Προς το περιεχόμενο

Revelation


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινα δεν ξερω πως κανεις τετοιες ηχογραφησεις.....μενω λιγο παγωτο. ::)

Και εγω παλυεω με το κινητο μου.... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν ξερω πως κανεις τετοιες ηχογραφησεις.....μενω λιγο παγωτο. ::)

Και εγω παλυεω με το κινητο μου.... ;D

Με κολακεύεις  ;)

Γράφω στο lap top (acer 6930g) από την line out του ενισχυτή (blackstar ht-20 combo), μέσω μιας κάρτας ήχου behringer uc6102 των 30 ευρώ, στο Audacity το οποίο είναι δωρεάν πρόγραμμα και είναι το πιο απλό για άτομα σαν και μένα που δεν έχουν και πολύ μεγάλη ιδέα από ηχοληψία και ηχογράφηση. Λίγο όμως το έχω ψιλομάθει (έχω γράψει και καμμιά 50ριά κομμάτια  ;D) και ξέρω πια σε τι ένταση να ηχογραφήσω την κιθάρα σε σχέση με το backing track κ.λ.π.

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κολακεύεις  ;)

Γράφω στο lap top (acer 6930g) από την line out του ενισχυτή (blackstar ht-20 combo), μέσω μιας κάρτας ήχου behringer uc6102 των 30 ευρώ, στο Audacity το οποίο είναι δωρεάν πρόγραμμα και είναι το πιο απλό για άτομα σαν και μένα που δεν έχουν και πολύ μεγάλη ιδέα από ηχοληψία και ηχογράφηση. Λίγο όμως το έχω ψιλομάθει (έχω γράψει και καμμιά 50ριά κομμάτια  ;D) και ξέρω πια σε τι ένταση να ηχογραφήσω την κιθάρα σε σχέση με το backing track κ.λ.π.

 

ποτε θα μου κανεις μαθημα? ψαχνω και εγω κατι απλο εντελως να γραφω πιο ορθοδοξα....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εξ αποστάσεως, εκτός αν η Ρόδος σου πέφτει κοντά  ;D

Κατέβασε το πρόγραμμα από την ιστοσελίδα τους δωρεάν, βάλε ως κάρτα  ήχου από τις επιλογές του ή την κάρτα ήχου που θα αγοράσεις ή την κάρτα ήχου του υπολογιστή σου, αφού κάτεβάσεις το asio for all, γιατι αλλιώς θα έχεις καθυστέρηση στην εγγραφή, φόρτωσε το backing track στο audacity και γράψε μέσω line out αν έχει ο ενισχυτής σου ή με μικρόφωνο. Δεν είναι τόσο πολύπλοκα όσο μπορεί να σου φαίνονται. Εξάλλου τα έμαθα και εγώ  ;D ;D ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ανέβει πολύ Πάνο. Ειδικά σε βιμπάτο και phrasing είναι το παίξιμό σου άλλο πια!

Μπράβο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ανέβει πολύ Πάνο. Ειδικά σε βιμπάτο και phrasing είναι το παίξιμό σου άλλο πια!

Μπράβο!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε  :)

Και γω νομίζω ότι το βιμπράτο μου βελτιώθηκε λιγάκι.

Όσο για το phrasing, εντάξει τις βασικές μελωδίες των κομματιών του καράφλα, προσπαθώ να τις αποδώσω όπως περίπου είναι. Στα μεσαία μέρη των κομματιών, επειδή αυτός παίζει παπάδες και επειδή τα βγάζω και με το αυτί, παίζω στο "περίπου"  ;).

Τουλάχιστον να βγαίνει μελωδικό αποτέλεσμα  :P

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Μπράβο Πάνο, πολύ καλό, για άλλη μια φορά: αρέσκω.  ;)

Σε ευχαριστώ φίλε Γιάννη, θα τα πούμε από κοντά λίαν συντόμως  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου