Προς το περιεχόμενο

EMG sets. 81-85? 81-60? ή 85-60?


iconn6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ειναι το καλυτερο σετ και σε πια θεση ο καθε μαγνητης για το πιο death metal sound?Νομιζω οτι ενας 60 neck με εναν 85 bridge θα ηταν το κατι αλλο!τι νομιζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'εμέ, ο καλύτερος συνδιασμός είναι emg 85 σε bridge, βγάζει "τρελό" ήχο, πιο γεμάτος και καλυτερος σε distrortion απ'οτι ο 81 ( πιο death metal πιστεύω), και 60 σε neck, γιατι έχει πολύ καλά καθαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 85 σε γεφυρα δεν ξερω ,δεν το δοκιμασα ,μαλλον οπως λεει και ο τζιμαρας θα ειναι ποιο γεματος ,εγω εχω τον 81γεφυρα (κλασικη περιπτωση....)και τον 60 επανω ,ο οποιος εγινε αγαπημενος στην les paul και τα σπαει και στα καθαρα και στα γκαζια .κολλησα με το

σετ αυτο λογω amorfis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα τον DiMarzio X2N για bridge και για neck άσε αυτόν που έχεις άλλωστε θα τον χρησιμοποιείς ελάχιστα+++ ένα ΚΑΛΟ πεταλάκι πχ EHX Metal Muff που εχει και το boost  ::) ::) ::) ,DGT Death Metal...Αν επιμένεις τώρα για EMG..(τι του βρίσκεις... ;D ;D ;D και εμένα το μπάσο μου EMG έχει) τον 85-81 και θα είσαι καλυμμένος, πιστεύω...!!!Καλές αγορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Χ ειναι active.Απλα ας πουμε για χαρη ευκολιας οτι λειτουργουν πιο passive...

 

Μετα απο χρονια χρηστης του σετ 89-89 το οποιο και προτεινω,γενικα θεωρω καλυτερο το σετ 89R-89R γιατι ακουγονται καλυτερα οι "μονοι".Σετ φοβερο και ισως στην περιπτωση σου και καλυτερο το 60-85 η 85-85.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85>81 σε bridge.

Παντως ο,τι και να επιλεξεις ΜΗΝ βαλεις 81 στο neck...

Επισης εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τη σειρα X...ομως δεν τους εχω ακουσει απο κοντα :/

 

Εχεις σκεφτει για passive ή εστω blackouts(sD)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου