Προς το περιεχόμενο

Fender 72 Telecaster Deluxe


om

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FENDER 72 TELECASTER DELUXE

http://www.thomann.de/gr/fender_72_telecaster_deluxe_bk.htm

 

Θελω βοηθεια σχετικα με αυτη την κιθαρα. Εχει σταματησει πλεον να βγαινει σε αμερικανικη κ κανουργια παιζει δυστυχως μονο μεξικο. Την δοκιμασει κανεις? Γνωμες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι ΔΥΣΤΥΧΩΣ? ???

Μια χαρα ειναι οι μεξικανικες (αν την θες παντως αμερικανικη κυκλοφορει και σε διαφορα internet stores σε limited edition προσφατα στην Ιαπωνια επαιξα με μερικες αλλα σχεδον ολες ηταν...χειροτερες απο τις Μεξικανικες που ηταν διπλα τους...:) ασε που ειχαν ακριβως τους ιδιους μαγνητες...... )

 

Συμπαθητικη κιθαρα βεβαια καμμια σχεση με ηχο telecaster .Ειχα καποτε μια και ειχε ηχο σαν πιο spanky Gibson LP...

 

Οι φανατικοι του vintage μοντελλου εχουν προβλημα με το νεο γιατι οι cunife μαγνητες του original δεν ειναι δυνατον να αναπαραχθουν πλεον.

 

Εχω ακουσει 2-3 μεξικανικες παντως και ηταν μια χαρα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά. Οι vintage type, που παράγονται στο Μεξικό δεν έχουν καμιά σχέση με την σειρά στανταρντ στρατο - τέλε ...

Είναι πολύ κοντά στο ορίτζιναλ... είναι όπως λέμε "τό' χουν" και μάλιστα πολύ καλά! Σαν κιθάρεσ είναι καλοκατασκευασμένες, και ακόμα και οι μαγνήτες δεν είναι για "πέταμα".  Σε μία 70ς στρατ classic MIM π.χ δεν θα άλλαζα τίποτε.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για ήχο κλπ., αλλά κάπως έτσι έχω φανταστεί την Tele των ονείρων μου. Βάλτε και κάνα Bigsby και μου πήρατε την καρδιά. Τα σπάει το κορίτσι!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Mε την κιθαρα εξ'ολοκληρου δεν εχω εμπειρια.....Προσφατα ομως πηρα ενα neck απο μια tele 72 deluxe για να τον βαλω σε ενα strat body (ααααααα.....αυτο το large headstock σε στρατ τελικα ειναι πανεμορφο) και εντυπωσιαστηκα απο το φινιρισμα, την ποιοτητα του και την προσοχη στη λεπτομερεια.....Για δευτερη φορα μετα τις classic player οι MIM με εντυπωσιασαν.......Καμμια διαφορα απο αμερικανικο maple μπρατσο (μαλλον καλυτερο ειναι), και εξαιρετικα specs....12ari radius, medium jumbo frets....Εχω την εντυπωση πως τελευταιως στο Μεξικο ξυπνησαν απο τη σιεστα....... :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλα ρε παιδια αλλα ποτε μου δεν καταλαβα γιατι καποιος να παρει μια tele η μια strat  για να ακουει τελικα les paul ,PRS η οτιδηποτε αλλο.Θεμα γουστου θα μου πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλα ρε παιδια αλλα ποτε μου δεν καταλαβα γιατι καποιος να παρει μια tele η μια strat  για να ακουει τελικα les paul ,PRS η οτιδηποτε αλλο.Θεμα γουστου θα μου πεις...

 

ειναι πολλοι οι λογοι και θα σου αναφερω μερικους :

 

1. ειναι εξαιρετικα ιδαιτερη κιθαρα, οργανο ΦΕΤΙΧ.

 

2. κανει 700

 

3. ειναι bolt on, και συνεπαγωγικα ροπαλο ως καθε τελε οφειλει να ειναι.

 

4. εχει ιδιαιτερο ηχο. το γεγονος οτι εχει διπλους δεν την καθιστα, λεσπολοειδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια συμφωνουμε στο οτι ειναι μια χαρα! Με εχουν φαει ολοι οι φιλοι για το μεξικο κ μενα με ξενερωσε αρχικα αλλα οταν επαιξα ηταν οκ (δεν εχω καθολου πειρα στις κιθαρες βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου