Προς το περιεχόμενο

RoxxStarZ-She's Got The Look, Γνώμες?


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Ένα κομματάκι προς γνώμες και σχολιασμό απ'το συγκρότημά μου (RoxxStarZ).

Είναι σε Demo φάση (ακούγεται νομίζω ;D ) και μόλις τελειώσω με τις ηχογραφήσεις και στα υπόλοιπα κομμάτια, θα ασχοληθώ πιο πολύ με τη μίξη τους και αν τα καταφέρω με το mastering.

Όλο το (επερχόμενο) CD κινείται σε στυλ 80's Rock-Hard Rock.

 

 

Υ.Γ: Η κωδικοποίηση είναι αναγκαστικά (λόγο διάρκειας) στα 128Kbps.

Shes_Got_The_Look_Full_Band_128k.mp3

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος στις κιθάρες είναι λίγο κάπως... Αρχικά νόμιζα πως θα ήταν διασκευή στο she's got the look από τους Roxette! Οπότε σκεφτείτε μήπως αλλάξετε τον τίτλο  :-\

Νομίζω πως ο ήχος το αδικεί λίγο το κομμάτι... Επίσης δεν ακούγεστε και πάρα πολύ δεμένοι θα έλεγα...  Εκτός κι αν με μπερδεύει ο ήχος... Είστε σωστοί ρε παιδί μου αλλά δεν ακούγεται αυτό το ενιαίο πράγμα που περιμένεις από μία μπάντα σε αυτό το είδος που δείχνει την "πώρωση" και το καθημερινό λιώσιμο μαζί... Δεν ξέρω... μου ακούγεται περισσότερο σαν να είπατε "ας παίξουμε καμιά ποζεριά τώρα"... Ελπίζω όταν θα το ακούσω σε νορμάλ παραγωγή να αλλάξω γνώμη...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά νόμιζα πως θα ήταν διασκευή στο she's got the look από τους Roxette! Οπότε σκεφτείτε μήπως αλλάξετε τον τίτλο  :-\

Α ναι? Δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτό...Ευτυχώς για το συγκεκριμένο υπάρχει εναλλακτική (κατά λάθος βέβαια ;D, αλλά υπάρχει)

Ο ήχος στις κιθάρες είναι λίγο κάπως...  ...Νομίζω πως ο ήχος το αδικεί λίγο το κομμάτι... Επίσης δεν ακούγεστε και πάρα πολύ δεμένοι θα έλεγα...  Εκτός κι αν με μπερδεύει ο ήχος... Είστε σωστοί ρε παιδί μου αλλά δεν ακούγεται αυτό το ενιαίο πράγμα που περιμένεις από μία μπάντα σε αυτό το είδος που δείχνει την "πώρωση" και το καθημερινό λιώσιμο μαζί... Δεν ξέρω... μου ακούγεται περισσότερο σαν να είπατε "ας παίξουμε καμιά ποζεριά τώρα"... Ελπίζω όταν θα το ακούσω σε νορμάλ παραγωγή να αλλάξω γνώμη...

Καταρχήν σ'ευχαριστώ για το σχόλιο.

Τώρα, αν μπορούσες να προσδιορίσεις καλύτερο το "κάπως" για τις κιθάρες θα βοηθούσε.

 

Τώρα για το δέσιμο, αυτό που μπορεί να ακούγεται λίγο περίεργο είναι τα drums, διότι ναι μεν είναι παιγμένα απ'τον drummer μας, πλην όμως είναι από μία TD-6 σε addictive drums και ποτέ δεν καταφέραμε να βγάλουμε αυτό που θέλαμε στο 100%. Εκεί πιστεύω (όπως πολύ σωστά είπες) ότι στην κανονική παραγωγή θα γίνει η διαφορά.

 

Τέλος ξέχασα να πω ότι μπάσο έχω παίξει εγώ (που δεν είμαι μπασίστας) και το κατιτίς παραπάνω θα το ήθελε, οπότε ότι μου πείτε γι'αυτό είναι δεκτό και θα βοηθήσει.

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι William αλλά δεν ακούω και ιδιαίτερη σχέση με hard rock. Με αυτή την παραγωγή, ρυθμική κιθάρα και φωνητικά, πολύ περισσότερο σε Ramones φέρνει, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ θετικό.

 

Ο ήχος έχει αυτή την "γκαραζιά" που πάει και στη συγκεκριμένη σύνθεση αν και θα ήθελα να είναι περισσότερο "πάρτα" (δεν ξέρω αν είναι θέμα έντασης, mastering ή ό,τι άλλο). Το καλό είναι ότι η ηχογράφηση ακούγεται live που επίσης προσθέτει στο ύφος.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ω Με αυτή την παραγωγή, ρυθμική κιθάρα και φωνητικά, πολύ περισσότερο σε Ramones φέρνει, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ θετικό.

 

 

Ακριβώς  ;D

Άσε που το όλο κλίμα (sex and drugs and R&R) που βγάζει το κομμάτι με πήγε πολλαααααά χρόνια πίσω, στα «καταγώγια» που σύχναζα (Ombre, Bobby's) κλπ  ;D ;D ;D

 

Αλήθεια William ποίοι είναι αυτοί οι τύποι στην φωτογραφία; Γιατί έχω την εντύπωση ότι βλέπω κάτι γνωστές φάτσες  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς  ;D

Αλήθεια William ποίοι είναι αυτοί οι τύποι στην φωτογραφία; Γιατί έχω την εντύπωση ότι βλέπω κάτι γνωστές φάτσες  ;)

Ποια φωτογραφία?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ποια φωτογραφία?

 

Το κομμάτι έχει μια φωτό μιας παρέας που πίνει μπίρες (όταν το ανοίγω στον VLC player) σε ένα μπαρ που παίζει μια μπάντα. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι έχει μια φωτό μιας παρέας που πίνει μπίρες (όταν το ανοίγω στον VLC player) σε ένα μπαρ που παίζει μια μπάντα.  

Εγώ είμαι στα αριστερά ΟΚ (οι υπόλοιποι καθώς και η μπάντα που παίζει πίσω δεν έχουν σχέση με το συγκρότημα), αλλά δεν έχω κάνει attach καμία φωτογραφία στο κομμάτι ή τον φάκελο με τα κομμάτια, επίσης αυτή η φωτογραφία βρίσκετε σε άσχετο φάκελο και σε άλλο σκληρό ???

Παρ'όλα αυτά το έχω ξανασυναντήσει αυτό και μάλιστα σε κομμάτι συμφορουμίτη που ενώ είχε γράψει κάτι σε μπλουζ έβγαζε στο winamp φωτογραφία του Michael Jackson ;D ;D

Δεν έχω ιδέα πως γίνετε αυτό ???

 

edit: PM για τις γνωστές φάτσες πλιζ ;D

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ είμαι στα αριστερά ΟΚ (οι υπόλοιποι καθώς και η μπάντα που παίζει πίσω δεν έχουν σχέση με το συγκρότημα), αλλά δεν έχω κάνει attach καμία φωτογραφία στο κομμάτι ή τον φάκελο με τα κομμάτια, επίσης αυτή η φωτογραφία βρίσκετε σε άσχετο φάκελο και σε άλλο σκληρό ???

Παρ'όλα αυτά το έχω ξανασυναντήσει αυτό και μάλιστα σε κομμάτι συμφορουμίτη που ενώ είχε γράψει κάτι σε μπλουζ έβγαζε στο winamp φωτογραφία του Michael Jackson ;D ;D

Δεν έχω ιδέα πως γίνετε αυτό ???

 

edit: PM για τις γνωστές φάτσες πλιζ ;D

 

 

Α πα πα πα... Δουλειές του σατανά είναι αυτές  ;D ;D ;D

 

Τι να σου πω...  ::) Είναι σχεδόν... μεταφυσικό  ;D 

 

ΥΓ: Δεν λες πάλι καλά που ήταν αυτή η (αθώα) φωτογραφία και όχι τίποτα άλλο πιο... αποκαλυπτικό (πχ μια striped Stratocaster)  ;D ;D ;D

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου