Προς το περιεχόμενο

Electro Harmonix


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κάτι ακόμη... το ρώσικο big muff σε τι διαφέρει από το αμερικάνικο;

 

Τα έχω ακούσει και τα δύο και μου φαίνεται απλά πως το ρώσικο είναι αναπαίσθητα λίγο πιο fuzz και όχι τόσο distortion. Αυτό όμως είναι απλώς η δική μου αίσθηση γιατί τυπικά υποτίθεται ότι είναι ολόιδια σαν βασικό κύκλωμα και πως απλά αλλάζει η χώρα κατασκευής/προέλευσης.

Δεν τα έχω ψάξει και αντίσταση προς αντίσταση να δω αν είναι ακριβώς ίδια, άλλωστε τα 20 ευρώ διαφορά στην τιμή με κάνουν να σκέφτομαι ότι ίσως να υπάρχει και διαφορά στα υλικά.

 

Πάντως έχω παίξει με το ρώσικο Big Muff και το βρίσκω εξ'ίσου καλό και αξιόπιστο με το αμερικάνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το big muff(αλήθεια η ακριβής μετάφραση ειναι μεγαλη μούφα?) το αμερικάνικο και είναι ΠΟΛΥ δυνατό.απο πλευράς κατασκευής νομίζω οτι τα πετάλια της ehx είναι τα πιο αξιόπιστα(απο αυτα που έχουν λογική τιμή).οσον αφορά την τροφοδοσία άλλαξα τη μπαταρία που ειχε μεσα μετα από 4 μήνες και το δουλεύω(ετσι λέω) 2,3 τη μέρα, το tubescreamer μασάει 1 μπαταρία καθε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι ακόμη... το ρώσικο big muff σε τι διαφέρει από το αμερικάνικο;

 

Τα έχω ακούσει και τα δύο και μου φαίνεται απλά πως το ρώσικο είναι αναπαίσθητα λίγο πιο fuzz και όχι τόσο distortion. Αυτό όμως είναι απλώς η δική μου αίσθηση γιατί τυπικά υποτίθεται ότι είναι ολόιδια σαν βασικό κύκλωμα και πως απλά αλλάζει η χώρα κατασκευής/προέλευσης.

Δεν τα έχω ψάξει και αντίσταση προς αντίσταση να δω αν είναι ακριβώς ίδια' date=' άλλωστε τα 20 ευρώ διαφορά στην τιμή με κάνουν να σκέφτομαι ότι ίσως να υπάρχει και διαφορά στα υλικά.

 

Πάντως έχω παίξει με το ρώσικο Big Muff και το βρίσκω εξ'ίσου καλό και αξιόπιστο με το αμερικάνικο.[/quote']

Αυτό το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος?Ισχύει όντως?

 

Το Little Big Muff π τί διαφορές έχει με το Big Muff π?Είναι πιο fuzz?Πιο Vintage φάση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου