Προς το περιεχόμενο

SHAKIRA stage set!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες πήγα και εγώ shakira και μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα....

 

 

ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ κAlh ρε παιδιά....

 

Αχ ρε antouan....Που ήσουνα....Ενα σας λέω είχα μπει vip kai διπλα μου ήταν η Sissy απο τον Ομορφο Κοσμο το πρωι....

 

Καλα επαθα την πλάκα μου.....

 

Πάντως περα απο τις αιθέριες υπάρξεις....Η οργναωση σε μερικά σημεία ήταν ελεεινή....

 

Είχαν δώσει τα εισιτηρία των 60 euro (ανω διάζωμα) τα οποία ήταν κυριλε και εβλεπαν σχετικά καλά....Και τα εισιτηρία των 80 euro δεν εβλεπαν τπτ γιατί ήταν στην ευθεία τους οι κονσόλες και τα φώτα και ακόμα οι θέσεις με 80 euro συνορευαν με τις VIP και ο καθένας μπορούσε να μπεί και με το δίκιο του μαλιστα....Και ετσι δημιουργήθηκαν κάτι μικροπροβλήματα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως ηταν παρα πολυ καλη (συν του οτι ηταν εντυπωσιακα απλη & συμπαθητικη κοπελλα χωρις ιχνος ντιβισμου)

 

Η μεγαλη πλακα ηταν οτι "κουφανε" τον κατα βαση εντελως ασχετο κοσμο που πηγε στη συναυλια γιατι ενω ολοι περιμεναν να δουν τα γνωστα "κουνηματα" & να ακουσουν "μπητακια",αυτη τους πλακωσε στις χοντροροκιες & στα ακουστικα λατιν :lol: (ε,ρε απογοητευση τα 10χρονα.. :lol: )

 

Εκανε βεβαια και τα γνωστα "κουνηματα" στα 2-3 χιτ που ειπε (που να στα λεω Αντουαν :lol: ) αλλα κατα βαση "τα εχωσε" κανονικα :lol:

 

πολυ ταλαντουχα μια και απο οτι μου ειπαν τα "τερατακια" που την συνοδευαν γραφει ολα τα τραγουδια,ειναι μουσικαρα (παιζει πολυ καλα πιανο,ντραμς,κρουστα & κιθαρα) & βεβαια εξαιρετικη τραγουδιστρια & χορευτρια..ομολογω πως πηγα για το χαβαλε & δεν περιμενα να δω & να ακουσω τοσο καλο show....

 

& παλι βεβαια αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η ασυλυπτη σεμνοτητα & φιλικοτητα και της Σακιρα & των μουσικων της & του road crew...οχι σαν καποιους καποιους εγχωριους "σταρ" που πουλανε 10 δισκους και καβαλανε το καλαμι... :twisted:

 

α,παρεμπιπτοντως τον πρωτο της δισκο τον εβγαλε 14 χρονων! 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ταλαντουχα μια και απο οτι μου ειπαν τα "τερατακια" που την συνοδευαν γραφει ολα τα τραγουδια' date='ειναι μουσικαρα (παιζει πολυ καλα πιανο,ντραμς,κρουστα & κιθαρα) & βεβαια εξαιρετικη τραγουδιστρια & χορευτρια..ομολογω πως πηγα για το χαβαλε & δεν περιμενα να δω & να ακουσω τοσο καλο show....[/quote']

 

Όντως....Και εγώ πήγα για τον χαβαλέ κα για να κανω παρεά στον θείο μου που είχε φάει πετριά να την δει....

 

Αλλά έπαθα πλάκα....Μακάρι να είναι και off-stage τόσο καλή όσο λέμε....Γιατί η δόξα έχει και τις συνεπειες της....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι και off-stage τόσο καλή όσο λέμε....Γιατί η δόξα έχει και τις συνεπειες της....

 

ναι ρε σου λεω :lol: τελειως παιδακι... :lol: super ατομο (ολοι οι τεχνικοι ειχαν να το λενε για το ποσο ενταξει ειναι.. :wink: )

 

μονο & μονο o απιστευτα πολυς χρονος που αφιερωσε στην παρουσιαση των μουσικων της & ο τροπος που το εκανε φανερωνει το ηθος της :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη βλακεία του live....Tα πρασινα lightsticks τα οποία εξφενδονιζοταν απο τις εξεδρες προσ την κακομοιρη την αρένα.....

 

Επίσης σπάστικα με τους βλάκες κοινό στην εσοδο όταν ρωτούσαν πως να πάνε ο καθένας στην θέση του....Κοτζαμ ταμπελάρες είχε.......Η πλακα ήταν ότι φωναζαν στους σεκιουριτάδες ότι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους.... :lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή αλλά:

 

α) ο ήχος ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, ειδικά στο πάνω διάζωμα. Μιλάμε ήμουν εκεί και δεν άκουγα ΤΙΠΟΤΑ.

β) Έχασα το La Tortura προσπαθώντας να κατέβω στην αρένα μπας και ακούσω ανθρώπινο ήχο. Οι σεκιουριτάδες ήταν πολύ βοηθητικοί για το πώς θα μπω στην αρένα με τα εισητήρια των 65¤, μόνο που δεν ήξεραν ότι ο τελευταίος (αφού είχα κάνει 5-10 λεπτά δρόμο τρέχοντας γύρω απ'το στάδιο) μου έιπε "δε μπαίνουν άλλοι στην αρένα, από εδώ δε σας αφήνω να περάσετε". Ok, γι αυτό υπάρχουν τα intercom!!!!! Δεν ήταν ανάγκη να χάσω 10 λεπτά show για να το μάθω αυτό!!!

γ) 5 γνωστοί μου μπήκαν τσάμπα. Δεν κλαίω τα 65 μου, ούτως ή άλλως δε μου αρέσει να μπαίνω έτσι, το θεωρώ κλεψιά, αλλά ρε πούστη δε γουστάρω να είμαι ο μαλάκας επειδή πληρώνω! ΗΜΑΡΤΟΝ, κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό το πράγμα!! Πλήρωσα 65¤ και δε με άφηναν να μπω αρένα με αποτέλεσμα να ακούω πάρα πολύ μέτριο ήχο, και οι άλλοι μπήκανε χαλαρά χωρίς να δώσουν μία και ήταν δίπλα στη σκηνη και άκουγαν μια χαρα.

δ) ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΟ "The One";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως με τετοια..ανεμοθυελλα ο ηχος πηγε περιπατο (σε καποια σημεια,ακομα & στην αρενα ακουγονταν λες και περνουσε απο ..φιλτρο :cry: ) κριμα γιατι στο τσεκ ...μαμουσε...

 

ακομα ηχητικο συστημα που να μπορει να νικησει τον..ανεμο δυστυχως δεν εχει βγει.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν την είδα λοιπόν...είχα δει πριν μερικές ημέρες αποσπάσματα ενός παλιού σχετικά live στην τηλεόραση και εντυπωσιάστηκα...Μ'αρέσει η Shakira γιατί μέσα στη latin pop και το oriental υποβόσκει μια rock'n'roll δυναμική! :D

 

Όσο για τις backstage φωτογραφίες ήταν αναμενόμενο να υπάρχει πολύ καλός εξοπλισμός, αλλά κακώς δεν βρισκόταν επί σκηνής να πετάγεται που και που το μάτι σε pedalboards και ενισχυτές όταν θα ξεκολλούσε από τα hips της Shakira...

 

Αυτή την strat που κρατάει ο τύπος στις φωτό σου SF, (που είναι ο ένας από τους 2 κιθαρίστες της μπάντας αν θυμάμαι καλά..) την είχα δει και στο τηλεοπτικό live. To headstock της δεν μοιάζει με Fender...τι είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου