Προς το περιεχόμενο

Aντιγραφέας - 4.W.D.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξέρω αν είναι κόπια κάποιου άλλου ,αλλά είναι καλοπαιγμένο και πως να μην είναι με όλους εσάς τους μουσικάντιδες .

Τώρα για παραπάνω δεν λέω τπτ μια και δεν είναι ο ήχος μου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για παραπάνω δεν λέω τπτ μια και δεν είναι ο ήχος μου

Την επόμενη θα "κλέψω" κάτι από Richards. ;D

 

To αφεντικο τρελλαθηκε. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εγώ;  ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη θα "κλέψω" κάτι από Richards. ;D

 

 

Αν θες το συζητάμε . ;D

 

Θέμα .

Εγώ λόγω τεχνικής ασχετοσύνης  ,δεν μπόρεσα ποτέ μου να αντιγράψω, αυτά που επιθυμούσα,εσύ λόγω υπέροχης τεχνικής και πλέον ηλικίας ,φοβάσαι  ότι συγγράφεις αντιγραφές  ;D ;D ;D .

Μα είσαι σοβαρός ?Δεν κοπιάρισες τραγούδι ,αλλά ολόκληρο ύφος ,αν και αυτό δεν νομίζω πως εμπίπτει στους κανονισμούς περί κλόπιράιτ ,διαφορετικά σχεδόν όλοι από εδώ μέσα θα έπρεπε να είναι έγκλειστοι  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Την επόμενη θα "κλέψω" κάτι από Richards. ;D

 

 

Τσ τσ τσ... Poor choice of words. Το σωστό είναι «την επόμενη φορά θα «επηρεαστώ» από τον Richards»  ;D ;D ;D\

 

ΥΓ: Διότι ως είναι γνωστό δεν υπάρχουν κλοπές, αλλά... επιρροές  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει πλέον αν μοιάζει, πόσο μοιάζει και σε ποιό b-side των San Francisco Ananbourboula παρουσιάζεται μια παρόμοια φράση με αυτή στο 5:23:44 με 5:23:48 του κομματιού. Όλα κάτι θα θυμίζουν (που λέει κι ο Κηλαηδόνης) και μιας και μεγαλώσαμε με αυτά, από κάπου θα ναι κλεμμένα ασυνείδητα ή συνειδητά. Αν αναλύαμε μέχρι αηδίας ότι έμπνευση υπάρχει, θαχαν - δεν θαχαν ένα δίσκο οι Led Zeppelin. Άσε που δεν θα χε ηχογραφηθεί blues τραγούδι μετά το '70. Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι έχουμε μια database στο μυαλό (και στη δική σας την περίπτωση είναι εκτεταμένη) που σε κάθε μελωδικό φτέρνισμα κάνει αυτόματα search στα πεδία. Είναι και η ηλικία που τα φίλτρα διογκώθηκαν ......

----------------------------------------

Που ναι τα 16 που κάθε καινούριο ακκόρντο ήταν και ένα τραγούδι, κάθε καψούρα και δισκογραφία

-----------------------------------------

Αυτό που ξέρω είναι ότι τόσα χρόνια "πηδιέστε" μεταξύ σας και έχετε γκαστρώσει ο ένας τον άλλον, ε καιρός να κάνετε και κανα παιδάκι (και όχι μόνο καναπεδάκι).  ;)

 

Μια χαρά είναι και δεν θα κάτσω στα επιμέρους σημεία καθότι τα ξέρεις καλυτερα και σε τρώνε παραπάνω.

Στρώστε τον κώλο σας.

Πάμε γερά.

Άϊντε.

 

Αφεντικό, μ' ακούς;

Καλά τα λέει τούτος! Κι επειδή τους είδα πρόσφατα live, και ξέρω ότι he has put his money where his mouth is, να τον ακούτε.

 

Το κομμάτι εξαιρετικό, το παίξιμο και η ηχογράφηση ως συνήθως υψηλού επιπέδου, το κλείσιμο λίγο διστακτικό...

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Καλά τα λέει τούτος! Κι επειδή τους είδα πρόσφατα live, και ξέρω ότι he has put his money where his mouth is, να τον ακούτε.

 

2) Το κομμάτι εξαιρετικό, το παίξιμο και η ηχογράφηση ως συνήθως υψηλού επιπέδου, το κλείσιμο λίγο διστακτικό...

 

1) O Xρυσόστομος είναι;

2) Γ@μώ το, για ένα μέρος του κομματιού (αυτό με το Peter Green/Snowy White παίξιμο και ήχο) είμαι κι' εγώ περήφανος και ο μόνος που το σχολίασε το 'βγαλε διστακτικό. :'(

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) O Xρυσόστομος είναι;

2) Γ@μώ το, για ένα μέρος του κομματιού (αυτό με το Peter Green/Snowy White παίξιμο και ήχο) είμαι κι' εγώ περήφανος και ο μόνος που το σχολίασε το 'βγαλε διστακτικό. :'(

1) Ναι, βοήθειά μας! ;D

2) Να είσαι περήφανος! ;) Το παίξιμο, ο ήχος και η φράση που παίζεις είναι πολύ καλά, απλά μου έδωσε την εντύπωση ότι βιαστήκατε λίγο να κλείσετε.

Αλλά ψείρισμα τέλος. Το κομμάτι είναι αστέρι, τελεία!  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου