Προς το περιεχόμενο

zultan cymbals


billos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι γνωριζετε για τα zultan ειναι σοβαρη δουλεια???καλη ποιοτητα?εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα official site και τα εχω βρει μονο στο thomann...οποτε αν εχει καποιος πληροφοριες ευχαριστως να τις ακουσω  :) :)

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είναι απο κείνες τις μάρκες που φτιάχνει ο thomann για πάρτη του, δηλαδή πάει σε κάποιο εργοστάσιο και λέει θέλω τόσα κομμάτια με αυτές τις προδιαγραφές και για ταμπέλα θα λέει zultan πάνω.

 

Τώρα αυτό δεν είναι αναγκαία κακό. Μπορεί να είναι και κάποιο τούρκικο εργοστάσιο με σχετική εμπειρία, μπορεί βέβαια να ναι και random κίνα (βλ stagg κ σία). Μπορεί να χει πετύχει πολύ καλό value for money. Πολλά μπορεί και μόνο δοκιμάζοντας θα το διαπιστώσεις. Άν σου περισσεύουν λεφτά και θες να πειραματιστείς τσίμπα κανα crashάκι και δές.

 

Πάντως περι τέτοιου είδους δουλειά πρέπει να πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να μπορω να καταλαβω κατι τελεια βρηκα αυτο

πως σου φαινεται???βεβαια αν δεν δοκιμασεις...απλα με την πρωτη ματια τι σου λεει??

 

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι άσχημο, βέβαια όχι οτι κατάλαβα και εγώ πολλά πράγματα οπότε το λέω με κάθε επιφύλαξη. Ανάλογα βέβαια και τί ήχο ψάχνεις....

 

Edit:

 

Με λίγο ψάξιμο στα διάφορα αντίστοιχα forums του εξωτερικού, βρήκα κάποιους να ισχυρίζονται οτι είναι χειροποίητα τούρκικα πιατίνια όπως είναι τα Turkish, τα Masterworks και άλλα. Τώρα αν δεν τα δεί κανείς απο κοντά τί παραπάνω να πει?

 

Γενικά πάντως να ξέρεις οτι στις τιμές αυτές παίζουν και τα ''κανονικά'' τούρκικα χειροποίητα πιάτα όπως istanbul και turkish τα οποία αν είσαι Αθήνα μπορείς να τα βρείς και να τα δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι αρκετα bright βεβαια φοβαμαι λιγο για την ανθεκτικοτητα...το σετ με χαι χατ 2 κρας και ραιντ ειιναι στα 360 ευρω και τα pst8 με σετ τριων πιατινιων ειναι στα 370 ενω αν τα ψαξεις θομαν παλι ξεχωριστα θα βρεις οτι τα zultan einai ακριβοτερα απο τα paiste...παντως οντως ασχημο δεν ειναι απο οτι φαινεται αλλα παραμενει ρισκο

 

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό υποστηρίζω οτι το φτηνό δεν είναι αναγκαίο να είναι μάπα!Αυτά συγκεκριμένα,απο όσο άκουσα τουλάχιστον φαίνονται καλά(σχετικά).Αν η τιμή κιόλας σε τραβάει,...Μου θυμίζει και λίγο zildjian :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι αρκετα bright βεβαια φοβαμαι λιγο για την ανθεκτικοτητα...το σετ με χαι χατ 2 κρας και ραιντ ειιναι στα 360 ευρω και τα pst8 με σετ τριων πιατινιων ειναι στα 370 ενω αν τα ψαξεις θομαν παλι ξεχωριστα θα βρεις οτι τα zultan einai ακριβοτερα απο τα paiste...παντως οντως ασχημο δεν ειναι απο οτι φαινεται αλλα παραμενει ρισκο

 

 

Ρε φιλε billo, τι ψαχνεις να βρεις τωρα..; Zultan και Σουλταν να πουμε..  :P Υπαρχουν αξιοπιστα πιατινια που μπορεις να παρεις και να τα δοκιμασεις πρωτα! Στην ιδια και σε καλυτερη τιμη στις αγγελιες εδω.. Istanbul,Turkish που λεει κι ο Ipeex.. μεχρι και Paiste 2002! ψαξε λιγο κι ασε τους πειραματεισμους..

Φιλικα

 

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το οικονομικο τουλαχιστον για τις μερες μας ειναι ενα θεμα και επειδη δεν ειχα βρει κατι που ναι ειναι τουμπανο (like paiste 2002,alpha,rude) που να ειναι και φθηνα κοιταω να βρω την καλυτερη λυση...ασε που οπως ειπε και ο φιλος chrisvek οτι ειναι φθηνο δεν ειναι και απαραιτητα μαπα...Αν και καταλαβαινω πως εχεις δικιο στο οτι αν μου βγει μαπα θα κλαιω τα χρηματα μου

 

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το οικονομικο τουλαχιστον για τις μερες μας ειναι ενα θεμα και επειδη δεν ειχα βρει κατι που ναι ειναι τουμπανο (like paiste 2002,alpha,rude) που να ειναι και φθηνα κοιταω να βρω την καλυτερη λυση...ασε που οπως ειπε και ο φιλος chrisvek οτι ειναι φθηνο δεν ειναι και απαραιτητα μαπα...Αν και καταλαβαινω πως εχεις δικιο στο οτι αν μου βγει μαπα θα κλαιω τα χρηματα μου

 

 

Θα σου πω ενα μυστικο...Οτι και να παρεις φτηνο ή ακριβο αμα δεν ξερεις τι ηχο θελεις να εχεις θα τα κλαις τα χρηματα σου οπως και να εχει.. ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούμε, από κοντά βέβαια και μετά διαλέγουμε. Ακούμε, διαλέγουμε. κοκ........ Και μια σημείωση, στα χειροποίητα, από το ίδιο μοντέλο, ακούμε 3-4 διαφορετικά πιάτα, γιατί πολλές φορές και αυτά έχουν διαφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου