Προς το περιεχόμενο

''God damn''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα καινουριο τραγουδακι εν μεσω νταουνιαρικου κλιματος και γενικοτερης απραξιας.. :-[

Ετσι για να μην χανω επαφη με το αθλημα αφησα να βγει και λιγο εξω ο καρεκλάς που κρυβα μεσα μου.. :D

Καλη ακροαση! :)

 

 

*Ο τιτλος σε  ελευθερη μεταφραση σημαινει gamoto.

Μην εχω και τιποτα τραβαλα με εκκλησιαστικους παραγοντες... :D

GOD_DAMN.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Τον Σταύρο το άκουσα να παίζει τύμπανα (μαμάει).

Τον άκουσα να παίζει πιάνο (και δέρνει).

…Μπάσο….

Για κιθάρα και ΦΩΝΗ (τι να ξανα λέμε τώρα..ας τα να παν).

Σαν συνθέτης….

Σαν παραγωγός……

ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ.

Αν προσθέσεις ότι είναι και μαμώ τους τύπους, έχει και ωραίο μαλλί…είναι σίγουρο ότι έκανε συμφωνία με τον Διάβολο!!!! ;D ;D

God Damn….I envy you!!!!  :-* :-*

ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας χέζ..ς ρε Σταυράρα.

Μας έχεις δημιουργήσει κόμπλεξ εδώ μέσα.

Μεγαλειώδες σόλο για τα γούστα μου (έξω από τα τυπικά - κάτι που πιθανόν να έκανε ο Vernon Reid).

Επ' τι λες στο 4.01-4.02; Τι;

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Αποφάσισε να οπτικοποιήσεις τα κομμάτια σου και θα σου φέρω κάτι αλφαδιές να τον φάμε τον άλλον. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι στο god damn high level που μας έχεις συνηθίσει.Μου άρεσε πολύ,απλά δεν με τρέλανε όπως κάποια άλλα σου.Γκρουβάρει αγρίως! Επίσης,έχεις καταφέρει κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα : το funky vibe δένει τόσο όμορφα με το σκληρό ροκ .Καταλήγουμε λοιπόν στο ότι μηδέν κακό αμιγές καλού(περί απραξίας το λέω ;))

 

Δύο σχόλια-σκέψεις:

1)Σε κάποια σημεία τα διαφορετικά takes μεταξύ τους(στις κιθάρες) και το αντίστοιχο panning αριστερά και δεξιά,με κούρασε-με αποσυντόνισε.ήθελα λίγο πιο..ξεκάθαρη τη μίξη σε εκείνα τα σημεία,να αναπνέει το πράγμα πιο πολύ.Καθαρά θέμα γούστου αυτό :) (αναφέρομαι πχ στο part που ξεκινάει στο 0.12)

 

2)Μου άρεσε ΠΟΛΥ το σόλο.Μου θύμισε early Greg Howe όσον αφορά την τρελή χρήση της πεντατονικής! AWESOME  ;)

 

Αυτά...  :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επ' τι λες στο 4.01-4.02; Τι;

 

Πιπέρι στο στώμα!!! ;D ;D

 

Επίσης,έχεις καταφέρει κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα : το funky vibe δένει τόσο όμορφα με το σκληρό ροκ

 

Φέρτε ρε τους Τσερόνε και τους Νούνους....να τους φάμε λάχανο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

*Ο τιτλος σε  ελευθερη μεταφραση σημαινει gamoto.

 

 

Κάνεις λάθος ξάδερφε, σημαίνει gamato  ;D ;D ;D ;D 

Το άσμα κουνάει άσχημα  ;D και σόλο είναι όλα τα λεφτά...

 

Ζωγράφισες πάλι, αλλά σταμάτα γιατί θα δημιουργήσεις σύμπλεγμα στον Apos  ;D ;D ;D ;(απ' ότι διαβάζω εδώ επαρακάτω)  ;D

 

 

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Σταύρο από μένα δεν έχει sweet nothings  :)

Είσαι σε ένα επίπεδο που οτιδήποτε λιγότερο από το πάρα πολύ καλό, πρέπει να συζητείται.

 

Το κομμάτι μου άρεσε πολύ και το λέμε για να ξεκινήσουμε από κει.

 

Μου αρέσει πολύ στο κουπλέ. Δηλαδή όπως ας πούμε στο 1:20. Ή το τέλειωμα. Πολύ καλό. Και η φωνή σου έχει την μαγκιά και τον όγκο χωρίς τα (εύκολα για σένα) screams. Κατέβασε λίγο την rock κιθάρα (η funk είναι καλά). Παίξε λίγο λιγότερο μπάσο (τις ουρές του) γιατί ακούγονται πολλά "σχήματα" και ακούγεται busy το κομμάτι. Τσίμπα λίγο πάνω το ταμπούρο.  Θα "αναπνεύσει" και θα γκρουβάρει καλύτερα (κατεμές). Το break πριν το ρεφρέν πολύ ωραίο στις κόντρες. Το ρεφραίν το χεις ψωμοτύρι αλλά δεν με εκπλήσσει και μάλλον "popίζει". Ψιλοξεπέτα ευκολάκι για σένα. Το σόλο εμένα που είμαι άσχετος και δεν είμαι κιθαρίστας, δεν μου κάνει κλικ.

 

Από όλο το (ενίοτε Skynardικό, ενίοτε Aerosmith) κομμάτι γουστάρω τρελλά τα πλήκτρα σου. Και ρε γαμώτο ακόμα είσαι ανασφαλής με αυτά. Γιατί ρε συ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Από όλο το (Skynardικό) κομμάτι γουστάρω τρελλά τα πλήκτρα σου. Και ρε γαμώτο ακόμα είσαι ανασφαλής με αυτά. Γιατί ρε συ;

 

Η πλάκα είναι Κώστα ότι παίζει πολύ καλό πιάνο…σοβαρά μιλάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι Κώστα ότι παίζει πολύ καλό πιάνο…σοβαρά μιλάω!

Μα ακριβώς αυτό λέω. Ακούς όμορφες πιανιστικές πινελιές a la Billy Powell και τσούκ και το Hammondάκι να στριγγλίζει στην έμφαση.

Αλλά πρέπει να παραμερίσεις τόσες "κουρτίνες" για να τα ακούσεις, που είναι κρίμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου