Προς το περιεχόμενο

Ένα τελευταίο...Say Goodnight (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία σύνθεση και μάλιστα σε ένα είδος μουσικής που δεν είναι και τόσο συνηθισμένο στις μέρες μας.

Η γενική ιδέα σου για τη δομή του κομματιού είναι πολύ καλή και αντάξια του είδους.

Στα της ηχογράφησης θα πω και εγώ ότι η κιθάρα είναι λίγο πίσω (πνιγμένη), αλλά σαν παραγωγή μου άρεσε πολύ.

 

τα τύμπανα είναι programming..

Να βάλω τα κλάματα τώρα? Ε? ;D ....ΑΨΟΓΑ!

 

edit: Σου αρέσουν οι Pendragon?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπυρο η μουσικες σου δεν ειναι του γουστου μου(γιατι ειμαι λιγο βλαχος ;D) αλλα κρινοντας το ως καποιος που παραγει μουσικη κι αυτος δε μπορω να μην αναγνωρισω οτι εισαι ειδικη περιπτωσαρα! :D

 

Πολυ ολοκληρωμενες παραγωγες,ευφυως αναπαντεχα σημεια και φυσικα ενα στυλ που δεν ξερω αν θα μπορουσε αλλος να παραγει στη χωρα μας με τοσο δημιουργικο οιστρο!

 

Τα της μιξης περισσευουν νομιζω,μονο ενα σημειο:Θελω,σε ο,τιδηποτε ακουω,να ακουω καλα τη φωνη.Να ακουω τις ανασες και τους ψιθυρους που λεει ο λογος.

Στα τραγουδια σου δε συμβαινει αυτο αλλα ισως να ναι αποψη για σενα.Δεκτη!

 

Hats off!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ηλικιακά είμαι με το Νέστορα και καθότι σέβομαι την άποψή του ...............η κιθάρα που αναφέρθηκε και από άλλους -το σόλο- είναι εφυέστατο κατ εμέ ,επίσης δεν είναι απαραίτητο να βγει πιο μπροστά ,αυτάκια έχουμε όσοι θέλουμε τη διακρίνουμε  ;)

 

Το τραγούδι, για μένα,  πάντα προσωπικά έχει μια ανοδική πορεία ως τη κορύφωσή του, το φινάλε με τις φωνές και τη κιθάρα .

Γούστα είναι  αυτά και παιχνίδια του μυαλού .

Αυθαίρετα και εντελώς προσωπικά και χωρίς να γνωρίζω τον Σπύρο ,θα έλεγα πως οι επιρροές του ,στο πως στήνει τα κομμάτια -διάρκεια,εξέλιξη,αλλάγές ,που παραπέμπουν σε Φλόιντ .Ασφαλώς μπορεί να λέω και μπαρούφες  ;D

Εξάλλου το θέμα δεν είναι τι βγάζει σε μένα ,το Νέστορα ή τον οποιονδήποτε ,αλλά το ότι είναι αρεστό σε αρκετούς από μας

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα συμπληρωσω κατι παιδια ;Στην εποχη που ζουμε ειναι πλεον δυσκολο να διακρινεις μεσα στα τοσα ευκολοπεπτα που βγαινουν κατα εκατονταδες κατι που να σου κανει ΚΛΙΚ .Εμενα αυτο που ακουσαμε μου εκανε (ακουσα και τα αλλα τρια κομματια του Σπυρου. 8)

Ο ανθρωπος ειναι κατι ξεχωριστο τι να λεμε τωρα. ;D ;D ;D

Ευτυχως που το forum δινει την δυνατοτητα να ακουμε και κατι ιδιαιτερο .Ας μην συνεχισω τα μπραβο αλλα την προτροπη να κανει κατι ολοκληρωμενο και να το στειλει εξω.

Εδω(Ελλαδα) μετα τις εκλογες θα μας αρχισουν στα ανταρτικα και στα τσαμπουκαλεμενα παραπονοτραγουδα ναουμε. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχη που ζουμε ειναι πλεον δυσκολο να διακρινεις μεσα στα τοσα ευκολοπεπτα που βγαινουν κατα εκατονταδες κατι που να σου κανει ΚΛΙΚ.

Eχθρός του καλού το καλύτερο, αγαπητέ μου φίλε. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο μου, είσαι Καλλιτέχνης.

 

Θα μπορούσα να πω μουσικός αλλά τα τραγούδια σου έχουν περισσότερο μια σκηνοθετική άποψη και αυτό, στο δικό μου βιβλίο, είναι καλό. Γιατί στο φινάλε ήρθαμε να ακούσουμε να μας λες την ιστορία σου και όσο καλύτερα την πεις, τόσο καλύτερη θα την ακούσουμε. Καλό βέβαια θα ήταν να μας επισυνάψεις και το σενάριο (λυρίκια  ;D) για να δουμε και τι λες.

 

Το ξέρεις ότι δεν είναι το στυλ μου (όπως πρόσφατα έχω πει, αν και άκουσα αρκετά, ελάχιστα ήρθα κοντά στο Prog Rock) αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι κάνεις καλά αυτό που κάνεις και πιστεύεις σε αυτό.

Και όταν θέλεις να πεις 8λεπτη ιστορία, πρέπει να το πιστεύεις, παρόλα τα σκηνοθετικά τερτίπια που θα κάνεις για να έχεις τον ακροατή μαζί σου.

 

Δεν το κρύβω ότι το better halves (αλλά και το εύθραστο praline) είναι πιο κοντά στα απλά (ως απλοϊκά) γούστα μου αλλά nonetheless .....

 

Αν μου λέγες βέβαια από κοντά με 2λεπτο(+) κρεσέντο καληνύχτα, σου χα δώσει να φας τις κάλτσες σου και σε πέταγα απ το μπαλκόνι, δεμένο με ταινία, στον κάδο ανακύκλωσης.

 

Καλή η αναμονή του άλμπουμε αλλά περιμένουμε (αμφότεροι) περισσότερο να σε δούμε (και σε ευχαριστούμε) να τα π(ι)ούμε από κοντά.

 

Με τις καλημέρες μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλή η αναμονή του άλμπουμε αλλά περιμένουμε (αμφότεροι) περισσότερο να σε δούμε (και σε ευχαριστούμε) να τα π(ι)ούμε από κοντά.

 

Με τις καλημέρες μου.

Καλημέρα και σε σένα Κώστα.

 

ΠΟΤΕ?!?!? Κατεβαίνει ο Σπύρος;;; Ναι;;; εεεε;;; Πότε;;; Πείτε ρε! Μιλήστε!

 

Σπύρο, το κομμάτι μου αρέσει πολύ (ξαναέγραψα το πιάνο σε κάποια σημεία για το άλλο κομμάτι και θα τα στείλω σήμερα...).

 

Δεν έχω σχόλια εκτός από το κλασσικό και συνεχές: ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗ ΦΩΝΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεεε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σχόλια εκτός από το κλασσικό και συνεχές: ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗ ΦΩΝΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεεε!

Nαι ρε αλλα θα'' κλεισει'' ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλιά σας..Νέστορα δεν ήθελα να είναι πολύ μπροστά το σόλο στο τέλος διότι έχει καθαρά διεκπεραιωτικό ρόλο, συμφωνώ με τον Samy!

 

@William Sats thanks, τους pendragon δεν τους έχω ακουστά...

 

@Freerock, Σταύρο σε ευχαριστώ για τα κολακευτικά σχόλια, όπου μπορούν οι φωνές να αναπνεύσουν το κάνουν, εδώ απλά είναι πολύ busy το κομμάτι ως φινάλε (είναι λίγο extravagant) οπότε δεν έχουν και πολύ χώρο...

 

@Audiokostas, Κώστα σε ευχαριστώ. στα δικά μου αυτιά είναι αρκετά "απλό" για να βαφτιστεί prog, τουλάχιστον από τεχνικής πλευράς θα έλεγα ότι είναι πιο κοντά σε συμβατικές φόρμες. Όταν με το καλό κατέβω θα τα πούμε!

 

@Nikolas, Νικόλα-> :) Ίσως το έχω λιώσει τόσο πολύ στις εργατοώρες που μου φαίνονται κομπλέ οι φωνές από στάθμη..Δεν νομίζω να τις σηκώσω άλλο! :P

 

Και τέλος, σαφώς

Eχθρός του καλού το καλύτερο, αγαπητέ μου φίλε. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου