Προς το περιεχόμενο

Βαρυ πεταλι distortion


Pavliou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με την τριάδα του zeromancer και προσθέτω άλλο ενα --> http://www.amptweaker.com/page/TightMetal-Distortion-by-Amptweaker-43.aspx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κι ένα οικονομικό αλλά effective metal pedal με treble boost για σόλο και όλα τα κλασσικά καλούδια από την JOYO pedals(δείτε παλαιότερα θέματα στο noiz σχετικά με τα joyo).

 

http://www.ebay.com/itm/JOYO-JF-17-Guitar-Extreme-Metal-Amplifier-Effect-Pedal-3-Bands-adjustable-EQ-/330649782071?pt=Guitar_Accessories&hash=item4cfc434737#ht_3083wt_1185

 

Επίδειξη εδώ:

JOYO.JF-17 - 视频 - 优酷视频 - 在线观看

 

Κι έχει 34ευρώ(με μεταφορικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κι ένα οικονομικό αλλά effective metal pedal με treble boost για σόλο και όλα τα κλασσικά καλούδια από την JOYO pedals(δείτε παλαιότερα θέματα στο noiz σχετικά με τα joyo).

 

http://www.ebay.com/itm/JOYO-JF-17-Guitar-Extreme-Metal-Amplifier-Effect-Pedal-3-Bands-adjustable-EQ-/330649782071?pt=Guitar_Accessories&hash=item4cfc434737#ht_3083wt_1185

 

Επίδειξη εδώ:

JOYO.JF-17 - 视频 - 优酷视频 - 在线观看

 

Κι έχει 34ευρώ(με μεταφορικά)

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_extreme_metal.htm :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σωστός! Απλά θα τρομάξουν μερικοί με το λογότυπο της harley benton..., ενώ τα "joyo" που πουλούσαν στην Αμερική ως boutique pedals για >200ευρώ, έχουν άλλο marketing point!... Γενικά λένε πολύ αυτά τα joyo, ειδικά για την κατηγορία χρημάτων τους.

 

Πάντως, αν τα βάλει κανείς σε ομαδική παραγγελία, συμφέρει από thomann.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο, απλά το πόσταρα μήπως το θέλει να το πάρει κανείς από το Thomann μιας και είναι το ίδιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το Blackstar ΗΤ Gus G που θελεις το εχω και στο συστηνω χωρις δευτερη κουβεντα για αυτο που θες.. Το  αρνητικο ειναι οτι εχει βγει μονο σε 1000 κομματια οποτε ισως δυσκολευτεις να το βρεις αλλα αξιζει το κοπο..

Ειχα δει εδω στο ΝΟΙΖ οτι το εδινε ενα παιδι..για κανε ενα κοπο και ψαξε ξανα.. Εγω το πετυχα στο EBAY απο Αγγλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο μένα ,

 

Εγώ θα πρότεινα μεταξύ OKKO - Dominator,EMMA Electronic PisdiYAUwot , και το ΖVEX του άλλου video..  με αύτη τη σειρά προτίμησης

Έχω το EHX Metal muff(w/top boost) το οποίο είναι επίσης πάρα πολύ καλό (και "βαρύ"!!!) θέλει όμως ιδιαίτερη προσοχή στην χρήση του top boost.. τζιτζικίαζει πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι Okko, Εmma κλπ. που προτάθηκαν... έχουν δοκιμαστεί ή απλά αναφέρονται έτσι επειδή ακούγονται ωραία στο Youtube?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι Okko, Εmma κλπ. που προτάθηκαν... έχουν δοκιμαστεί ή απλά αναφέρονται έτσι επειδή ακούγονται ωραία στο Youtube?

 

Εγώ προσωπικά δεν τα έχω ακούσει/δοκιμάσει ο ίδιος..

Στο video του zeromancer βασίζω την άποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιφανος κατοχος του EMMA και μπορω να σου πω πως το πεταλι απλως τα ΣΠΑΕΙ...προσωπικα δεν εχω ακουσει τοσο καλο-καθαρο-βαρυ distortion...το fat foot επισης το εχω δοκιμασει αλλα ειναι παρα πολυ ακριβο...οσον αφορα την OKKO εχω ενα tube factor mod by OKKO..δεν εχω δοκιμασει το dominator αλλα αν κρινω απο την δουλεια που κανουν τα παιδια απο την ΟΚΚΟ μαλλον θα τα σπαει και αυτο...παντως για τα αλλα δυο εχω κατ ιδιαν αποψη και ειναι απιστευτα.

 

@mojo

το ΟΚΚΟ πιστευω πως ειναι πιο πολυ για ακραιες καταστασεις ενω με το EMMA ο φιλος μπορει να παρει ενα μεγαλυτερο ευρος απο distortions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου