Προς το περιεχόμενο

Analog vs digital vs fashion vs Vai


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή πριν από λίγο καιρό είχε χρησιμοποιηθεί για να υπογραμίσει την αξία του ψηφιακού σκεύτηκα ότι θα ήταν χρήσιμο να το αναρτήσω.

Νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο είναι φανερό ότι πολλά πράγματα είναι μόνο μόδα.

Dont get me wrong ... μου αρέσει το analog το digital  ο Vai ακόμα και το vintage καπελάκι του αλλά επειδή είμαι αρκετά χρόνια σε αυτη την γη και έχω περιοδικά που χάνονται στο βάθος του χρόνου έχω δει πολλές καλιτεχνικες μεταμορφώσεις (το οποίο το έβλεπα πάντα θετικά).

Η μόδα είναι υπέροχο πράγμα και δεν θα πρέπει να αγνοούμε την δύναμή της. Ούτε να υπερτιμάμε όμως τις επιταγές της και μην σας μπερδεύει που μερικές φορές το καινούριο μοιάζει παλιό και το αντίστροφο, έτσι είναι η μόδα.

Επίσης να μην παρεξηγηθώ ότι εγώ κατέχοντας αυτή την γνώση είμαι την έχω γλιτώσει. Η κονσόλα και το μαγνητόφωνό μου μαζί ξεπερνούν την ηλικία των 60 ετών  ::).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Sea foam green???????? εχει γουστο ο ανθρωπος ;D

Περα απο την πλακα ομως, εκτος απο την μοδα παιζουν και πολλα δολαρια σε endorsement deals τα οποια κανουν κοσμο να λεει αυτα που πρεπει για την εκαστοτε εταιρια με την οποια συνεργαζετε, χωρις αυτο να ειναι κακο, απλα ισως να μην ειναι και ακριβως αυτο που θα σου ελεγε αν επινες μπυρες μαζι του(οχι δεν πινω μπυρες με τον Vai).

 

Παντως τα δυο pulltec εκει διπλα του με πεθαινουν!!!!!!!!!!!!!!! ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!

 

Η κονσόλα και το μαγνητόφωνό μου μαζί ξεπερνούν την ηλικία των 60 ετών  .

 

ΘΕΟΣ  ;D

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η καρέκλα τρίζει

μικρο το προβλημα...εχει Dolby και dbx δεν θα ακουγεται τιποτα στο mix.....

 

analog WD40 ?

 

το WD κραταει real δεν υπαρχει digital version :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται παγκόσμια ότι άμα πετυχει το mix σε δαυτα,τότε ακούγεται καλα παντού .....είναι standard monitor σε πολλά studio ανά την υφήλιο ......

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οκ,καλα τα ns-10,τα εχει μαθει και απο ο,τι λεει ,αλλα μηπως υπερβαλει λιγο για δαυτα;

 

 

Αυτός πάντα και σε όλα της υπερβολής ήταν. ;D ;D ;D ;D ;D

Επί του συγκεκριμένου, ε, καλό είναι να υπάρχει και ένα ζευγάρι από αυτά, δεν πάει χαμένο.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του συγκεκριμένου, ε, καλό είναι να υπάρχει και ένα ζευγάρι από αυτά, δεν πάει χαμένο.  ;D ;D ;D

Κατσε φρονιμααα... ;D ;D ;D

Δεν ειναι για μας αυτα.Εμεις θελουμε ν ακουμε μουσικη.. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατσε φρονιμααα... ;D ;D ;D

Δεν ειναι για μας αυτα.Εμεις θελουμε ν ακουμε μουσικη.. :D

 

 

Νταξ ντε.

Αφού έχουμε και (τα) άλλα…..αυτά θα τα έχομεν μόνον δια τις μίξεις…  (με έχει πιάσει μια διάθεση σπατάλης τώρα τελευταία…)  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Πάντως, μια και το έφερε η κουβέντα ,ΔΕΝ μου άρεσε το καινούριο του studio , όσο το παλιό.. Ίσως να φταίει που έφυγε από το Hollywood…κάτι τέτοια μετράνε σε εμένα.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου