Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε Push-push σε ESP Horizon FR II


Arael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.

 

Ένας φίλος μού μου έφερε μια ESP Horizon FR γιατί δεν ασχολείται με το άθλημα να του την προσέχω/παίζω μιας και αυτός την είχε παρατημένη στη θήκη της. Η κιθάρα είναι μια χαρά μόνο που δεν δουλέυει για κάποιο λόγο το push-push που έχει στο volume της για τα σπλιταρίσματα και είναι συνέχεια με σπλιταρισμένους τους διπλούς της.

 

Για να καταλάβετε, το πατάω και ακούω την αλλαγή στον ήχο κανονικά αλλά δεν μένει εκεί ώστε να γίνεται το σπλιτάρισμα, επανέρχεται αμέσως στο σπλιτάρισμα. Οπότε λογικά τα ηλεκτρικά της είναι μια χαρά και κάτι παίζει με το διακοπτάκι ή το βίδωμα του Knob πάνω στο ποτενσιόμετρο ίσως;

 

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα για το πώς θα μπορούσε να φτιάξει αυτό το πραγματάκι θα ήμουν υπόχρεος.

 

Σας ευχαριστώ.

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θελει λιγο ξεβιδωμα το knob και βιδωμα λιγο πιο ψηλα γιατι προφανως δεν αφηνει τον διακοπτη να κατεβει οσο χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θελει λιγο ξεβιδωμα το knob και βιδωμα λιγο πιο ψηλα γιατι προφανως δεν αφηνει τον διακοπτη να κατεβει οσο χρειαζεται.

 

+1

 

Πολύ πιθανό...Ακριβώς αυτό μου συνέβη μόλις χθες και αυτή ήταν η λύση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου