Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με μικρόφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωρουμίτες και συφορουμίτισσες γεια σας,

Εγώ έχω ένα συγκρότημα που αποτελείται από μία κιθάρα, μία drums και ένα μπάσο. Το πρόβλημά μας είναι η φωνή. Δεν έχουμε πού να τη βάλουμε. Είχαμε έναν παμπάλαιο λαμπάτο ενισχυτή ο οποίος μας άφησε σε ηλικία 35 ετών. Τώρα ψάχνουμε για κάτι πολύ φτηνό που να μπορούμε να βάλουμε το μικρόφωνο χωρίς να υπάρχουν προβλήματα (μικροφωνισμοί κτλ). Κάτι πήρε το αυτί μου για PA set αλλά έχω μαύρα μεσάνυχτα. Και σας ρωτάω τώρα. Το PA είναι η μοναδική λύση; Αν ναι, τι πρέπει να προσέξω ως προς την ποιότητά του; Αν όχι, ποιές είναι οι άλλες λύσεις και τι παραπάνω μπορούν να προσφέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε...προσφατα τραγουδησα με το shure sm58(το οποιο αμεσως παρηγγειλα) συνδεδεμενο σε ολοκληρωμενο PA set που έστησα στο σχολειο για μια μικρη συναυλία!!προσωπικα δεν ξέρω να σου προτείνω κάποια καλύτερη και οικονομικότερη λύση απο ένα συστημα PA μιας και δεν είμαι ειδικός από τεχνικής άποψης σ'αυτό το θέμα!αλλά αγοράζοντας ένα μέτριας τιμής σετ απο www.musicstore.de or www.thomann.de θα έχεις πολύ καλή απόδοση,καλό ήχο και πιστεύω πως αν παίζετε ως χομπι,ερασιτεχνικά,για το κέφι σας για αρχή είναι ότι καλύτερο!!απλά να ξέρεις πως αν αγοράσεις κάτι ρώτα καλα and make up your mind!! :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειτε να παρετε και εναν φθηνο ενισχυτη για φωνη ή πληκτρα. Υπαρχουν απειροι στην αγορα. Καποιος roland θα ηταν καλη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Είχαμε έναν παμπάλαιο λαμπάτο ενισχυτή ο οποίος μας άφησε σε ηλικία 35 ετών.

...

Επίσης θα μπορούσες να πάς εκείνο τον παμπάλαιο λαμπάτο σε κάποιο μάστορα, και το πρόβλημά του να μην είναι και τόσο τραγικό....

Για πες λεπτομέρειες... Τι είναι ο ενισχυτής και τι έπαθε? Μπορεί να μην είναι κατάλληλος για φωνή, αλλά μπορεί να αξίζει την προσοχή σου. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Είχαμε έναν παμπάλαιο λαμπάτο ενισχυτή ο οποίος μας άφησε σε ηλικία 35 ετών.

...

Επίσης θα μπορούσες να πάς εκείνο τον παμπάλαιο λαμπάτο σε κάποιο μάστορα' date=' και το πρόβλημά του να μην είναι και τόσο τραγικό....

Για πες λεπτομέρειες... Τι είναι ο ενισχυτής και τι έπαθε? Μπορεί να μην είναι κατάλληλος για φωνή, αλλά μπορεί να αξίζει την προσοχή σου. :wink: :wink: :wink:[/quote']

 

Είναι ένας acousta που μοιάζει πολύ με fender (πρέπει να έχουν ίδιο σύστημα ή κάτι τέτοιο) . Μοντέλο υπολογίζω γύρω στο '70-'75.

 

 

μπορειτε να παρετε και εναν φθηνο ενισχυτη για φωνη

 

Δλδ; Δεν έχω ακούσει τπτ για κατι τέτοιο. Πώς λέγεται στα αγγλικά;

 

ή πληκτρα.

 

Είσαι σίγουρος πώς κάνει; Δλδ εάν βρούμε κάτι φτηνό να το τσιμπήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου