Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε παραγγελία


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σκεφτηκα αρκετα εκανα υπομονη για 2 εβδομαδες τελικα ειπα να το αναφερω να μου πειτε τη γνωμη σας ???Συνηθιζω να  κανω τις  μουσικες αγορες μου στην πολη που μενω( καλος φιλος με μουσικο οικο της πολης),με εξαιρεση καποια πραγματα που δεν μπορω να βρω εδω και πρεπει να παραγγειλω απο αλλου.Εχω κανει αγορες απο τα γνωστα Γερμανικα μαγαζια,απο Αμερικη και ebay,αλλα και απο γνωστο καταστημα των Αθηνων ,μεχρι στιγμης χωρις κανενα προβλημα ;D Ολα αυτα μεχρι πριν 2 εβδομαδες που προσπαθω να κανω μια παραγγελια 2 πεταλιων απο γνωστο καταστημα επισης της επαρχιας .Θεωρησα πως καλο ειναι να στηριζουμε τους ντοπιους επιχειρηματιες ετσι και αλλιως το εν λογω καταστημα υποστηριζει πως ειναι επισημος αντιπροσωπος των πεταλιων που παραγγειλα.Ελα ομως που ειναι σχεδον αδυνατο να συννενοηθω με τον  εν λογω επιχειρηματια.Στην αρχη σε email που του εστειλα για να τον ρωτησω αν εχει προβλημα να γινει η πληρωμη με αντικαταβολη μου απαντησε  πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα,ετσι του στελνω νεο email και του λεω τα πεταλια που θελω να μου στειλει με ολα μου τα στοιχεια τη διευθυνση την πολη ενα τηλεφωνο και περιμενω απαντηση. Μετα απο  2-3 ημερες μου στελνει email και μου λεει πως στο μηνυμα που του εστειλα δεν υπηρχε διευθυνση,λεω καποια στραβη θα εγινε και του ξαναστελνω τη διευθυνση περιμενω καποια απαντηση τιποτα.Αναγκαζομαι μετα απο καναδυο ημερες να τον παρω τηλεφωνο ελα ομως που απαντουσε ο τηλεφωνητης ::)Μετα απο πολλες προσπαθειες τον πετυχαινω του εξηγω ολα τα παραπανω με την παραγγελια και ο ιδιος μου λεει να τον ξαναπαρω σε 5 λεπτα για να δει στον υπολογιστη τα email.Τηλεφωνω μετα απο κανα τεταρτο και ξανα ω τι εκπληξη ο τηλεφωνητης :P.Φευγω για δουλεια και αποφασιζω να του τηλεφωνησω το απογευμα,το τηλεφωνο το σηκωνει ο πατερας του ιδιοκτητη του εξηγω πως θελω να ρωτησω για μια παραγγελια ,αυτος μου δινει το γιο του του λεω ποιος ειμαι και αυτος με διαβεβαιωνει πως η παραγγελια εχει σταλει την προηγουμενη ημερα(Τεταρτη) και πως την επομενη  ημερα (Παρασκευη)θα την παραλαβω. Φυσικα δεν  παρελαβα τιποτα  περασε  το Σαββατοκυριακο και σημερα συμπληρωνεται 1 εβδομαδα απο τοτε χωρις φυσικα να εχω παραλαβει τιποτα. ::) :P  Ετσι σκεφτομαι θελουν οι ντοπιοι επιχειρηματιες να τους στηριξουμε  και ολα αυτα για 2 πεταλια απο τον αντιπροσωπο μαλλον θα το ξανασκεφτω την επομενη φορα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Eτσι τουλαχιστον λεει ο ιδιος στο σαιτ του. ::)

Στο σαιτ του ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Μας λες για ποιό brand name μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε τον και πες του τα όπως ακριβώς τα έγραψες εδώ και πες του πως είσαι έτοιμος να ακυρώσεις την παραγγελία....

και μετά πράξε ανάλογα με το τι θα σου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε τον και πες του τα όπως ακριβώς τα έγραψες εδώ και πες του πως είσαι έτοιμος να ακυρώσεις την παραγγελία....

και μετά πράξε ανάλογα με το τι θα σου πει...

  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ehx

http://www.ehx.com/dealers

Αν μιλάμε γι'αυτό το brand name, για την Ελλάδα δεν υπάρχει αντιπρόσωπος, ούτε καν distributor. Όμως έχει πέντε dealers.

Ο ντήλερ δεν είναι αντιπρόσωπος. Πόσο μάλλον όταν είναι πέντε για μία χώρα και στην ίδια πόλη !!!

Αντιπρόσωπος είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ehx.com/dealers

Αν μιλάμε γι'αυτό το brand name, για την Ελλάδα δεν υπάρχει αντιπρόσωπος, ούτε καν distributor. Όμως έχει πέντε dealers.

Ο ντήλερ δεν είναι αντιπρόσωπος. Πόσο μάλλον όταν είναι πέντε για μία χώρα και στην ίδια πόλη !!!

Αντιπρόσωπος είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Εγω αυτο ειδα στην σελιδα του  Aποκλειστικοί εξουσιοδοτημένοι διανομείς και έμποροι των  .....brand names
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης διαβασα αυτο Το .............σας ενημερώνει πως στο εξής, θα διαθέτει όλη τη γκάμα των εφέ της ιστορικής εταιρίας Electro-Harmonix στις καλύτερες τιμές της αγοράς πανευρωπαϊκά!

 

Προμηθευτείτε όλα τα κλασικά πετάλια της EHX (Big Muff, Holy Grail κ.α.) καθώς και όλα τα νέα πετάλια της εταιρίας (πχ Freeze κ.α.) σε απίστευτα δελεαστικές τιμές! ???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου