Προς το περιεχόμενο

O freerock1974 και το βίδεον του!


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κομμάτι δε με ενθουσίασε σα σύνθεση.

Το σόλο όμως τα σπάει.

Εδώ θα διαφωνήσω (απλά η γνώμη μου) γιατί θεωρώ το συγκεκριμένο σόλο αναπόσπαστο μέρος του κομματιού (σπάνια ο Σταύρος παίζει σόλο πάνω σε αλλαγές, πράγμα που εδώ το κάνει και σκοτώ), το οποίο συνθετικά έχει πανέξυπνες αρμονικές αλλαγές.

Τόσο έξυπνες, που φαίνεται φυσική η εξέλιξη από το ένα μέρος στο άλλο.

Παράλειψή μου επίσης που δεν αναφέρθηκα νωρίτερα στην καταπληκτική παραγωγή και mix, που ακόμα κι αν μιλάμε για τον κύριο Freerock (που οι παραγωγές του κυμαίνονται σε πολύ υψηλά standards), με άφησε με ανοιχτό το στόμα.

 

ΥΓ. Κατερίνα νυχτώνει κοπέλα μου, μην φεύγεις, έρχομαι. Συγγνώμη που άργησα. ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Κώστα συμφωνώ με ΟΛΑ όσα λες 100%.

Κάποια από αυτά που λες, τα πρότεινα στο Σταύρο και «διαφώνησε».

Κάποια από αυτά που λες, μου τα πρότεινε ο Σταύρος και «διαφώνησα».

 

Αν μπορεί να ειπωθεί κάτι σα δικαιολογία (που δεν μπορεί), είναι ότι δεν έχω χώρο και αναγκάζομαι να επαναλαμβάνομαι.

 

Θα μου πεις κόψε το σβέρκο σου (σωστόν) ;).  

 

Το αρχικό μας concept (και των δύο) ήταν όλα τα γυρίσματα να γίνουν έξω.

Ναι, ξέρω είναι κλισέ , αλλά θα έβαζα τα τύμπανα πάνω σε ένα κομμένο αυτοκίνητο (ήταν μάντρα με ανακύκλωση οχημάτων), τον μπασίστα δίπλα στην πρέσα και δώστου (θα έπαιρνες και λίγο την αίσθηση του live π.χ.)

 

Κακά τα ψέματα. Αυτά δεν γίνονται έτσι απλά. Θέλουν οργάνωση. Αυτή είναι και η διαφορά ερασιτέχνη- επαγγελματία (όχι η μόνη , μια από τις διαφορές).  

 

Στο ξαναλέω, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δικαιολογίες.

Και μόνο που έχεις τέτοιες απαιτήσεις από εμένα, είναι κολακεία από μόνη της ;).

 

Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου……το τζάκετ του Σταύρου δεν μου άρεσε …αλλά άντε πείσε τον! ;D ;D ;D ;D

Thanks 4 the tips!, το εκτιμώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα το κομμάτι προσεκτικά και το βρήκα καταπληκτικό. Και δεν μου αρέσουν συζητήσεις του στυλ "το τάδε του Σταύρου είναι καλύτερο, εκεί είχε πιο δυνατό σόλο κλπ". Μου θυμίζει αντιπαραθέσεις όταν ήμασταν πιτσιρικάδες "οι τάδε είναι καλύτεροι, το δείνα κομμάτι είναι άπαιχτο, αυτό το σόλο ... κ.ο.κ. Τότε π.χ. δεν θα 'πρεπε ν' ακούμε άλλο από τον Blackmore πέραν του σόλου στο Highway star, ή άλλο από τους Beatles εκτός του I'm the walrus etc...

Χαίρομαι πραγματικά που οι ιντερνετικοί φίλοι μου έχουν τόσο ταλέντο και παρουσιάζουν δουλιές κατά πολύ ανώτερες αυτών που κατακλύζουν το σημερινό γίγνεσθαι, καθώς και το ότι συγχνωτίζονται με γυναίκες τύπου Kit Kat (LK τώρα κατάλαβα ποιά είναι). ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άκουσα το κομμάτι προσεκτικά και το βρήκα καταπληκτικό. Και δεν μου αρέσουν συζητήσεις του στυλ "το τάδε του Σταύρου είναι καλύτερο, εκεί είχε πιο δυνατό σόλο κλπ".

 

Φοβερό... Έφτασε ο πολιτισμός στα Αρφαρά;  ;D ;D ;D

 

Πες τα γιατί άρχισαν τις συγκρίσεις και τα μου σου του  ;D ;D ;D

 

Και όχι τίποτα άλλο φοβάμαι μην μας αγχώσουν τον καλλιτέχνη  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό... Έφτασε ο πολιτισμός στα Αρφαρά;  ;D ;D ;D

 

Πες τα γιατί άρχισαν τις συγκρίσεις και τα μου σου του  ;D ;D ;D

 

Και όχι τίποτα άλλο φοβάμαι μην μας αγχώσουν τον καλλιτέχνη  ;D

 

Πάαλι καλά να λέμε που ο Σταύρος και ο LK καταλαβαίνουν τί εννοούμε λέγοντας π.χ. ότι έχουν φτιάξει  και πολύ καλύτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα ορισμένα κομμάτια από το account στο Youtube (θα ακούσω και τα υπόλοιπα εν καιρώ), και όλα είναι ωραία φάση... γενικά υπάρχει και ένα επίπεδο στη δουλειά και μια ανεβαστική διάθεση όταν τα βλέπεις. Μπράβο και καλή συνέχεια εύχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά  σας ευχαριστώ πολύ και για εμένα προσωπικά και για λογαριασμό του Σταύρου, ο οποίος δεν έχει εύκολη πρόσβαση στο internet αυτή τη στιγμή.

Σας ευχαριστούμε λοιπόν κυρίως για το χρόνο σας αλλά και για τα σχόλιά σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου