Προς το περιεχόμενο

Led Zeppelin. Πόσο αυθεντικοί ήταν;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pericles ακόμα να καταλάβεις ότι συμφωνούμε για τα φάλτσα του Page στο λάιβ... εσύ εκεί, το βιολάκι σου. Λοιπόν, άσε τις προτροπές για τα αυτιά σε παρακαλώ και μάθε να διαβάζεις καλά τις απαντήσεις κάποιου... λές, λές, λές τα ίδια εδώ και 2 μέρες... κουράζεις.

 

Μουσικός δεν επαγγέλομαι, αλλά και έχω παίξει αρκετά στη ζωή μου (και κάποτε μελετούσα σαν μουσικός πράγματα που μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις καν - όπως διαπιστώνει κανείς από τα λεγόμενά σου), και θα συνεχίζω να παίζω, και θα ανεβάσω και τίποτα στο μέλλον και δώ να σου λυθεί η απορία τι ψάρια πιάνω σαν μουσικός και σαν κιθαρίστας... προτροπές για ωριλά αλλού όμως, γιατί εδώ δεν σε παίρνει. Μαθε να σέβεσαι για να σε σεβαστούν, και να διαβάζεις αυτά που μπαίνει ο άλλος στον κόπο να γράψει.

 

Υ.Γ: Έχω απορία να δω τι σκατά μουσικός είσαι και μιλάς έτσι... και πίστεψέ με εδώ που φτάσαμε ευελπιστώ να είσαι ωραίος και να με βγάλεις εμένα μαλάκα, παρά το αντίθετο.

 

Υ.Γ. 2: Τα προηγούμενα ποστς των άλλων μελών με καλύψανε, οπότε στα ουσιαστικά που έχουν συζητηθεί για τους Ζέπελιν δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 255
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε Περικλη, κριμα.

Εκτιθεσαι.

Τι σημασια εχουν ολα αυτα?

Για ροκ μπαντα μιλας.

Μεσα στο πιωμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα αμα παρακολουθησεις ενα live και αντι να το απολαμβανεις ψαχνεις να βρεις τι λαθος νοτες επαιξε στο σολο ο κιθαριστας ,που φαλτσαρε ο τραγουδιστης και αν εφυγε απο το ρυθμο ο ντραμερ (για τους μπασιστες δεν λεω τπτ εξαλλου κανεις δεν ασχολειται  :P) τοτε δεν εχεις καν καταλαβει το νοημα της μουσικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον δεν εχεις καταλαβει τι εννοω .Ουτε κουλοι ητανε ουτε κακοι ανθρωποι ητανε.

Λιγο κλεφτες ητανε λιγο φαλτσαρε ο κιθαριστας και που και που ο τραγουδιστης .

Ενταξει οταν εισαι πιτσιρικας και ασχετος δεν τα καταλαβαινεις και αγοραζεις τους δισκους .Μετα αγοραζεις τα video-dvd και επειδη τα λοιωνεις αρχιζεισ και ανακαλυπτεις τα στραβα .ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.Δεν τους εθαψα πολυ λιγο τους Εθαψα (γιατι ειμαι και μεγαλο φτυαρι ως γνωστον !!)

Ετσι και παρω χαμπαρι τον φαλτσο η τον πρασινο κιθαριστα (ειδικα αυτους  ???) θα τον κραξω και μπροστα σε κοσμο ....ΑΝΤΕ να φατε κανενα αρνι μηπως στρωσει το αυτι σας .

;D ;D ;D

Βασικα αντε να φας κανενα αρνι μπας και στρωσεις χαρακτηρα...και οταν καταφερεις να γραψεις και 2 νοτες που να ταιριαζουν μεταξυ τους τα ξαναλεμε για τους zeppelin κ τους υπολοιπους!Α κατσε να βαλω κ ενα φιλικο εμοτικον  ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pericles ακόμα να καταλάβεις ότι συμφωνούμε για τα φάλτσα του Page στο λάιβ... εσύ εκεί, το βιολάκι σου. Λοιπόν, άσε τις προτροπές για τα αυτιά σε παρακαλώ και μάθε να διαβάζεις καλά τις απαντήσεις κάποιου... λές, λές, λές τα ίδια εδώ και 2 μέρες... κουράζεις.

 

Μουσικός δεν επαγγέλομαι, αλλά και έχω παίξει αρκετά στη ζωή μου (και κάποτε μελετούσα σαν μουσικός πράγματα που μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις καν - όπως διαπιστώνει κανείς από τα λεγόμενά σου), και θα συνεχίζω να παίζω, και θα ανεβάσω και τίποτα στο μέλλον και δώ να σου λυθεί η απορία τι ψάρια πιάνω σαν μουσικός και σαν κιθαρίστας... προτροπές για ωριλά αλλού όμως, γιατί εδώ δεν σε παίρνει. Μαθε να σέβεσαι για να σε σεβαστούν, και να διαβάζεις αυτά που μπαίνει ο άλλος στον κόπο να γράψει.

 

Υ.Γ: Έχω απορία να δω τι σκατά μουσικός είσαι και μιλάς έτσι... και πίστεψέ με εδώ που φτάσαμε ευελπιστώ να είσαι ωραίος και να με βγάλεις εμένα μαλάκα, παρά το αντίθετο.

 

Υ.Γ. 2: Τα προηγούμενα ποστς των άλλων μελών με καλύψανε, οπότε στα ουσιαστικά που έχουν συζητηθεί για τους Ζέπελιν δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Mεγαλε παικτη fusionaki εγω εχω ανεβασει και 6 κομματια με την μπαντα μου στα clips ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ανεβασει ;ΑΝΤΕ ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ πρωτα και μετα μιλα .Τωρα εγω για ωριλα δεν ειπα αλλα μαλλον χρειαζεσαι (το καταλαβες φαινεται μονος σου )Και παλι η φανατιλα δεν σας αφηνει να δειτε και ακουσεται τα αυτονοητα .Οταν θα εχεις παιξει 30 χρονια σε καθε ειδους δουλεια μουσικη τοτε θα δικαιουσαι να μιλας ετσι οπως μιλαω εγω..επειδη ομως δεν το εχεις κανει (οπως λες μονος σου )μαλλον δεν σε παιρνει να μιλας ..σε μενα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ενταξει οταν εισαι πιτσιρικας και ασχετος δεν τα καταλαβαινεις και αγοραζεις τους δισκους .Μετα αγοραζεις τα video-dvd και επειδη τα λοιωνεις αρχιζεισ και ανακαλυπτεις τα στραβα .ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.Δεν τους εθαψα πολυ λιγο τους Εθαψα (γιατι ειμαι και μεγαλο φτυαρι ως γνωστον !!)

 

 

Τώρα για να πούμε του στραβού το δίκιο, ο Περι δεν έχει άδικο σε αυτό που λέει. Λίγο πολύ όλοι στα γεορντάματα μας, ακούγοντας διάφορους «εφηβικούς έρωτες», ε, αναθεωρήσαμε κάποιες από τις παικτικές ικανότητες πολλών μουσικών, που τότε τους ακούγαμε ως «θεούς»  ;D ;)

 

Βέβαια αυτό ισχύει για έναν σκασμό μπάντες- με προεξέχουσες κάτι χεβυμεταλάδικες των 80s, που τις ακούω τώρα και γελάω με τα παιξίματα τους- τότε όμως νόμιζα ότι «γάζωναν».  ;D  

 

ΥΓ: Α, και αγόρια με το μπαρδόν, αλλά ρίξτε το τέμπο σε adagio γιατί αρχίσατε τα forte και ακούω τον ήχο του λουκέτου να ζυγώνει  ;) ;D ;D ;D Με αγάπη προς όλους και πάντα φιλικά  :D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αντε να φας κανενα αρνι μπας και στρωσεις χαρακτηρα...και οταν καταφερεις να γραψεις και 2 νοτες που να ταιριαζουν μεταξυ τους τα ξαναλεμε για τους zeppelin κ τους υπολοιπους!Α κατσε να βαλω κ ενα φιλικο εμοτικον  ;D

Τι λες ρε μεγαλε μας φοβισες τωρα :P μεγαλοσυνθετη του pc και του καναπε  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να ειδοποιήσουμε τους Ζέπελιν να ανεβάσουν κάτι στα κλιπς για να τους σεβαστείς... πραγματικά για καρπαζιές είσαι. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι κανείς δεν δικαιούται να μιλάει όπως μιλάς, δεν πά να είναι και ο Έμερσον, και ο Λέικ, και ο Πάλμερ μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες...πραγματικά....ΟΥΤΕ δημοτικο :P

 

+ σε αυτό:

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι κανείς δεν δικαιούται να μιλάει όπως μιλάς, δεν πά να είναι και ο Έμερσον, και ο Λέικ, και ο Πάλμερ μαζί.

 

ηρεμήστε και δαβάστε τι γράφετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε μεγαλε μας φοβισες τωρα :P μεγαλοσυνθετη του pc και του καναπε  :P

 

Ακου ψηλε,σε ολα μου τα ποστ ΤΟΝΙΖΩ οτι ειμαι αρχαριος και εχω πολλα να μαθω.Εσενα ομως μερικα λαιβ οπως λες,σε εχουν κανει να ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως εχεις τη δυνατοτητα να βγαζεις μετριους,μουσικους οπως oi Led Zeppelin και μην σου διαβασω και αλλα ποστ σου για αλλα ιερα τερατα...βεβαια ισως να σε ποναει λιγο που αυτους τους ξερει ολως ο κοσμος,ενω εσυ πρεπει να μας το πεις οτι εχεις κανει 5 λαιβ για να το μαθουμε κ να βαζεις λινκ απο utube...A ξεχασα  ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου