Προς το περιεχόμενο

Iced earth - dark saga ( everything played by aris17561 )


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

let the burn begin  ;D

 

1: η προφορα και οι καταληξεις σου θελουν αν οχι λιγη αλλα αρκετη δουλειά

2: στο 2:00 που ξεκιναει το γεμισμα με την κιθαρα εχεις ακουσει τι παιζεις ? :P

3: τα τυμπανα ειναι στο πουθενα - πρεπει ισως να εδινες περισσοτερο attack στη μποτα η οποια ΔΕΝ ακουγεται

 

the good part

1: ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ;D

2: πρωτη φορα ακουσα τοσο ωραια ρυθμικη απο εσενα (και πραγματικα μου αρεσε)

 

γενικα πολυ αξιολογη προσπαθεια και ΜΠΡΑΒΟ

 

Υ.Γ. ελπιζω να μη με αφορίσεις για οτι λεω παραπανω :P :P αυτο που ακουω λεω και πιστευω - και φυσικα ΑΚΟΜΑ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω εχεις τα φοντα βιαζεσαι τοσο πολυ να το ανεβασεις και να σου πουμε την γνωμη μας...... ;) ;)

μην βιαζεσαι - το εφτιαξες ? ακουσε το καμια 10αρια φορες με την αντικειμενικοτητα στο μυαλο σου και θα βρεις οτι λαθη εχεις κανει (αν εχεις κανει) και θα τα διορθωσεις (trust me on that)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την παραμορφωμενη κιθαρα τουλαχιστον θα ηθελε πιο πριμαριστο και σφιχτο ηχο,νομιζω πως εχεις αρκετο μπασο και gain με αποτελεσμα να μην υπαρχει αυτος ο χαρακτηριστικος ηχος που εχουν οι Iced Earth οταν "καλπαζει" η κιθαρα ;D σαν να απλωνει καπως ο ηχος σαν να παιζεις με χαμηλοκουρδισμενη κιθαρα.

 

Στα δικα μου αυτια τουλαχιστον δεν ηταν τοσο ευκρινες το ποτε επαιζες με palm muting  και ποτε οχι.Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω αν κ ισως να ειναι ακυρο το σχολιο μου γιατι σε ακουσα απο ηχεια λαπτοπ  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μου αρεσαν τα ρυθμικα πολυ...απλα ειναι περιεργο για καποιον ο οποιος ακουει τοσο πολυ ξενη μουσικη να εχει τοσο κακη προφορα...

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι στο mixing ειμαι πολυ ασχετος... Δεν μιξαρψ βεβαια και με ηχεια αλλα με κατι ακουστικα philips των 10 ευρω... Θα αγορασω καποια στιγμη και πιστευω οτι θα κανω την δουλεια λιγο καλυτερα... Η προφορα θα βελτιωθει αν και δεν πιστευω οτι τραγουδαω και σαν την Βισση... ;D ;D ;D

 

let the burn begin  ;D

 

1: η προφορα και οι καταληξεις σου θελουν αν οχι λιγη αλλα αρκετη δουλειά

2: στο 2:00 που ξεκιναει το γεμισμα με την κιθαρα εχεις ακουσει τι παιζεις ? :P

3: τα τυμπανα ειναι στο πουθενα - πρεπει ισως να εδινες περισσοτερο attack στη μποτα η οποια ΔΕΝ ακουγεται

 

the good part

1: ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ;D

2: πρωτη φορα ακουσα τοσο ωραια ρυθμικη απο εσενα (και πραγματικα μου αρεσε)

 

γενικα πολυ αξιολογη προσπαθεια και ΜΠΡΑΒΟ

 

Υ.Γ. ελπιζω να μη με αφορίσεις για οτι λεω παραπανω :P :P αυτο που ακουω λεω και πιστευω - και φυσικα ΑΚΟΜΑ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω εχεις τα φοντα βιαζεσαι τοσο πολυ να το ανεβασεις και να σου πουμε την γνωμη μας...... ;) ;)

μην βιαζεσαι - το εφτιαξες ? ακουσε το καμια 10αρια φορες με την αντικειμενικοτητα στο μυαλο σου και θα βρεις οτι λαθη εχεις κανει (αν εχεις κανει) και θα τα διορθωσεις (trust me on that)

 

Βασικα το αποτελεσμα που ακουω απο τα κακιστα ακουστικα ακουγεται τιμιο... Αλλα υποθετω οτι στα δικα σας ηχεια πρεπει να ειναι αισχος... Πρεπει να παρψ ηχεια και να μαθω να μιξαρω... Δηλαδη εχω καταληξει οτι το μιξαρισμα ειναι μεγαλυτερη τεχνη απο οτι ολα τα υπολοιπα οργανα... Ειναι οι πρωτες μου προσπαθειες παντως... Θα δειξει... Η που θα μαθω η που θα μεινω ασχετος για παντα !!!!!!!

 

 

Αααα και για τα ντραμς τα εγραψα μονος μου σιγα σιγα αλλα θελει να ανεβοκατεβαζω και τις εντασεις ρε.... ουφ.... δυσκολο χομπι... ;D ;D Παντως γουσταρω ολο αυτο... Τουλκαχιστον τωρα κατι κανω... δεν καθομαι ολη την ωρα να ψαχνω ποια κιθαρα θα αγορασω... Ασε που τωρα ποια παιζω μονο με μια... ;D ;D

 

on topic

Ολα τα σχολια ευπροσδεχτα παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τουλκαχιστον τωρα κατι κανω... δεν καθομαι ολη την ωρα να ψαχνω ποια κιθαρα θα αγορασω...

on topic

Ολα τα σχολια ευπροσδεχτα παρακαλω

αυτο ειναι πραγματικα το πιο σημαντικο!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι πραγματικα το πιο σημαντικο!!!

 

Και φαντασου να ειχες παρακολουθησει την πορεια μου στο φορουμ μετα απο 2000 ποστ... Παραυτα ας μην ξεφευγουμε

 

συνεχιστε τα σχολια σας αν γινεται... πειτε την αποψη σας οπως την νιωθετε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την προσπάθεια και μόνο να παίξεις όλα τα όργανα, μπράβο  :)

Και η βελτίωση στη μίξη θα έρθει με την τριβή  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο για την προσπαθεια ετσι και αλλιως.

ακουγοντας το χωρις να σκεφτομαι το πρωτοτυπο ακουω μια καλη βαση που θελει

σιγουρα διορθωσεις,που ειμαι σιγουρος οτι με τον καιρο θα τις αντιλαμβανεσαι και θα

εχεις καλυτερα αποτελεσματα.

καλη συνεχεια και καλες ηχογραφησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο για την προσπαθεια ετσι και αλλιως.

ακουγοντας το χωρις να σκεφτομαι το πρωτοτυπο ακουω μια καλη βαση που θελει

σιγουρα διορθωσεις,που ειμαι σιγουρος οτι με τον καιρο θα τις αντιλαμβανεσαι και θα

εχεις καλυτερα αποτελεσματα.

καλη συνεχεια και καλες ηχογραφησεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ Στελιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου