σε ταινια μικρου μηκους η κατι τετοιο τελος παντων.Πχ ενα μυστηριο ζευγαρι ταξιδευει με το τρενο και του συμβαινουν διαφορα ευτραπελα και μη κατα την διαρκεια του ταξιδιου ..και το κομματι να μπαινει ''σφηνα ''και να στηριζει την σκηνη/σκηνες.Ωραιος και οπως ειπε και ο mike τιμιος ...προχωρα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Χαίρομαι που σας αρέσει...

αν ειχες στην διαθεση καλυτερους ηχους(μπασο-ντραμς)θα ηταν πολυ πιο πληρες...

Καλύτερους ήχους εννοείς σε ευκρίνεια? Τα drums είναι wav λούπα ψιλοπειραγμένη από κάτι dubstep tools και το μπάσο είναι one take live rec... Τι θα άλλαζες?

Καλη χρονια funky με εξεπληξες υχαριστα πολυ ωραιο το κομματι μοντερνο με ''μυστηριο αερα ''!!

Εμένα να δεις πόσο με εξέπληξες που σου άρεσε!

θα σου πω εγω, fail!  ;)

;D ;D Ευχαριστώ για τον κόπο σου... Αν έχεις χρόνο θα ήθελες να μου πεις τι σε χάλασε για να το φτιάχνω σιγά σιγά?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνα τοποθετημένη η φωνή στο 1:06

Με ξύπνησε και έτσι δεν έχασα το τέλος.

Που ήταν το ίδιο με την αρχή

Που ήταν ίδιο με τη μέση

Που ήταν ίδιο...

;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό chillάκι. Αυτό το "Go to Africa" ή whatever λέει μου το χάλασε πάντως. Άσχετο και νοηματικο-μουσικά και καθαρά μουσικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σαφέστατα βελτιωμένη 100 % η μίξη σε σχέση με παλαιότερες (προσωπικές – όχι με μπάντα) δουλειές σου.

Πολύ ωραία η bass line.

Πολύ ωραία τα samples.

Σαν κομμάτι;;;;

Εμένα μου άρεσε πολύ (είναι μικρό και minimal) τέτοια μου αρέσουν 8) .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα βελτιωμένη 100 % η μίξη σε σχέση με παλαιότερες (προσωπικές – όχι με μπάντα) δουλειές σου.

+1

Αυτό το "Go to Africa" ή whatever λέει μου το χάλασε πάντως. Άσχετο και νοηματικο-μουσικά και καθαρά μουσικά.

+2

 

Απλώς βρε Μανωλάκη δεν βλέπω το κατιτίς να βγαίνει και με το συμπάθειο δηλαδής..

Ομολογώ ότι βαριέμαι τα λουποειδή και ομοειδή chillάκια. Προσωπικά, αν έχω τη δυνατότητα επιλογής και θέλω να ακούσω chill, προτιμώ μακράν baroque.

Για έναν μπασίστα δε, η μπασσογραμή ήταν ασυγχώρητα μονότονη.

Τι live και one take λες;

Μία και απαράλλαχτη ήταν. Την γράφεις, την λουπάρεις κι έληξε. Εκτός και αν το χρησιμοποιήσες σαν άσκηση για μέτρο. Τότε πάσο.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Funky ..γιατι ρε φιλε επειδη ειμαι πουρο δεν ειμαι μοντερνος;Μακαρι να ημουν 25 χρονια νεωτερος χωρις υποχρεωσεις και θα'' κενταγα σταυροβελονια'' που λεει και η λαικη ρηση.

Σε κιλμα διφορετικο απο αυτα που παιζω αλλα το ωραιο να λεγεται.

@Ray ..το GOING TO AFRICA ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΟ  φιλε γιατι σε λιγο για εκει μας βλεπω ..(κριση κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου