Προς το περιεχόμενο

RoxxStarZ-She's Got The Look, Γνώμες?


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α πα πα πα... Δουλειές του σατανά είναι αυτές  ;D ;D ;D

 

Τι να σου πω...  ::) Είναι σχεδόν... μεταφυσικό  ;D 

 

ΥΓ: Δεν λες πάλι καλά που ήταν αυτή η (αθώα) φωτογραφία και όχι τίποτα άλλο πιο... αποκαλυπτικό (πχ μια striped Stratocaster)  ;D ;D ;D

Πώπω ντροπήηηηηηηηηη, φαντάζεσαι? ;D ;D ;D

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πιανει το κλιμα αυτου του 80s hard/glam που επαιζαν μπαντες τυπου Hanoi Rocks

και εχει και την αλητεια που χρειαζεται αυτο το υφος.

Ωραιες και πειστικες οι κιθαρες.Ισως λιγο φτιασιδι στο τελος του πρωτου σολο-αλλα μπορει να το θελεις να βγει ετσι.

Μετα το σολο μονο,εκει που πεφτει το κομματι,οι φωνες ειναι λιγο out στο χρονο σε σημεια-

πταισμα θα μου πεις.

Η ουσια ειναι οτι μετα τη μιξη θα ναι πολυ καλο.

Και εδω που τα λεμε ακομα ετσι οπως ειναι σαν παραγωγη ειναι καλυτερο απο πολλους

δισκους που εβγαιναν εκεινη την εποχη στο συγκεκριμενο ειδος.

Ωραιοι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πιανει το κλιμα αυτου του 80s hard/glam που επαιζαν μπαντες τυπου Hanoi Rocks

και εχει και την αλητεια που χρειαζεται αυτο το υφος.

Ωραιες και πειστικες οι κιθαρες.Ισως λιγο φτιασιδι στο τελος του πρωτου σολο-αλλα μπορει να το θελεις να βγει ετσι.

Μετα το σολο μονο,εκει που πεφτει το κομματι,οι φωνες ειναι λιγο out στο χρονο σε σημεια-

πταισμα θα μου πεις.

Η ουσια ειναι οτι μετα τη μιξη θα ναι πολυ καλο.

Και εδω που τα λεμε ακομα ετσι οπως ειναι σαν παραγωγη ειναι καλυτερο απο πολλους

δισκους που εβγαιναν εκεινη την εποχη στο συγκεκριμενο ειδος.

Ωραιοι!

 

Thanks για το σχόλιο!

Λέτε εσείς και εγώ σημειώνω, όλα στα υπόψιν!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα 6-7 φορές καπάκι. Κατ' αρχήν μου άρεσε. Είναι στο γνώριμο ύφος L.A, sex drugs rn'r και συγκεκριμένα:

Ο τραγουδιστής το έχει και το μπάσο σε αυτή την ένταση τα πάει επίσης πολύ καλά.

Τα τύμπανα έχω μια υποψία ότι σε κανονική ντραμς με βαρύ χέρι + κάποια γυρίσματα θα ακούγονται "as it should".

Για τον φίλο κιθαρίστα τώρα. Άρτιος σε αυτό το είδος. Κανένα απολύτως αρνητικό σχόλιο για το παίξιμο.

Για τον ήχο της κιθάρας που έγινε ήδη μια παρατήρηση θα συμφωνήσω ότι ακούγεται κάπως σαν να έρχεται από το βάθος. Δεν ξέρω, κάποια ρύθμιση equalizer (αν υπάρχει) με κλειστά μεσαία? Κατ' ευθείαν μου ήρθαν στο μυαλό κιθάρες από συγκροτήματα NWOBHM. Και λίγη ακόμα ένταση τη σηκώνει σε κάποια σημεία.

Τέλος μου θύμισε Mick Mars (η εισαγωγή) που μόνο ως έπαινο μπορώ να το αναφέρω για το συγκεκριμένο είδος.

 

Μπράβο στα παιδιά

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα 6-7 φορές καπάκι. Κατ' αρχήν μου άρεσε. Είναι στο γνώριμο ύφος L.A, sex drugs rn'r και συγκεκριμένα:

Ο τραγουδιστής το έχει και το μπάσο σε αυτή την ένταση τα πάει επίσης πολύ καλά.

Τα τύμπανα έχω μια υποψία ότι σε κανονική ντραμς με βαρύ χέρι + κάποια γυρίσματα θα ακούγονται "as it should".

Για τον φίλο κιθαρίστα τώρα. Άρτιος σε αυτό το είδος. Κανένα απολύτως αρνητικό σχόλιο για το παίξιμο.

Για τον ήχο της κιθάρας που έγινε ήδη μια παρατήρηση θα συμφωνήσω ότι ακούγεται κάπως σαν να έρχεται από το βάθος. Δεν ξέρω, κάποια ρύθμιση equalizer (αν υπάρχει) με κλειστά μεσαία? Κατ' ευθείαν μου ήρθαν στο μυαλό κιθάρες από συγκροτήματα NWOBHM. Και λίγη ακόμα ένταση τη σηκώνει σε κάποια σημεία.

Τέλος μου θύμισε Mick Mars (η εισαγωγή) που μόνο ως έπαινο μπορώ να το αναφέρω για το συγκεκριμένο είδος.

 

Μπράβο στα παιδιά

;)

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Επίσης θα λάβω υπόψιν (και πάλι) το θέμα με την κιθάρα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Τελικά είχατε όλοι σας δίκιο με το θέμα της κιθάρας και σας ευχαριστώ πολύ.

Έγραψα το κομμάτι (μαζί με 2-3 άλλα απ'το ίδιο project) σε ένα CD και το άκουσα σε διάφορα ηχοσυστήματα και όντως οι κιθάρες είναι πίσω και λίγο "κάπως".

Το περίεργο είναι ότι στο pc μου μέσα απ'το cubase ακούγεται μια χαρά ??? Πράγμα που με κάνει (πάλι) να σκέφτομαι ότι φταίει η κάρτα ήχου μου :(

Θα προσπαθήσω (με τον υπάρχων εξοπλισμό) να κάνω διορθώσεις και θα επανέλθω.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου