Προς το περιεχόμενο

Mercury Magnetics & Chokes


publius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ναι καλά καταλάβατε θα κάνω μια αναβάθμιση στον ενισχυτή μου και ψάχνω αρκετό καιρό τώρα για Mercury Magnetics & Chokes αλλά μόνο στο Αμέρικα βρίσκω.

 

Υπάρχουν κάπου στην Ελλάδα - Ευρώπη που μπορώ να τους βρω, την αναβάθμιση θα την κάνω μόνος μιας και κάτι κατέχω. Τα υλικά όμως από που???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να βρεις στην Ελλαδα. Εγω κατευθειαν απο την εταιρεια αγορασα πριν μερικους μηνες γιατι η τιμη ειναι χαμηλοτερη απο Ευρωπη. Με USPS δεν ειχα προβλημα με το τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry gia to aggliko dystyxws se auto to PC den yparxoyn ellinika

 

 

Ti ennoeis den eixes provlima me to telwneio, giati einai kai vary sto esteilan ws gift? Giati kai egw to telwneio thelw na apofygw kai thn grafeiokrateia pou krataei 1 wra opws kai ta fragga?

 

Pws to ekanes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προσεξες και πολυ αυτα που σου εγραψα ε?

 

;D

 

Εισαγωγή παράθεσης

Sorry gia to aggliko dystyxws se auto to PC den yparxoyn ellinika

 

 

Ti ennoeis den eixes provlima me to telwneio, giati einai kai vary sto esteilan ws gift? Giati kai egw to telwneio thelw na apofygw kai thn grafeiokrateia pou krataei 1 wra opws kai ta fragga?

 

Pws to ekanes?

 

καταλαβαινεις φανταζομαι οτι σε ενα ΑΝΟΙΧΤΟ φορουμ οπως το ΝΟΙΖ συμβουλες για να ΠΑΡΑΝΟΜΗΣΕΙ καποιος (και ειδικα σε φορολογικα θεματα στον καιρο μας) δεν ειναι και οτι το καλυτερο...εκτος κι αν ζηλευεις τον ΛΑΚΗ ΓΑΒΑΛΑ... ;D

 

Εδω θα βρεις εναν ,απο τους πολλους οδηγους που εχουν δημοσιευθει κατα καιρους στο ΝΟΙΖ ,για το τι ισχυει για εισαγωγες εκτος ΕΕ (τα ποσοστα ΦΠΑ εχουν αυξηθει) .

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry gia to aggliko dystyxws se auto to PC den yparxoyn ellinika

 

 

Ti ennoeis den eixes provlima me to telwneio, giati einai kai vary sto esteilan ws gift? Giati kai egw to telwneio thelw na apofygw kai thn grafeiokrateia pou krataei 1 wra opws kai ta fragga?

 

Pws to ekanes?

 

Κανονικα το δηλωσαν. Ενα choke αγορασα το οποιο ειναι πιο φθηνο, ελαφρυ και μικρο σε μεγεθος απο μετασχηματιστη. Απλα στο τελωνειο δεν ασχοληθηκαν με φορους οπως συμβαινει 9/10 φορες με μικρα πακετα ή χαμηλης τιμης προιοντα. 3 ευρω πληρωσα, τη στανταρ επιβαρυνση για εκτελωνισμο οταν ερχεται με USPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάμε για παρανομίες, μακρυά από εμένα. Αν θέλει η ίδια η Mercury Magnetics να σου κάνει εσένα ένα "δώρο" ή ο οποιοσδήποτε μην το σκεφτείς πολύ.

 

Επίσης μιλάμε για μεγάλο και βαρύ πακέτο οπότε σίγουρα θα εκτελωνηστεί απλά η μεταλαμπάδευση απλή νόμιμης γνώσης δεν νομίζω οτι είναι ενάντια σε αυτό το forum. Η χρήση της όποιας γνώσης εν δυνάμει ποινικοποιείται εξαρτάται ποιός και πως τη χρησιμοποιεί.

 

Θα κοιτάξω ebay όπως προτείνεις και είδωμεν.

 

!!! Αλήθεια που βρίσκεις το χρόνο να απαντάς σε τόσα μηνύματα βρε SF, τόσο οργανωμένος είσαι, άξιος θαυμασμού πραγματικά γιατί κατα καιρούς έχουμε μάθει και ακούσει αρκετά από εσένα. Να 'σαι καλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εγω ειχα αγορασει απο Αμερικα, λεγεται "TheVintageSound", το καταστημα απο οπου μου εστειλαν εναν Heyboer Output transformer, και κατι carbon resistors, τελος παντων με USPS το εστειλε ο ανθρωπος και κανενα προβλημα με τελωνεια ειχα.

βεβαια αυτοι οι ΟΤ ειναι φθηνοτεροι απο MM , δηλ πηγε $188 και κατι με μεταφορικα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος με το καινουργιο ΟΤ.

Παραγγειλα μετα και εναν power trans. και ουτε τοτε ειχα καποιο σκαλωμα στα τελωνεια.

τι να πω ειναι πως θα σου κατσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου