Προς το περιεχόμενο

Line 6 dl4 ή Jam Delay Llama +?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη δουλεια κανει το ενα και αλλη το αλλο,ΕΣΥ πες μας ΓΙΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΧΡΗΣΗ το θες και ΠΩΣ θα το χρησιμοποιησεις,καθως και τις ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σου (tap tempo?ποικιλια στον ηχο?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά delay . Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση .

 

τι απαντήσεις περιμένεις ?  

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το line 6 και μου καηκε.ευχαριστημενος απο την ποικιλια ,οχι σιγουρος για την ποιοτητα του ηχητικου αποτελεσματος.ξερω επισης οτι το χρησιμοποιει τουλαχιστον η μιση παγκοσμια μουσιη σκηνη.ψαχνω κατι ισως διαφορετικο.εχω ακουσει καλα λογια για το jam και το σκεφτομαι.μου αρεσουν ηχοι frusciante(εχει το line 6) ,jack white (δεν ξερω αν χρησιμοποιει καν delay) hendrix ,srv,john mayer ,jeff beck ,gilmour

οσον αφορα στην απαντηση που περιμενα,μια απαντηση απο καποιον που τα χει παιξει και τα δυο και εχει καταληξει σε καποιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω επισης οτι το χρησιμοποιει τουλαχιστον η μιση παγκοσμια μουσιη σκηνη

 

αρα μαλλον δεν φταιει το πεταλι για το...κακο ηχητικο αποτελεσμα... :)

 

oi jack white , hendrix ,srv ΔΕΝ χρησιμοποιουσαν delay.

 

μια απαντηση απο καποιον που τα χει παιξει και τα δυο και εχει καταληξει σε καποιο

 

ακυρη απαντηση θα παρεις μια και δεν εχει σχεση μονο με τον ηχο αλλα και τα features που ο καθε παικτης χρειαζεται.

 

Παντως το delay lama ειναι παρα πολυ καλο αναλογικο delay με τους περιορισμους βεβαια που ενα τετοιο πεταλι εχει (οχι tap tempo,εναν μονο πολυ χρωματισμενο ηχο,μικρο time ).

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλωντας για ηχητικο αποτλεσμα εννοουσα την ποιοτητα τουσαν πεταλι ,ερωτηση που προκυπτει και απο συζητησεις με αλλους κιθαριστες.ημουν ευχαριστημενος με το αποτελεσμα αλλα αναρωτηθηκα για κατι καλυτερο.ωστοσο οσον αφορα στην δικη μου ικανοτητα ,τα δαχτυλα μου για μενα εχουν πολυ δρομο ακομα μεχρι να βγει η "νοτα"

ωστοσο καταλαβαινω την αδυναμια συγκρισης μεταξυ των δυο πεταλιων .απλα ηλπιζα σ μια λεκτικη διευκρινηση .ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα . Εγώ έχω το  delay llama  και πάρα πολύ καλό .Αλλά , σαν αναλογικό  delay δε κάνει διάφορα πράγματα .Εάν σου αρέσει ένας ζεστός ωραίος ήχος με κάποια ουρά στον ήχο η κάποιο καλό  slap back η γενικά , συγκεκριμένου ήχοι θα στο πρότεινα . Είναι και καλύτερο σαν επένδυση θεωρώ μιας και τα  line6  θα χάσει την αξία του τελείως σε 4-5 χρονάκια , εικάζω . Εάν θέλεις όλο το εύρος των ήχων και την ευκολία να έχεις διάφορα  settings και  reverse delay  και 1000 άλλα δε θα σε βοηθήσει το  llama  και είναι και ακριβό για πειραματισμούς :)

 

  +  1 πάντως σε όλα τα καλά Ελληνικά προϊόντα , αν και θα μπορούσαν να είναι λίγο φθηνότερα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής το  llama και αξιόπιστο και ανθεκτικό .

 

Αλλά , θα το ήθελα λίγο φθηνότερο .όχι άνω των 200 , έλεος γίνετε χαμός στους δρόμους από τη κρίση και έρχονται προϊόντα από την άλλη άκρη του κόσμου σε καλύτερη τιμή ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής το  llama και αξιόπιστο και ανθεκτικό .

 

Αλλά , θα το ήθελα λίγο φθηνότερο .όχι άνω των 200 , έλεος γίνετε χαμός στους δρόμους από τη κρίση και έρχονται προϊόντα από την άλλη άκρη του κόσμου σε καλύτερη τιμή ..

 

Διαβασε αυτο

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B5%CF%82_%CE%BA%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%82

 

και θα καταλαβεις γιατι ενας ΜΙΚΡΟΣ κατασκευαστης που δουλευει.....χειροποιητα στην ΕΛΛΑΔΑ (δεν εχει δηλ.τυποποιημενη βιομηχανικη γραμμη),εισαγοντας τις πρωτες υλες τους απο χωρες με νομισμα το ευρω ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εχει χαμηλοτερες τιμες απο τα προϊοντα...της αλλης ακρης του κοσμου...

 

βασικα οικονομικα πρωτης δημοτικου my friend.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου