Προς το περιεχόμενο

Τι πιατινια να επιλεξω με καλή σχέση ποιοτητας/τιμής;


billos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα γενικα δεν σπανε ευκολα τα πιατινια,ειδικα τα καλης ποιοτητας.Βεβαια παιζει ρολο πως τα εχεις ακουμπισμενα στη βαση τους,το πως βαρας κλπ.

Μεχρι τωρα εχω ραγισει μονο το ενα μικρο 14 crash της Zildjian και εστειλα μειλ στα κεντρικα και μου το αντικατεστησαν.Πηρε βεβαια καιρο,περιπου 3 μηνες αλλα μετα μου εδωσαν ολοκαινουργιο.Οποτε αμα παρεις καινουριο και παρατηρησεις ραγισμα η κατι αντιστοιχο ακουμπα το στην ακρη μιλα κατευθειαν με αντιπροσωπεια και θα βρεις λυση,μην αγχωνεσαι με τετοια θεματα.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτα γενικα δεν σπανε ευκολα τα πιατινια,ειδικα τα καλης ποιοτητας.Βεβαια παιζει ρολο πως τα εχεις ακουμπισμενα στη βαση τους,το πως βαρας κλπ.

Μεχρι τωρα εχω ραγισει μονο το ενα μικρο 14 crash της Zildjian και εστειλα μειλ στα κεντρικα και μου το αντικατεστησαν.Πηρε βεβαια καιρο,περιπου 3 μηνες αλλα μετα μου εδωσαν ολοκαινουργιο.Οποτε αμα παρεις καινουριο και παρατηρησεις ραγισμα η κατι αντιστοιχο ακουμπα το στην ακρη μιλα κατευθειαν με αντιπροσωπεια και θα βρεις λυση,μην αγχωνεσαι με τετοια θεματα.  :)

 

Ισχύει αυτό!Πολλές εταιρείες κάνουν άμεση αντικατάσταση, αν βέβαια και το πιατίνια είναι καινούργιο και δεν εχει φάει ξύλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος το να έχεις καλά πιατίνια με μέτριο set! FAIL!!! Συνήθως οι πειραματισμοί, συνήθως λέω, είναι να αλλάζουμε κουρδίσματα και ήχο στα τύμπανα και όχι στα πιατίνια. Τα πιάτα μας γενικώς τα παίρνουμε και μας κάθονται γιατί αυτός ο ήχος μας εκφράζει. Αλλά και έτσι να μην το δείς το θέμα, πάρε σιγά σιγά καλά πιατίνια γιατί αν πάρεις μούφες επειδή είναι φτηνά, μετά απο λίγες ΩΡΕΣ θα κλαίς. Like me... :-[ Μήπως θές 2 crash της Stagg? Είναι φοβερά...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εγω στην θεση σου αν ημουν ικανοποιημενος ηδη απο το πεταλ που ειχα , θα χρησιμοποιουσα τα χρηματα να τα ριξω γενικα σε πιατινια, hi-hat , κτλπ κι αργοτερα  θα πηγαινα και για ενα διπεταλο που τοοοσο θα γουσταρα  ;) . Δεν ξερω ποσο καλο ειναι να κανεις συμβιβασμους για να τα χωρεσεις ολα σ ενα συγκεκριμενο ποσο που διαθετεις. Παρ'ολα αυτα ψαξιμο, υπομονη και καλη τυχη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστω ολους σας παιδια θα κοιταξω κι αλλο αρκετα τιμες και ποιοτητα και θα αποφασισω βοηθησατε πολυ παντως και το εκτιμω!

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Μια ΠαλιοTAMA μικρή έστησα στο σπίτι για να βαράει ο μικρός (και ο μπαμπας του πού και πού) Φτηνιάρα η ΤΑΜΑ και μικρή αλλά ο κολλητός μου (35+ χρόνια φίλος) μου χάρισε μερικά από τα πραγματάκια του που πλεονάζαν λεγοντας μου να του δώσω ότι θέλω (ένεκα της κρίσης για να μην τα σκοτώσει αλλού) Θέλω λοιπόν τα φώτα σας για να μην τον αδικήσω για τιμές σε μετάχειρα (άψογη κατάσταση).

Ένα διπέταλο DW 7000 σχεδόν άπαικτο.

Ενα medium Ride Paiste 602 20"

Ένα crash Medium Paiste 602 18"

HH top 602 Medium 14" bottom 2002 Medium 14" (είχε σπάσει το κάτω και το άλλαξε με το 2002 - παίζει ΑΨΟΓΑ πάντως !!!)

Tαμπούρο Rodgers μεταλικό 14"

Για τα υπόλοιπα θα σας γράψω σε λίγο....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 602 ειναι ακριβα πιατινια ,ειδικα τα vintage

 

Ενα medium Ride Paiste 602 20"

 

στο ebay θα επιανε χαλαρα μια 250αρα με 300αρα

 

Ένα crash Medium Paiste 602 18"

 

στο ebay θα επιανε χαλαρα μια 250αρα

 

HH top 602 Medium 14" bottom 2002 Medium 14"

 

250 καλα ειναι

 

Tαμπούρο Rodgers μεταλικό 14"

 

 

αν ειναι dynasonic ειναι φοβερο ταμπουρο...υπολογησε οτι αν εχει το μεγαλο "R" σαν logo πιανει ανετα τα 250-300 ευρω ενω αν εχει ολοκληρο γραμμενο το "Rogers" με πλαγια καλλιγραφικα γραμματα σε πολυ καλη κατασταση πιανει για πλακα τα 400 με 450 ευρω

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή ταμπέλα στα πλάγια με καλιγραφικά γράμματα, δε γραφει Dynasonic πουθενά σε μαύρο καθρέπτη χρώμα....

 

Δεν έχω τόσα λεφτά να του δώσω επ΄ουδενί...

Τι να κάνω ? να του δώσω κανένα 500άρικο και βλέπουμε ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dynasonic δεν γραφει κανενα

 

ετσι ειναι?

 

http://www.drumcityguitarland.com/drumcitygl/stores/1/USED-USA-Rogers-Dynasonic-5-x-14---1960s-era-P3313C4.aspx

 

αν ειναι η αξια του ειναι γυρω στα 400.

 

Τι να κάνω ? να του δώσω κανένα 500άρικο και βλέπουμε ?

 

αχηγε εμενα ρωτας? ;D αυτον που στα χαριζει πουλαει ρωτα....κανε οτι κανεις γρηγορα παντως γιατι ετσι και ερθει καμμια δραχμουλα βλεπω το γυοκα σου να παιζει με αφρικανικα μπονγκο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

579591_3642585135603_383506515_n.jpg

555294_3642586535638_1003585967_33351897_814633598_n.jpg

 

Τέτοιο είναι....

Μάλλον φτηνό είναι, όμως παίζει καλά.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου