Προς το περιεχόμενο

Jam (video) by mehiko


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ασφαλως και οχι

 

 

ειναι σαν να λες οτι οι επαγγελματιες ποδοσφαιριστες δεν εχουν φυσικη κατασταση επειδη στα 5*5 που παιζω εγω στα 5 πρωτα λεπτα κλαταρουν ολοι  :-\

 

?? Ντεν καταλαμπαινω?

Χαχα τελος παντων ισως δεν διαβασατε με προσοχη αυτα που ειπα περι χρονου.

Φυσικα κ παιζει ρολο,οχι ομως πρωτευον σε οτι εχει να κανει με σολο Για εμενα πρωτευον ρολο σε ενα σολο παιζει η εκφραση,η σωστη νοτα την καταλληλη στιγμη. Αυτα.

 

Μehiko σπαστα ολα στο επομενο! ;D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατ αρχας να σας ευχαριστησω ολους οσους το ακουσατε, σχολιασατε, ακομη και σας που σχολιασατε εκτος θεματος!

 

  Φιλε Ignatie, μην μου απολογησε. Ελπιζω αλλη φορα να σ' αρεσω.  ;)

 

  Φιλε Kosta-5150 σ' ευχαριστω. Αμα τα σπασω ρε συ, με τι θα παιζω μετα; :P :P ;D ;D

Παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης. Στην προσπαθεια ειμαι. ;)

 

  Φιλε Playloud, επειδη σ' ακουσα να μιλας σαν "αυθεντια", εκατσα και ακουσα μερικα live σου για να δω ποιος με κρινει. Λοιπον οσο για το Groove πιστευω γενικα πως ειμαι καλυτερος απο σενα.

  Ξεκολλα με το perfect pitch, γιατι σε ολο το Woodoo Chile αφ' ενος μεν η "μι' η μπασσα σου ειναι εντελως ξεκουρδιστη και δεν την πηρες χαμπαρι, και αφ' ετερου δε, την ωρα που τραγουδας τα σηκωματα σου ειναι φαλτσα. (βλεπε και το σχολιο του z43k0).

  Στο μεγαλο solo του Smoke on The Water, καποιες φρασεις ειναι καλες καποιες ειναι απλως μπουρμπουλιθρες και γενικα δεν μου εμεινε και καμια απ' αυτες. Και γενικα θα μπορουσα να σχολιασω κι αλλα πολλα, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο, γιατι εδω σχολιαζουμε το Jam μου και οχι το παιξημο σου.

  Το pitch, τα σηκωματα και το vibrato μου ειναι ετσι επειδη εγω την ακουω ετσι. Σταματαω το σηκωμα εκει που εγω το νιωθω και μ' ευχαριστει χωρις να με πολυ ενδιαφερει αν ειναι "perfect" κουρδισμενο η οχι. Οσο δε για την φρασεολογια, να σου πω πως εχω μελετησει παρα πολλα σολα σ' αυτα τα 15 χρονια. Θα μπορουσα καλλιστα να δανειστω οσες φρασεις θελησω. Απλως εδω και καιρο τωρα κυριως στον αυτοσχεδιασμο μου προσπαθω να ειμαι οσο πιο λιγο "προκατειλημενος", δηλαδη οσο πιο πολυ "αυθορμητος". Στο μετρο του δυνατου, φυσικα.

    Γενικη αρχη μου φιλτατε Playloud ειναι να μην δεχομαι καμια "αυθεντια". Ουτε καν στην επηστημη, ποσο δε μαλλον στην τεχνη (τοσο υποκειμενικη που ειναι).

Αυτη ειναι εν ολιγης η αποψη και εκτιμιση μου. Σ' ευχαριστω για αλλη μια φορα που ασχοληθικες και ειπες την αποψη σου, ασχετως αν σε πολλα διαφωνω. ;)

 

Φιλε Konu57 Thanks! ;)

 

Φιλε Trigga, μ' αρεσει η λακωνικοτητα σου. ;)

 

Φιλε Elavd, εκαστος στο ειδος του. Thanks! ;)

 

Φιλε Plusyear, κι εγω πριν σχολιασω κατι το ακουω 2 και 3 φορες. Thanks!  ;)

 

Bro, ελπιζω να ωριμασουν στο κεφαλι μου ολα αυτα που εσυ ξερεις πολυ καλα.

 

Και παλι σας ευχαριστω ολους!

Χρονια Πολλα και σας ευχομαι μια χρονια γεματη καλους στα δαχτυλα απο τις χορδες! :) :) :) ;) ;) ;)

 

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mehiko,

α) τη λεξη "αυθεντια" ΕΓΩ δεν την εχω χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ (και εννοειται ΠΟΥΘΕΝΑ στα ποστ μου, σε προκαλω να την βρεις)

β) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ξερω οτι η ΜΙ μπασσο μου ειναι ξεκουρδιστη, αν ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΤΕΡΑ ομως στο θεμα, οι τεκιλες και τα διαφορα "αφεψηματα" καμμια φορα ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ στο νε με ΝΟΙΑΖΕΙ. Στο Smoke On The Water (αφου με "παρακολουθησες") θα ειδες την διορθωση στο κουρδισμα εεε? ;) Το perfect pitch δεν το ανεφερα για "μαγκια", μαλλον για καταρα το βρισκω μιας και μου ακουγονται τα περισσοτερα ξεκουρδιστα. Απλα εξηγηθηκα ΓΙΑΤΙ σε ειπα ξεκουρδιστο

γ) Αν και σεβομαι τον χρονο που παιζεις, μην αρχισουμε να μιλαμε για χρονια και ποσα σολο εχουμε μελετησει γιατι..... δε σε παιρνει (και ΠΑΛΙ ΕΣΥ μιλησες για χρονια)

δ) Το αν σου ειναι αδιαφορες οι φρασεις μου δεν πειραζει. Ουτε εμενα μου αρεσουν πολλες φορες. Με τη διαφορα οτι εμενα ηταν there and then, ενω εσυ ησουν αραχτος στο δωματιακι σου, χαλαρος και επαιξες ΟΣΕΣ φορες ηθελες και κρατησες ΟΠΟΙΟ take ηθελες, κι ας ηταν.... jam

ε) Πες μου απο τα σχολια που εχω κανει σε σενα ΑΡΚΕΤΕΣ φορες ποιο, οχι δεν σου αρεσε, αλλα ΔΕΝ ΗΤΑΝ σωστο. Νομιζω οτι δεν ηταν καποιο που να σε αδικει η να μην ηταν σωστο ως παρατηρηση (βλ. forever young). ΑΝ εχεις συνηθησει να σου χαιδευουν τα αυτια και να σου λενε συνεχεια ποσο μεγαλος κιθαριστας εισαι, συγνωμη αλλα δεν θα μασησω. Οχι οτι δεν εισαι, και ουτε με νοιαζει. Απλα κρινω (αφου ποσταρεις) ο,τι ακουω

 

Δεν θυμαμαι ποιος φιλος πριν ειπε κατι περι "προσφορας μου στην αλληνικη σκηνη" (π αναθεμα τη). Να σημειωσω απλα οτι την προσφορα μου την εχω γραμμενη οπως (πια) και την ελληνικη σκηνη και δεν θελω καμμια ειδικη μεταχειρηση. Ποτε μου δεν εχω αναφερθει στο τι κανω η τι εχω κανει, παρα μονο ισως με ΠΜ απο φιλους που ασχοληθηκαν μαζι μου.

ΤΕΛΟΣ, παρα τα 15 χρονια που παιζεις ΟΝΤΩΣ πρεπει να ωριμασεις.

Εγω δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου (γιουπιιιιιι) οτι κι αν ποσταρεις. Θα αφησω να ποσταρουν μονο φιλοι σου. Φαινεται σου αρεσουν τα "φιλικα παντα" σχολια και μονο αυτα

 

 

Καλα Χριστουγεννα, να ειστε ολοι καλα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ) Το αν σου ειναι αδιαφορες οι φρασεις μου δεν πειραζει. Ουτε εμενα μου αρεσουν πολλες φορες. Με τη διαφορα οτι εμενα ηταν there and then, ενω εσυ ησουν αραχτος στο δωματιακι σου, χαλαρος και επαιξες ΟΣΕΣ φορες ηθελες και κρατησες ΟΠΟΙΟ take ηθελες, κι ας ηταν.... jam

 

Τα σχολια περι αδιαφορων φρασεων μου εγιναν απο σενα και στα live solos που εχω ανεβασει και οχι μονο στα Jam.

 

 

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mehiko,

α) τη λεξη "αυθεντια" ΕΓΩ δεν την εχω χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ (και εννοειται ΠΟΥΘΕΝΑ στα ποστ μου, σε προκαλω να την βρεις)

 

 

Ο νοων, νοειτο!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου απο τα σχολια που εχω κανει σε σενα ΑΡΚΕΤΕΣ φορες ποιο, οχι δεν σου αρεσε, αλλα ΔΕΝ ΗΤΑΝ σωστο. Νομιζω οτι δεν ηταν καποιο που να σε αδικει η να μην ηταν σωστο ως παρατηρηση (βλ. forever young). ΑΝ εχεις συνηθησει να σου χαιδευουν τα αυτια και να σου λενε συνεχεια ποσο μεγαλος κιθαριστας εισαι, συγνωμη αλλα δεν θα μασησω. Οχι οτι δεν εισαι, και ουτε με νοιαζει. Απλα κρινω (αφου ποσταρεις) ο,τι ακουω

 

 

Εδω σου εξηγησα για ποιους λογους ισως ειχες δικαιο. Στο Forever young εννοω.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου (γιουπιιιιιι) οτι κι αν ποσταρεις. Θα αφησω να ποσταρουν μονο φιλοι σου. Φαινεται σου αρεσουν τα "φιλικα παντα" σχολια και μονο αυτα

 

 

 

Εγω δεν υποχρεωσα κανεναν να σχολιασει. Αλλα οποιος το κανει θα πρεπει να δεχτει και τον αντιλογο.

Οσο για τους πραγματικους φιλους μου, αυτοι σχολιαζουν απο κοντα και κει ειναι διαφορετικα τα πραγματα.

 

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης. Στην προσπαθεια ειμαι. ;)

 

Μπραβο ρε μαγκα.Αυτο επρεπε κατ'εμε να γραψεις κ τπτ αλλο.Ουτε να αναφερθεις στον Play ουτε τιποτα.

Εισαι καλος παιχτης,δικος μου.Οπως κ ο Play.

 

Αντε μερι κριστμας. :)

 

ΥΓ Τρομερη η διαφορα βεβαια το λαιβ με την ανεση του δωματιου ετσι? 100% πιστευω οτι συμφωνεις.

Προσωπικα δεν κρινω ποτε κανενα εαν "παιζει"η οχι απο 2-3 λαιβ εμφανισεις.Υπαρχουν πολλοι ασταθμητοι παραγοντες.

Εαν το εκανα θα'μουν ο χειροτερος κιθαριστας στον κοσμο.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αντε πηραμε μια strat και γιναμε ολοι guitar heroes. Ε ρε βρεγμενη σανιδα που χρειαζεται. Κανονικα δεν πρεπει να ασχολουμαι αλλα εκει που πας να βοηθησεις σου την βγαινει ο καθενας και ... τελος παντων. Χαθηκε ρε παιδι μου η ταπεινοτητα, αλλα βεβαια, αμα παιζεις και καθε φορα σου λενε "τι καλος που ησουν" και τα ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ αυτα παθαινεις. ΜΟΝΟ σημερα μου το ειπαν 3 αγιο-βασιλιτσες. Απο εκει ερχομαι. Δεν τις πιστεψα, και το πληρωσαν :)

 

PS. δεν μου στελνεις το backing track (αν και ειναι ενα D μονο που προσπαθεις -και καλα- να παιξεις dorian) να το σκιζω ετσι για πλακα?)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ το φιλε. Σχιστο κανε ο τι θελεις. . Αλλα μην μου λες εμενα για perfect pitch και τελειωτητες. Ειπαμε καλος κιθαριστας, αλλα μεχρι εκει. Σου ειπα εγω "αυθεντιες δεν δεχομαι".

 

http://www.sendspace.com/file/1wsvcu

 

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου