Προς το περιεχόμενο

Line 6 dl4 ή Jam Delay Llama +?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασε αυτο

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B5%CF%82_%CE%BA%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%82

 

και θα καταλαβεις γιατι ενας ΜΙΚΡΟΣ κατασκευαστης που δουλευει.....χειροποιητα στην ΕΛΛΑΔΑ (δεν εχει δηλ.τυποποιημενη βιομηχανικη γραμμη),εισαγοντας τις πρωτες υλες τους απο χωρες με νομισμα το ευρω ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εχει χαμηλοτερες τιμες απο τα προϊοντα...της αλλης ακρης του κοσμου...

 

βασικα οικονομικα πρωτης δημοτικου my friend.

Kαι καταδικασμένος να αποτύχει εμπορικά στην εγχώρια αγορά....συμπληρώνω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι καταδικασμένος να αποτύχει εμπορικά στην εγχώρια αγορά....συμπληρώνω εγώ...

 

δεν πειραζει, εξω παει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλα...:):)

 

αυτη ειναι η μοιρα των...μεγαλων Ελληνων...:):)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    έλεγχος των εισοδημάτων αυξάνοντας τις πωλήσεις και μειώνοντας το κέρδος ανά πώληση . και στο εξωτερικό , άλλη αγορά με άλλες τιμές , ας κερδίσει παραπάνω από εκει . Βασικός τρόπος σκέψεις για να αυξήσεις πελατεία και μεταξύ μας , πρόβλημα του ιδίου και όχι δικό μου . my friend αυτές είναι πρό δημοτικού σκέψεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ πας χαμενος στο ΝΟΙΖ...πες αλευρι ..το....ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ σε γυρευει...:):)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ πας χαμενος στο ΝΟΙΖ...πες αλευρι ..το....ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ σε γυρευει...:):)

...εμείς τι φταίμε να τη πληρώσουμε πάλι? :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  εντάξει οκ , το είπα λίγο λάθος .σε καμία περίπτωση δεν πάω κόντρα στις ελληνικές προσπάθειες , η κιθάρα προ  πηλών μου θα είναι από Έλληνα κατασκευαστή , το πεταλάκι 1 απο 3 που κατέχω είναι Έλληνα ( jam)  και το επόμενο κατά 90% πάλι δικό του θα είναι εκτός και εάν πάρω  το black magick , πάλι δικού μας .

 

    κατανοώ ότι κοστίζει πολύ παραπάνω να αγοράσεις  nos  υλικά σε μικρές ποσότητες και να δουλεύεις ώρα πάνω στο κάθε πετάλι . Γρίνια έκανα μόνο , συγνώμη στο σεβαστό Superfank  που με έχει βοηθήσει στο παρελθών με διάφορες απαντήσεις στο  forum .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ θα πω για τα πετάλια και μόνο.

Τα έχω παίξει και τα 2.

 

Λοιπόν, το Llama είναι ένα απλό αναλογικό πετάλι όπως προαναφέρθηκε. Που σημαίνει ότι ο ήχος σου θα είναι πολύ όμορφος και γλυκός, και το πετάλι απλώς θα προσθέτει το delay πανω σε αυτόν. Ζεστός ήχος και αναλογικίλα.

 

Το DL4 είναι ένα πολύ καλό Digital Delay. Το καλύτερο για πολλά χρόνια καθώς τώρα πλέον υπάρχουν και άλλα ακριβά πετάλια που το έχουν ξεπεράσει κατα πολύ. Ώς digital delay σου δίνει πάρα πολλά και διαφορετικά delay για να δουλέψεις. Στα θετικά και ο πολύ καλός και εύχρηστος looper. Ο ήχος σου όμως δεν θα είναι σε καμία περίπτωση "ζεστός". Σκέψου ότι θα έχεις πιο "κρυστάλλινο", hi-tech ήχο. Αυτό βέβαια εξαρτάται και από τον υπόλοιπο εξοπλισμός σου.

 

Συμπέρασμα δικό μου: Εγώ έχω τελικά ένα αναλογικό απλό πετάλι (το Carbon Copy της MXR) που είναι παρόμοιο με το Delay Llama και το DL4 μαζί. Είναι τελείως διαφορετικά μηχανήματα και μπορούν να συνδιαστούν όμορφα. Το θέμα είναι σε τί φάση είσαι εσύ δημιουργικά. Θα πρότεινα να πάρεις το Delay Llama πρώτα και να απολαύσεις τις χαρές και τον ήχο που σου δίνει. Αργότερα που θα θες ίσως να χρησιμοποιήσεις και πιο περίπλοκα delays και drones, τότε πέρνεις κι ενα δυνατό digital delay όπως το DL4 ή κάποιο άλλο πιο σύγχρονο και καθάρισες.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου