Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thomsot

 

Καταλήγω ότι το Conn-Shelmer για τα χρήματα που θα δώσω είναι αρκετό καλό.Ιστορικός κατασκευαστής-αν μη τι άλλο και value for money.Ως προς τις τάπες,εγώ ύστερα από κάθε παίξιμο τις καθαρίζω με τσιγαρόχαρτο,ώστε να απορροφώνται τα ανεπιθύμητα σάλια και να μην μένουν οξέα και χαλάνε.

 

Δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτά τα "ψειρίσματα" μεγαλώνουν την ωφέλιμη ζωή του οργάνου.

 

;D ;D ;D

 

ΥΓ:Μπήκα σε ωραίο λούκι πάντως ;D ;D

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thomsot

 

Καταλήγω ότι το Conn-Shelmer για τα χρήματα που θα δώσω είναι αρκετό καλό.Ιστορικός κατασκευαστής-αν μη τι άλλο και value for money.Ως προς τις τάπες,εγώ ύστερα από κάθε παίξιμο τις καθαρίζω με τσιγαρόχαρτο,ώστε να απορροφώνται τα ανεπιθύμητα σάλια και να μην μένουν οξέα και χαλάνε.

 

Δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτά τα "ψειρίσματα" μεγαλώνουν την ωφέλιμη ζωή του οργάνου.

 

;D ;D ;D

 

ΥΓ:Μπήκα σε ωραίο λούκι πάντως ;D ;D

 

Ιστορικός κατασκευαστής η Conn-Selmer;

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Conn-Selmer δεν ειναι Selmer για όσους δεν το ξέρουν.

 

Φιλος εχουμε γραψει σε αλλα σχετικα θεματα τι ειναι η Conn τι ειναι η selmer και τι ειναι η conn-selmer. Εχουμε γραψει τι ακριβως ειναι αυτα τα σαχ και που κατασκευαζονται, και τι ακριβως παρεχουν στο μουσικο.

Οταν εγραψα εγω οτι η selmer ειναι μια ιστορικη εταιρεια το εγραψα γιατι ηθελα να πω οτι αυτα τα σαχ (Conn-selmer) ειναι κατασκευασμενα με τα σχεδια και με τον ελεγχο μιας ιστορικης εταιρειας. Τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.

 

Το θεμα ειναι αυτο

http://www.noiz.gr/index.php?topic=189047.40

και το εχεις ανοιξει εσυ, οποτε προφανως γνωριζεις τις αποψεις μας καθως και τι ξερουμε και δεν ξερουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος εχουμε γραψει σε αλλα σχετικα θεματα τι ειναι η Conn τι ειναι η selmer και τι ειναι η conn-selmer. Εχουμε γραψει τι ακριβως ειναι αυτα τα σαχ και που κατασκευαζονται, και τι ακριβως παρεχουν στο μουσικο.

Οταν εγραψα εγω οτι η selmer ειναι μια ιστορικη εταιρεια το εγραψα γιατι ηθελα να πω οτι αυτα τα σαχ (Conn-selmer) ειναι κατασκευασμενα με τα σχεδια και με τον ελεγχο μιας ιστορικης εταιρειας. Τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.

 

Το θεμα ειναι αυτο

http://www.noiz.gr/index.php?topic=189047.40

και το εχεις ανοιξει εσυ, οποτε προφανως γνωριζεις τις αποψεις μας καθως και τι ξερουμε και δεν ξερουμε.

 

Ναι και για αυτό τον λόγο δεν αγόρασα Conn-Selmer.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Conn-Shelmer ή Trevor James για ένα καλό όργανο θα χρειαστεί σίγουρα 1,5 χιλιάρικο απ' ότι διαισθάνομαι...συνεπώς δε ξέρω κι εγώ τι να σας πω.

 

Οπότε εκεί στα 700-800 ευρώ,άντε να ανέβω δύο σκαλιά σε ποιότητα.

 

Αν κάνω λάθος,να με διορθώσετε μιας και είμε νεοσσός στο άθλημα!

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου