Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση ηλεκτρονικης ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Mανωλη δεν ξερω και πολλα γιαυτο ζηταω την βοηθεια σας.....

Από την μία καλά κάνεις. Από την άλλη όμως μπορεί να είναι και λάθος. Εγώ για παράδειγμα μπορεί να σου πω καλά λόγια για κάποιο προϊόν, με τα δικά μου κριτήρια. Αν εγώ είμαι άσχετος ή δεν γνωρίζω πολύ καλά το προϊόν ή οι απαιτήσεις μου είναι λιγότερες σε σχέση με τις δικές σου, τότε μάλλον θα γίνει λάθος επιλογή από πλευράς σου.

 

Τι διαφορες εχουν αυτες οι 2....

Μπορείς να τις βρείς στα manual. Μπορείς να κατεβάσεις εντελώς δωρεάν τα manual από τις επίσημες ιστοσελίδες των κατασκευαστών. Τα διαβάζεις κι ότι δεν καταλαβαίνεις ρωτάς. Να έχεις τουλάχιστον ένα σημείο αναφοράς. Το καλύτερο βέβαια είναι να έρθεις σε επαφή με το προϊόν, να παίξεις, να ακούσεις τι παίζει πως παίζει κι αν σε καλύπτει.

 

Τωρα αν ειναι καλες δεν ξερω θα μιλησω με το παιδι και θα δω......

Με το συμπάθειο δηλαδή, κι αν το παιδί ή εγώ για παράδειγμα δεν ξέρω και σου πω ότι είναι κακές ή καλές, θα με πιστέψεις;

Εσύ δεν πρέπει να έχεις μιά πρώτη άποψη; Εσύ θα παίξεις με το προϊόν όχι εγώ. Μπορεί με τα δικά μου θέλω να είναι τέλειο και για τα δικά σου να μην είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η Roland είναι σχεδόν μονόδρομος. Τουλάχιστον σε σχέση με την Yamaha σε παρόμοια κατηγορία τιμής... Δοκίμασε και μόνος σου για να διαμορφώσεις άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω με εκαψες τωρα......

Πρεπει με λιγα λογια να κατσω και να παιξω για να δω αν μου αρεσει.....

Δεν εχω παιξει σε ηλεκτρονικη ποτε μια yamaha θυμαμαι παλια και αυτο πολυ λιγο....

Πως να δω αν μου αρεσει αφου δεν εχω παιξει χαχαχαχαχα

Τωρα με τα manual με τεντωσες......Και αν ειναι και στα αγγλικα χερετισματα χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις;

Άμα είναι σε καλή κατάσταση, σε καλά λεφτά και σε εξυπηρετεί γι'αυτό που θέλεις να κάνεις, τότε γιατί όχι.

Πήγαινε άκουσέ την και ανάλογα αποφασίζεις.

 

sorry Roland TD-6V ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εμένα η άποψη μου έχει ως εξής...Καλό είναι σε γενικές γραμμές να ακούσεις κάποιες γνώμες(όσες περισσότερες καμιά φορά,τόσο καλύτερα).Βέβαια παίζει ρόλο και πως τα ακούς εσύ τα τύμπανα(ειδικά τα φυσικά).Επίσης εγώ στν θέση σου δεν θα έπαιρνα ένα σετ να ξεπερνάει τα 800Ε,για να έχει και "γλύκα" η αλλαγή για το επόμενο σετ.Ψάξε και στα μεταχειρισμένα,που όλο και κάτι θα βρεις...Τέλος η ερώτηση σου αν παίρνει άλλα πιατίνια και τομ,γίνεται σε περίπτωση που υπάρχει στο trigger module κενός χώρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εμένα η άποψη μου έχει ως εξής...Καλό είναι σε γενικές γραμμές να ακούσεις κάποιες γνώμες(όσες περισσότερες καμιά φορά,τόσο καλύτερα).Βέβαια παίζει ρόλο και πως τα ακούς εσύ τα τύμπανα(ειδικά τα φυσικά).Επίσης εγώ στν θέση σου δεν θα έπαιρνα ένα σετ να ξεπερνάει τα 800Ε,για να έχει και "γλύκα" η αλλαγή για το επόμενο σετ.Ψάξε και στα μεταχειρισμένα,που όλο και κάτι θα βρεις...Τέλος η ερώτηση σου αν παίρνει άλλα πιατίνια και τομ,γίνεται σε περίπτωση που υπάρχει στο trigger module κενός χώρος!

Σε ευχαριστω πολυ....Αντε παιδια και αλλες γνωμες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ....Αντε παιδια και αλλες γνωμες.......

 

Εγώ την γνώμη μου,την ψιλο-χοντρό είπα....ό,τι άλλο θες εδώ είμαστε...:)Καλό είναι να μπεις και σε κάποιο μαγαζί με μουσικά όργανα και να δεις διαφορές στις τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Πιστεύω ότι δεν είναι πολύ παλιό το θέμα για να ρωτήσω αν αξίζουν τα Roland TD1 για έναν αρχάριο καθώς διαθέτω μέχρι 600 ευρώ και δεν θέλω το ρισκάρω με μεταχειρισμένο. Κάπου είχα δει να τα σχολιάζεται αλλά δεν το βρίσκω. Τα είχε κανείς ;Είναι εύκολα στην μεταφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πιστεύω ότι δεν είναι πολύ παλιό το θέμα για να ρωτήσω αν αξίζουν τα Roland TD1 για έναν αρχάριο καθώς διαθέτω μέχρι 600 ευρώ και δεν θέλω το ρισκάρω με μεταχειρισμένο. Κάπου είχα δει να τα σχολιάζεται αλλά δεν το βρίσκω. Τα είχε κανείς ;Είναι εύκολα στην μεταφορά;

Εννοείς HD-1.

Μπορείς να τα βρεις σε κατάστημα ως stock ή μεταχειρισμένα.

Ο αντικαταστάτης (νέο μοντέλο) είναι το HD-3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου