Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένες συναυλίες + ονόματα που θέλατε να δείτε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για να κάνουμε ένα μικρό γκαλοπάκι! Για πείτε ποιες είναι οι 2-3 αγαπημένες σας συναυλίες που έχετε πάει, και επίσης 2-3 ονόματα που θα θέλατε διακαώς να δείτε live και ακόμα δε μας έχουν κάνει την τιμή να μας επισκεφτούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολλές αγαπημένες, αλλά μάλλον ξεχωρίζω των U2 στην Θεσσαλονίκη.

Παρεπιπτόντως θα θελα πολύ να τους ξαναδώ.

Από κει και πέρα για ονόματα που δεν έχουν έρθει ποτέ, ευχαρίστως θα βλεπα τους R.H.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, καλή ερώτηση... Από συναυλίες που έχω πάει ήταν πάρα πολύ καλή η περσινή των Scorpions στο Καραϊσκάκη, η συναυλία του Waters φέτος ήταν εκπληκτική, μου άρεσε πολύ κι ένα ψιλοακουστικό live που είχαν κάνει πριν 2 χρόνια τα παιδιά από τους Anathema (Danny και Vinnie), μια συναυλία των Angra σχετικά παλιά (για να πιάσουμε και λίγο πιο metal φάση :)) και των Dark Tranquillity και In Flames που έιναι φοβερά groups live.... Γενικώς δεν ψοφάω κιόλας για συναυλίες....... Α, και ο Steve Vai πέρσι ήταν φοβερός!!

 

Θα ήθελα πάρα πολύ να δω Floyd, Queen (ακόμα και τώρα στα γεράματα, αλλά χωρίς Paul Rodgers!!!!), Paul McCartney, Tori Amos, Anastacia, Robbie Williams, Dredg, Tea Party (πάνε αυτοί όμως :(), Ryan Adams, Muse, Within Temptation (άααασχετο αυτό :lol:), Aerosmith, Spock's Beard και οπωσδήποτε Eagles!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω οπωσδήποτε R.H.C.P. + Jamiroquai.

Δε θα έλεγα όχι και σε μια Anastacia εδώ που τα λέμε..... :oops: :oops: :oops:

 

Τα καλύτερα live που έχω πάει ήταν μάλλον Black Sabbath (για συναισθηματικούς λόγους και Iommi λόγους...), Whitesnake πριν από κάποια χρόνια στο Λυκαβηττό, ακόμα και Twisted Sister πέρσυ στο rockwave όπου απλά πέρασα πάρα πολύ καλά, χωρίς να ξέρω ούτε ένα κομμάτι τους!!! (μέχρι την ώρα που πήγα τουλάχιστον)

 

Επίσης ένα πολύ καλό live ήταν του Milo Z την προηγούμενη βδομάδα στο Λυκαβηττό όπου μιλάμε όντως για ένα τρελό Φανκ πάρτυ! (Τουλάχιστον τις πρώτες 2 ώρες...)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.H.C.P - AC/DC - TESTAMENT - METALLICA (Γιατί στην μία ήμουν μικρός και στην αλλη πήρα άδεια από τον στρατό την επόμενη ημέρα (γαμώτο$#%#$^%^%^%))

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι συναυλίες που μου προσέφεραν περισσότερο κέφι (και όχι αυτές που ήταν μόνο συναισθηαμτικά φορτισμένες) ήταν:

 

1) U2

2) Death in Vegas

3) Stereo MC's

 

Και θα ήθελα να δω

 

1) Morissey

2) R.H.C.P.

3) Cure

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε, ας απαντήσω κι εγώ στο θέμα που έθεσα!

Οι καλύτερές μου ήταν: Brand New Heavies (top of the tops!) στο Ρόδον, και μετά το χάος!! Το οποίο χάος είναι (!): James Brown (την προηγούμενη φορά στο Λυκαβηττό), Portishead σε κάποιο Rockwave και Pink Martini πέρσι στο Βύρωνα! Α, είχα δει και RHCP το '94 στο Reading και ήταν super!! Επίσης περνάω πάντα πολύ καλά κάθε χρόνο στο Half Note με τον Milo Z!!!

Απωθημένα που μου έχουν μείνει είναι: Jamiroquai, Stevie Wonder και κάνα παλιό κλασσικό soul όπως Earth Wind & Fire ή Kool & The Gang. Κυρίως για Jamiroquai ετοιμαζόμουνα αρχές του μήνα να πάω Bari να τους δω αλλά δεν κατάφερα να πάρω άδεια απ'τη δουλειά!!! :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη συναυλια που εχω παει ποτε στη ζωη μου ηταν οι CLASH το 1980 στο Λονδινο.

 

Θα ηθελα να δω τον Johny Cash ζωντανα αλλα μαλλον οι ευκαιριες μου τελειωσανε :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The best :

 

Roger Waters, Black Sabbath, W.A.S.P(Gagarin).

 

Θελω να δω :

 

Pink Floyd( :roll: ), AC/DC( :( ).

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη συναυλια που εχω παει ποτε στη ζωη μου ηταν οι CLASH το 1980 στο Λονδινο.

 

Καλά, τώρα μου θύμισες άλλο ένα απωθημένο μου: Το ότι ήμουν πιτσιρικάς στο Rock in Athens το '85 και δεν είδα τους Clash......... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου