Προς το περιεχόμενο

''God damn''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άστο στο Νέστορα ,γιατί εσύ Σταύρο βάζεις κορτσούδια δεύτερο χέρι απ το σωλήνα και στο τέλος θα τα κάνεις χειρότερα .Ο Κοζάνης χρησιμοποιεί αυθεντικά κομμάτια ,μόνο ο Νέστωρ μπορεί να σε σιάξει  σ' αυτή τη κρίσιμη καμπή της καριέρας σου. Αφήσου στα χέρια του και μη μιλάς  ;D ;D ;D

;D ;D ;D

 

Εχεις δικιο αλλα εχρισθη Προεδρος χωρις βιογραφικο καν..

Ποσο παραπανω να αφεθω?

 

Φτασαμε τις 5 σελιδες?

Ηδη ο Προεδρος κανει δουλεια ακομα και απουσιαζων.. :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

;D ;D ;D

 

Εχεις δικιο αλλα εχρισθη Προεδρος χωρις βιογραφικο καν..

Ποσο παραπανω να αφεθω?

 

Φτασαμε τις 5 σελιδες?

Ηδη ο Προεδρος κανει δουλεια ακομα και απουσιαζων.. :D

 

 

Όχι πες μου ,έχεις δει εσύ βιογραφικό του Ψηνάκη? Η φήμη του προηγείται και είναι αρκετή .Τι έχει ο Ψηνάκης? Έχει κότερα-λέγεμε στρατοκάτσερ ,έχει λιμουζίνες-λέγεμε πετάλια ,τέλος είναι σταρ -λέγεμε γκόμενους ,συγνώμη γκόμενες  ;D ;D ;D,συντρώγει με τας καλυτέρας ,τραβολογιέται εις τας σουηδίας που φύονται υπέροχα ξανθά .Τι άλλο θες πια ρε βλαχαδονότιε ροκά? Αφέσου στα στιβαρά του μπράτσα να τον σκίσεις το Κοζάνη  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο ερχεται και ο Φουζιος και με τα σολα που παιξες Σταυρε θα ναι μαινομενος.

Ήρθε ο π..στης. ;D

God damn, i 've been away for one and a half days and that m#@#fucking son of a bitch (excuse my language, but these f**king lyrics..) ανέβασε κομματάρα.

Τι να πω ρε φίλε τι? Το "too scared to live" σου λέει τίποτα?

Αυτά είναι βρε τα "διαδικαστικά" κομμάτια για να μην χάνεις την επαφή?

Κάθε φορά που ανεβάζεις κάτι νέο νομίζω ότι τραγουδάς καλύτερα από πριν. Βγάζεις μια ρημάδα ένταση φοβερή (και θυμό του κιαρατά με μπινελίκια κάργα).

Πάρα πολύ ωραίο κομμάτι, "στροφάρει" μέχρι θανάτου, με riff-άρες καταπληκτικές, πλήκτρα όπως πρέπει, και μοναδική μου ένσταση είναι ότι θα ήθελα το μπάσο πιο lead στο groove από τις κιθάρες (σε σχέση πάντα με το πώς είναι τώρα οι εντάσεις τους), πιο τονισμένο (αυτή η ρημάδα η φανκιά το σηκώνει), και περισσότερο με ήχο Jazz bass.

Το παιχνίδι με το πανάρισμα στην αρχή εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ και θα το ήθελα και σε άλλα σημεία, ειδικά στα Hammond-guitar riffs.

Και πάμε στο επίμαχο σημείο. Το σόλο. Μιλώντας πάρα πολύ σοβαρά θα σου ξαναματαεπαναλάβω πάλι  ;D ότι το phrasing για να "φύγεις" το έχεις, και πολύ μάλιστα, πράγμα που αποδεικνύεται και εδώ. Αλλά το βασικό είναι οι χρόνοι σου σε σχέση με τις φράσεις που χρησιμοποίησες (i smell sideslip and a little bit of dimished there), που είναι καταπληκτικοί.

Εύγε για τα κότσια σου να "βουτήξεις" και το αποτέλεσμα, που είναι πάρα πολύ ωραίο.

Θα με πεις χαζό, αλλά είναι κρίμα να μην βάλεις κι αυτή την προσέγγιση στην ηχοχρωματική σου παλέτα.

Τέλος θέλω να σε ευχαριστήσω που συνεχίζεις να γράφεις. Από την δική μου σκοπιά.

Αυτήν του ακροατή που γουστάρει να σε ακούει και πράγματι περνάει καλά ακούγοντάς σε.

Όντως μου είχε λείψει το να γυρνάω από την δουλειά, να ανοίγω μια μπύρα και να ακούω κάτι νέο του ΦΙΛΟΥ μου του FREEROCK.

Μια τελευταία παράκληση.

Το επόμενο που θα ανεβάσεις, ας μην είναι Δευτέρα πρωί, γιατί δεν πρέπει να πηγαίνω λιώμα στην δουλειά. ;D

 

Δωσ' του να καταλάβει ρε φίλε. Σκίστου το πάτερο. :)

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Smirnoff, Smarof και νέο video γρήγορα, να γουστάρουμε! ;)

 

Θα σ' αναλάβω και 'σένα, γιατί βλέπω έχεις κολλήσει. 8)

 

 

 

Δεν μπορώ να μιλήσω τώρα....ΔΕΝ ξέρω ποιός διαβάζει  ;D....αλλά έχουσι γνώση οι φύλακες........................ ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άντε να το πάμε στις 6 σελίδες πριν φύγω απ'το στούντιο...

 

ρε Σταύρο! Είναι παταπληκτικό! Καπλακιτικό! Πλατακητικό! ... εεεε αυτό τέλος πάντων!

 

Και το σόλο με γουστάρω πολύ να ούμε...

 

Πολύ ωραίο πράγμα... Δεν έχω σχόλιο παρά μόνο να πω ότι ίσως συμφωνώ λίγο με τον ΩδειοΚώστα και το πρώτο του ποστ (για τις φάνκ κιθάρες και τα hammond κλπ)...

 

Αλλά παραμένει μαμάτο!

 

Μπράβο σου!

 

Και άντε βγάλε και κανένα CD ακόμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fusiongtr...Τι να πω τωρα..Σ ευχαριστω?Πολυ μπαναλ... :D

Να μαστε γεροί να γουσταρουμε.Θα τα πουμε τηλεφωνικα. ;)

 

Εδώ είμαι και γω... :P

Καλωστονααααα...

Πανω που εγραφα στον Παραγκα τι εγινε το καλοκαιρι...

 

Αφέσου στα στιβαρά του μπράτσα να τον σκίσεις το Κοζάνη  ;D ;D ;D

;D ;D ;D

 

Πηγα το καλοκαιρι να πιουμε καφε στο γραφειο του Κοζανη και να συζητησουμε για το κλιπ με τ αμαξια και τα φιδια,και οξω απ την πορτα ηταν 3 παρουσιες.Θηλεων.

-Συγνωμη..λεω,περιμενετε για καποια υποθεση?

-Ναι..μου λενε.Για να συμμετασχουμε στην υποθεση του καινουριου βιντεου του κυριου LK.Εχει οντισιον. :o ;D

-Να περασω λιγο?

-Α περιμενεις φιλε..3 τεταρτα ειμαστε εδω..  ;D ;D ;D

 

Εχει φυγει πολυ μπροστα ο Λογιερ.

 

@Νικολα σε ευχαριστω ΘΕΡΜΑ για το σχολιο!Χαιρομαι πολυ που σου αρεσε!

Να σαι καλα αδερφε!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου