Προς το περιεχόμενο

Boz Scaggs


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πω πω τι έγινε αυτές τις μέρες! Μπράβο mustafank!

Ολοι οι αγαπημένοι μου μουσικοί απο τα 80'ς παρελαύνουν. Σαν να με βλέπω στην εργένικη μου πολυθρόνα απέναντι απο τα Celestion με το παθητικό woofer να απολαμβάνω τον απογευματινό καφέ. Those were the days!

Κρίμα που δεν επιτρέπει το embedding το Youtube και δεν φαίνονται εδώ τα βίντεο αλλά το κορυφαίο για μένα Lowdown βρίσκεται εδώ Boz Scaggs - Lowdown (Live-HQ)

 

Πολύ ιδιαίτερη φωνή και αξιοπρεπέστατη παρουσία που έχει συνεργαστεί με τους κορυφαίους του χώρου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι έγινε αυτές τις μέρες! Μπράβο mustafank!

Ολοι οι αγαπημένοι μου μουσικοί απο τα 80'ς παρελαύνουν.

Πιο πολύ 70'ς. Ο συγκεκριμένος ξεκίνησε σαν συνεργάτης του Steve Miller στα 2 πρώτα του άλμπουμ (στα 60'ς). Μετά έκανε μια σειρά αξιολογότατων δίσκων και έφτασε πολύ ψηλά στα charts με το άλμπουμ Silk degrees απ' όπου και το Low down, με την μπάντα των Toto (τους περισσότερους) σαν session μουσικούς. Εξαίρετος, κύριος. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Στα 80'ς εννοώ πως είχα βυθιστεί στη σκηνή αυτή.  ;)

Jazzy-Soul των Fagen, Benson, Mc Donald, Sanborn, Miller, Jareau, Crusaders, κ.α.

Ολοι προυπήρχαν αλλά τότε υπήρξε το boom της σκηνής αυτής.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ yameth

 

Eίσαι παραπάνω φετιχιστής από όσο νόμιζα.

Δεν άφησες video που να μην έχει 335!!! ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτους τους ακουγα 1977-1983 μετα ακουγαμε αλλα πραγματα ...οχι οτι εμειναν εξω απο τα ενδιαφεροντα μου αλλα περιορισθηκαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 80'ς εννοώ πως είχα βυθιστεί στη σκηνή αυτή.  ;)

Εγω αυτους τους ακουγα 1977-1983 μετα ακουγαμε αλλα πραγματα...

 

Μέρος της γοητείας της μουσικής αποτελεί το γεγονός , ότι είναι λίγα χρόνια, τώρα, που εγώ ακούω αυτό το είδος jazzy-soul, όπως αναναφέρθηκε (όχι ότι δεν ήξερα αρκετά από τα κομμάτια είτε των steely dan είτε του boz scaggs, αλλά δεν είχα δώσει τη δέουσα σημασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου