Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε παραγγελία


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Να μαντεψω ποιος ειναι αυτος ο επαγγελματιας???

......ασε καλυτερα να μην μαντεψω.  :-X

Δεν έχει σημασία.

Άσε που μπορεί να μην φταίει πραγματικά αυτός αλλά να τον υποχρέωσαν κάποιοι εξωτερικοί παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχει σημασία.

Άσε που μπορεί να μην φταίει πραγματικά αυτός αλλά να τον υποχρέωσαν κάποιοι εξωτερικοί παράγοντες.

 

Εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιει αυτος (δεν θα τα εχει τα πενταλακια και τα εχει σε παραγγελια, και ηθελα να το γραψω στο παιδι), αλλα θα μπορουσε να του πει "σε πεντε δεκα μερες θα τα χεις" και οχι "τα στειλα και αυριο θα τα παρεις".

Τελος παντων....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι πάντως, όλοι οι ξένοι προμηθευτές πλέον δίνουν ΜΗΔΕΝΙΚΗ πίστωση. Λάβετε το υπόψιν σας (χωρίς να προσπαθώ, σε καμμία περίπτωση, να δικαιολογήσω οποιονδήποτε).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι πάντως, όλοι οι ξένοι προμηθευτές πλέον δίνουν ΜΗΔΕΝΙΚΗ πίστωση. Λάβετε το υπόψιν σας (χωρίς να προσπαθώ, σε καμμία περίπτωση, να δικαιολογήσω οποιονδήποτε).

 

ακριβως,και αν η κατασταση συνεχισει ετσι,που δεν βλεπω το λογο να ΜΗΝ συνεχισει,σε λιγο ουτε χορδες δεν θα βρισκουμε στο Ελλαδισταν...

 

σιγα μη στοκαρει ο αλλος πεταλακια ,και ειδικα ΠΕΡΙΕΡΓΑ πεταλακια οπως ειναι πολλα ΕΗ ,οταν ειναι να τα προμηθευτει cash.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι πάντως, όλοι οι ξένοι προμηθευτές πλέον δίνουν ΜΗΔΕΝΙΚΗ πίστωση. Λάβετε το υπόψιν σας (χωρίς να προσπαθώ, σε καμμία περίπτωση, να δικαιολογήσω οποιονδήποτε).

 

Και όχι μονο ξένοι...Γενικα στην αγορά το "τεφτέρι" και η πίστωση έχει πεθάνει.Και να πώ την αληθεια έτσι πρέπει να είναι.Έχεις λεφτά κανεις δουλεια.Δεν έχεις δεν κάνεις.Απλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μονο ξένοι...Γενικα στην αγορά το "τεφτέρι" και η πίστωση έχει πεθάνει.Και να πώ την αληθεια έτσι πρέπει να είναι.Έχεις λεφτά κανεις δουλεια.Δεν έχεις δεν κάνεις.Απλα πράγματα.

Ανάμεσα στη φούσκα και το πλήρες κλείσιμο της στρόφιγγας υπάρχει μια υγιής έννοια πίστωσης, χωρίς την οποία μόνο όποιος έχει πολλά λεφτά, θα μπορεί να κάνει περισσότερα. Η πίστωση είναι θεμελιώδης μηχανισμός της οικονομίας. Πρόκειται για δύο άκρα, μη μπερδευόμαστε, ούτε η σημερινή κατάσταση είναι υγιής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ακριβως,και αν η κατασταση συνεχισει ετσι,που δεν βλεπω το λογο να ΜΗΝ συνεχισει,σε λιγο ουτε χορδες δεν θα βρισκουμε στο Ελλαδισταν...

 

 

 

Λάθος Νίκο μου, δεν είναι σε λίγο, είναι τώρα  ;)

 

Μάλλον είναι εδώ και λίγους μήνες... Στο κοντινό μου μουσικό κατάστημα, έχει παρατηρηθεί έλλειψη σε κάποιες χορδές μπάσου που ζήτησα. Ρώτησα τον φίλο μου εκεί, πότε θα τις φέρει και έλαβα την απάντηση: Άγνωστο... υπάρχει μέγα ζήτημα ρευστότητας στην αγορά καθώς οι απ' «έξω» δεν δίνουν τίποτα στους «μέσα»  ;D αν δεν πέσει το cash...

 

Έχει να πέσει βράσιμο στις χορδές που δεν θα το πιστεύουμε  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στη φούσκα και το πλήρες κλείσιμο της στρόφιγγας υπάρχει μια υγιής έννοια πίστωσης, χωρίς την οποία μόνο όποιος έχει πολλά λεφτά, θα μπορεί να κάνει περισσότερα. Η πίστωση είναι θεμελιώδης μηχανισμός της οικονομίας. Πρόκειται για δύο άκρα, μη μπερδευόμαστε, ούτε η σημερινή κατάσταση είναι υγιής.

 

 

Τι να πώ στην Σουηδία πάντως που ήμουν η έννοια της επιταγής-πίστωσης δεν υπήρχε.Έπρεπε να έχεις τα λεφτα στην τράπεζα.Να υπάρχει αντίκρισμα.Διαφορετικά Καρνέ δεν υπήρχε.

 

Συμφωνώ όμως για την έννοια της πίστωσης και οτι ειναι θεμελιώδης μηχανισμός.Αλλα αυτό σε μια υγειή οικονομία.Όχι στην Ελλαδα. Στην Ελλάδα η πλειοψηφία, όχι όλοι(να μην τους βάζω στο ίδιο τσουβάλι) περιμένουνε να πουλήσουν πρώτα για να πληρώσουνε τους προμηθευτές.Τα προηγουμενα χρόνια που τζιράνε και υπήρχανε εισροές κεφαλαίων στα μαγαζια ήταν καλά.Το σκάσιμο ξεκίνησε οταν σταμάτησαν οι "εισπράξεις" με αποτέλεσμα στάσιμο στόκ , δεσμευμένο κεφάλαιο κτλ κτλ.

Και είναι γεγονος οτι πάσις φύσεως δουλειά θέλει ΚΕΦΑΛΑΙΟ.Και όταν εννοώ κεφάλαιο εννοώ καθαρό,όχι υποθηκευμένο.Χωρίς κεφάλαιο δεν γίνεται τίποτα.Σε πολλούς χώρους μπορείς να δείς, οτι φτίαχνανε παλάτια απο άμμο.Με δάνεια; Με πίστωση; Γιατι μην ξεχνάς και η πίστωση στην ουσία ειναι μορφή δανεισμού.Μπορεις να πληρώσεις τα "δανεικά" μπορείς να πάς μπροστά.

Αυτη η κατάσταση θα ωθήσει αναγκαστικά τους εμπόρους σε μια συντηρική διαχείρηση.Όχι πολύ εμπόρευμα,οχι πολλά ανοιγματα.κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο χρόνο δεν βρίσκω πάντοτε τις χορδές που θέλω. Και αν θες συγκεκριμένη μάρκα ή κάτι πιο ειδικό (π.χ. σετ 10.5 ή 11-52 αντί για 11-49 ή roundwound) υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη το βρεις, ακόμη και στα μεγάλα μαγαζιά. Επίσης μπορώ να μεταφέρω την εμπειρία μου από γνωστό μαγαζί του κέντρου το οποίο δεν έχει ανανεώσει τις πένες του τον τελευταίο χρόνο, και όλο και μικαραίνει το απόθεμα που έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τον τελευταίο χρόνο δεν βρίσκω πάντοτε τις χορδές που θέλω. Και αν θες συγκεκριμένη μάρκα ή κάτι πιο ειδικό (π.χ. σετ 10.5 ή 11-52 αντί για 11-49 ή roundwound) υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη το βρεις, ακόμη και στα μεγάλα μαγαζιά. Επίσης μπορώ να μεταφέρω την εμπειρία μου από γνωστό μαγαζί του κέντρου το οποίο δεν έχει ανανεώσει τις πένες του τον τελευταίο χρόνο, και όλο και μικαραίνει το απόθεμα που έχει.

 

 

Έτσι και εγώ. Ήθελα τις Rotosound BS66, το μοντέλο του Billy Sheehan- 43/65/80/110, αλλά ακόμα τις περιμένω  ;D ;D ;D

 

Και καλά στο μπάσο ρίχνεις και ένα βρασιματάκι  ;D να δω τι θα κάνετε οι κιθαρίστες  ;D ;D

 

Προβλέπω στο εγγύς μέλλον, θέματα στο Noiz «αγόρασα νέο σετ χορδές»  :o :o :o ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου