Προς το περιεχόμενο

SPIN's 100 Greatest Guitarists of All Time


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλά ας την αφήσουμε ασχολίαστη  ;D γιατί μέχρι αύριο θα γράφουμε «μα είναι δυνατόν ο... Ρούλης 25ος και ο Σούλης 17ος ;»  ;D

 

Έλα να πέφτουν τα στοιχήματα για τον αριθμό των σελιδων...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια....καλο ειναι ΠΡΙΝ αρχισουμε να πεταμε πετρες να ψαχνουμε το background καθε περιοδικου...

 

Το να περιμενεις απο το Spin να δοξασει τον Dereck Trucks & τον Satriani ειναι σαν να περιμενεις απο τον ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ να βαλει στο εξωφυλλο του τον Bill Gates.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια....καλο ειναι ΠΡΙΝ αρχισουμε να πεταμε πετρες να ψαχνουμε το background καθε περιοδικου...

 

Το να περιμενεις απο το Spin να δοξασει τον Dereck Trucks & τον Satriani ειναι σαν να περιμενεις απο τον ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ να βαλει στο εξωφυλλο του τον Bill Gates.... ;D

 

Εγώ προσωπικά ξέρω τι είδους περιοδικό είναι το SPIN, δεν άνοιξα το θρεντ για να πεταχτούν πέτρες ;D, το άνοιξα..... έλα ντε γιατί το άνοιξα;  ??? Σάμπως δεν ξέρω τι μοίρα έχουν τέτοια θρεντ ::)  

 

Πίσω στη σπηλιά μου! :D

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το SPIN είναι γνωστό μουσικό περιοδικό που απευθύνεται σε μουσικολάτρες. Οχι σε μουσικούς σίγουρα. Αλλά οι Allmans δεν είναι ντζαζζ κι ο Trucks είναι Ο κιθαρίστας αυτή την εποχή απο μουσική άποψη και όχι απλά τεχνική.

Απόψεις είναι αυτές βέβαια... με πολύ υποκειμενικό βάθρο. Ακόμα κι η εμφάνιση παίζει ρόλο σε ένα τέτοιο λιστ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαβαζε και κανεις την ΕΙΣΑΓΩΓΗ ...καλα θα ητανε...(για να μη κουραζεται δηλ. και για να καταλαβει το ΠΝΕΥΜΑ του αρθρου)

 

Βάσει της εισαγωγής και των σχολίων των συντακτών, μια χαρά, πρωτότυπη λίστα είναι.

 

  Εννοείται ότι όλοι ξέρουμε τη συμβολή του Χέντριξ στην ηλεκτρική, καθώς και τους λοιπούς guitar gods και κανείς δεν τους αμφισβητεί.Αυτό είναι κάτι, που το έχουμε εμπεδώσει.

Ας προχωρήσουμε παρακάτω!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου