Προς το περιεχόμενο

επιστροφη κιθαρας επιλογη νεας


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μολις επεστρεψα μια prs se miikael ackerfeldt

στο dv και κοιταω να παρω κατι αλλο απ αυτο το μαγαζι

κοιταω για την les paul του buckethead

την εχει δει κανεις απο εσας απο κοντα να μας πει μια γνωμη παραπανω?

το budget κυμαινεται μεχρι τα 2000 δυοτι πλεον δεν εχω οουτε μια κιθαρα στην κατοχη μου και θαλω να παρω κατι καλο

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν μου λεει κατι το υπογεγραμενο της υποθεσης μιας και παιζω τα παντα απο φανκ μεχρι μεταλ,μου αρεσοουν πολυ οι gibson εχουν περασει ενα ταυρακι standard και μια lp studio

ειπα να παω σε prs αλλα το μοντελο που πηρα δεν μ ου εκατσε στο ματι(ως γνωστον το ματι παιζει τεραστιο ρολο)μιας και δεν εχει καμια σχεση μετην φωτο οπου φαινεται κοκκινο αλλα σκατουλι

ηχητικα ηταν πολη καλη μιας και ηταν all around αφου oi opeth πανε απο μεταλ  μεχρι jazzιστικα καθαρα

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια απ του κουβαδοκεφαλου προτιμω standard ( ;D) αυτην στα ιδια περιπου λεφτα

 

http://www.dv247.com/guitars/gibson-2008-les-paul-standard-electric-guitar-goldtop--53588

 

τουλαχιστον διαχρονικη και σταθερη αξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει με του buckethead και ειναι απο τα πιο ALL AROUND οργανα στην αγορα....δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο μιας και αμα εχεις ακουσει buckethead θα καταλαβεις οτι με αυτην παιζει σχεδον τα ΠΑΝΤΑ !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κατι που δεν καταλαβαινω το παλιο μοντελο του 2009 εκανε κατι σαν 3,500

το καινουργιο γιατι εχει 1200?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δωσεις 2 χιλιαρικα στα τυφλα?

 

+1

 

Το να δώσει κάποιος 2 χιλιάρικα μετρητά -ειδικά σήμερα- και να πάρει Gibson από μαγαζί-supermarket στα τυφλά είναι τρέλα με πολύ κορδέλα όμως... 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν θα τα δωσω θα τα δωσω για κατι που θα παρω απο κοντα εδω μεχρι στιγμης συζηταμε για 1200

 

ps ειδα πως υπαρχει και push-pull για spliting στον bridge

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κατι που δεν καταλαβαινω το παλιο μοντελο του 2009 εκανε κατι σαν 3,500

το καινουργιο γιατι εχει 1200?

εαν θα τα δωσω θα τα δωσω για κατι που θα παρω απο κοντα εδω μεχρι στιγμης συζηταμε για 1200

 

ps ειδα πως υπαρχει και push-pull για spliting στον bridge

ηταν απο διαφορετικο ξυλο του 2009 και ειχε αλλη ταστιερα (εβενο νομιζω) επισης      ειχε 27''scale που την εκανε baritone

 

η καινουργια δεν εχει πολλες διαφορές αλλα η βασικη σε σχεση με την παλια ηταν οτι το μοντελο που κοστιζε κοντα στα 4000$ ειχε και piezoμαγνητη

 

edit:λαθος μου - δεν ηταν απο διαφορετικο ξυλο το σωμα

επισης εβγαινε και μοντελο χωρις τον piezoμαγνητη που κοστιζε γυρω στα 2000$

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου