Προς το περιεχόμενο

Aux switches για Εventide πετάλια


soinex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!!

  Ξενυχτάω λόγω μιας εργασίας για τη σχολή οπότε σε ένα από τα (πάρα πολλά  ;D) διαλείμματα αποφάσισα να ψάξω λίγο πιο εκτενώς ένα θεματάκι που σκέφτομαι τελευταία για να κάνω λίγο πιο λειτουργική την χρήση των Eventide Timefactor και Eventide Pitchfactor που έχω στο pedalboard μου(διεύρυνση λειτουργιών, εύκολη αλλαγή ήχων έχοντας τα factors στην πίσω σειρά κλπ.. ).Πέρα απο το DIGITECH FS 300 που λειτουργεί όπως λέει και η ίδια η εταιρεία έχει πάρει το μάτι μου σε πολλά boards  κάτι μικρούς 3-way aux διακόπτες σαν αυτούς:

 

http://this1smyne.com/shop/e3-eventide-aux-switcher/

 

οι οποίοι και είναι και μικρότεροι σε μέγεθος από το digitech.Έχω τις εξής 2 ερωτήσεις (να τελειώνω μπας και επιστρέψω στο διάβασμα  8) )

(1) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα τέτοιo switch για τον έλεγχο ΚΑΙ των 2 πεταλιων (πχ tap tempo και στα 2 ή ταυτόχρονη αλλαγή preset) αντί να χρησιμοποιήσω την  midi οδό;

(2)Πόσο εύκολη είναι η κατασκευή του από κάποιον άχρηστο σαν και μένα σε θέματα diy  ??? ;D;Υπάρχει κάποιος στην Αθήνα ίσως να φτιάχνει κατά παραγγελία;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου,

λοιπόν έχω το Ε3D από τον T1SM, δουλεύει άψωγα.

Έχω δεί οτι έχει φτοιάξει κάποια custom για να ελέγχει

2 eventides ταυτόχρονα. Δεν ξέρω και δεν νομίζω οτι είναι

σε amateur επιπεδο δυσκολίας να κάνεις μόνος σου κάτι τέτοιο.

Νομίζω οτι ο Χρήστος απο τα CTC έχει κάνει 1-2 στο παρελθόν.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου,

λοιπόν έχω το Ε3D από τον T1SM, δουλεύει άψωγα.

Έχω δεί οτι έχει φτοιάξει κάποια custom για να ελέγχει

2 eventides ταυτόχρονα. Δεν ξέρω και δεν νομίζω οτι είναι

σε amateur επιπεδο δυσκολίας να κάνεις μόνος σου κάτι τέτοιο.

Νομίζω οτι ο Χρήστος απο τα CTC έχει κάνει 1-2 στο παρελθόν.

 

A, ευχαριστώ πολύ zappa !! Θα δοκιμάσω αν δεν βρω χρόνο για μόνος μου να απευθυνθώ στον Χρήστο..Να σαι καλά! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου