Προς το περιεχόμενο

Jam (video) by mehiko


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:(.δεν μου πολυαρεσε .....πολλα εκτος κλιμακας και σολα χωρις καποια ιδιατερη ουσια....σορρυ που το λεω αλλα και εγω δυστυχως πολλες φορες παιζω πραγματα χωρις ουσια και με πιανω να παιζω ετσι για να πω οτι κατι επαιξα γρηγορα και χωρις νοημα....χωρις παρεξηγηση ειναι η γνωμη μου και τιποτα αλλο.... ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε,για τζαμ προκειται αλλωστε.

Δεν ειπες -εγραψα μια συνθεση,ακουστε την κ βαθμολογηστε.

 

Ωραια τα sweeps τα εμπλουτισες,βλεπω βελτιωση.Μπραβο σου.

Εισαι shredder 100%

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mehiko,

ειναι αληθεια οτι οταν παιζεις γρηγορα ειναι καλυτερα αλλα ΓΙΑΤΙ...

Πιστευω οτι ο λογος που ακουγεσαι καλυτερα στα γρηγορα περασματα ειναι γιατι παιζεις γρηγορα συνεχεια και εχεις εξασκηθει περισσοτερο σε αυτο τον τομεα.

Οταν ομως πας να παιξεις (πιο) αργα, (μαλλον) τα χανεις γιατι δεν εχεις φρασεολογια και groove, γι αυτο το στυλ anyway. Οι φρασεις σου στα αργα σημεια ειναι λιγο ανιαρες και μερικες φορες "ξεκουρδιστες" (δεν εννοω με το κουρδιστηρι αλλα το pitch των νοτων) αλλα οταν περνας στα γρηγορα προφανως εισαι σε πιο "γνωστα κατατοπια".

 

Και μια εξηγηση:

Σορυ αν πολλες φορες οταν με βλεπετε και κανω κριτικη, επιμενω και λεω για το pitch. Απο την μια ειναι επειδη μαλλον εχω perfect pitch κι απο την αλλη ειναι επειδη σε εναν κιθαριστα (κυριως) αυτα που πιστευω ως ΑΚΡΩΣ βασικοτατα ειναι α) το pitch και β) το βιμπρατο. Ολα τα αλλα ερχονται μετα... Thank you

 

Παντα προσωπικα μιλωντας και παντα φιλικα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι επειδη σε εναν κιθαριστα (κυριως) αυτα που πιστευω ως ΑΚΡΩΣ βασικοτατα ειναι α) το pitch και β) το βιμπρατο. Ολα τα αλλα ερχονται μετα...

 

Υπάρχει κάτι που είναι πολύ πιο σημαντικό από αυτά κατά τη γνώμη μου, η καλή αίσθηση του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι που είναι πολύ πιο σημαντικό από αυτά κατά τη γνώμη μου, η καλή αίσθηση του χρόνου.

Oταν προκειται για σολο δεν παιζει σπουδαιο ρολο ο χρονος,μαλιστα πολλες φορες οταν εισαι εκτος χρονου τα πραγματα παιρνουν μεγαλυτερο ενδιαφερον,βλεπε τον γιγαντα Brian May.

Αυτο που θελει να πει ο play ειναι οτι 2 πραγματα μπορεις να κανεις με προσωπικο στυλ στην κιθαρα,το vibrato κ τα bends,γι'αυτο κ ειναι τοσο σημαντικα αυτα τα 2 στοιχεια.Εαν δεν ξεχωριζουν,ακουγεσαι καπως απροσωπος.

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μια εξηγηση:

Σορυ αν πολλες φορες οταν με βλεπετε και κανω κριτικη, επιμενω και λεω για το pitch. Απο την μια ειναι επειδη μαλλον εχω perfect pitch κι απο την αλλη ειναι επειδη σε εναν κιθαριστα (κυριως) αυτα που πιστευω ως ΑΚΡΩΣ βασικοτατα ειναι α) το pitch και β) το βιμπρατο. Ολα τα αλλα ερχονται μετα... Thank you

 

Πολυ καλα κανεις και τονιζεις αυτες τις 2 παραμετρους τις τοσο σημαντικες.

 

ΥΓ Ακουγα τωρα Wayward son απο Yngwie κ κανει ενα βιμπρατο καπου στην εισαγωγη που σου φευγει ο πατος.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mehiko,

ειναι αληθεια οτι οταν παιζεις γρηγορα ειναι καλυτερα αλλα ΓΙΑΤΙ...

Πιστευω οτι ο λογος που ακουγεσαι καλυτερα στα γρηγορα περασματα ειναι γιατι παιζεις γρηγορα συνεχεια και εχεις εξασκηθει περισσοτερο σε αυτο τον τομεα.

Οταν ομως πας να παιξεις (πιο) αργα, (μαλλον) τα χανεις γιατι δεν εχεις φρασεολογια και groove, γι αυτο το στυλ anyway. Οι φρασεις σου στα αργα σημεια ειναι λιγο ανιαρες και μερικες φορες "ξεκουρδιστες" (δεν εννοω με το κουρδιστηρι αλλα το pitch των νοτων) αλλα οταν περνας στα γρηγορα προφανως εισαι σε πιο "γνωστα κατατοπια".

 

Και μια εξηγηση:

Σορυ αν πολλες φορες οταν με βλεπετε και κανω κριτικη, επιμενω και λεω για το pitch. Απο την μια ειναι επειδη μαλλον εχω perfect pitch κι απο την αλλη ειναι επειδη σε εναν κιθαριστα (κυριως) αυτα που πιστευω ως ΑΚΡΩΣ βασικοτατα ειναι α) το pitch και β) το βιμπρατο. Ολα τα αλλα ερχονται μετα... Thank you

 

Παντα προσωπικα μιλωντας και παντα φιλικα

 

Αυτά που λες playloud, τα είχα γράψει (με άλλα λόγια) κι εγώ παλιότερα:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155784.msg196802#msg196802

 

Παρόλα αυτά, φίλε Mehiko, το συγκεκριμένο clip δεν έπασχε στα "αργά" παιξίματα, απλά φάνηκε για μια ακόμη φορά ότι το forte σου είναι το shredding ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου