Προς το περιεχόμενο

Μικροφωνο για μπασα φωνητικα???


Skatanas665

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,ειμαι ενας ΠΟΛΥ μπασος τραγουδιστης με ψιλη χροια!!!

Δηλαδη αν και η φωνη μου "εκπεμπει" σε χαμηλες συχνοτητες η χροια της ειναι τετοια ωστε δεν καταλαβαινεις οτι ειμαι μπασος!!!Το προβλημα ειναι οτι τα μικροφωνα δεν ειναι σαν τα αυτια μας!!!Επειδη οι συχνοτητες της φωνης μου ειναι χαμηλες θελω ΠΟΛΛΑ βατ για να ακουστω-αλλιως δεν ακουγομαι καθολου!!!Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχουν σε πολλα μαγαζια πολλα βατ!!!Ετσι πλεον χρειαζομαι ενα μικροφωνο που:

1)Να μην μπουκωνει στα μπασα

2)Να βγαζει ΔΥΝΑΤΑ μπασα

3)Οταν τραγουδαω πιο πριμα να μην ακουγεται δυνατοτερα???

Δοκιμασα με EQ αλλα δεν εγινε τιποτα,η μπουκωνε η τα πριμα ητανε πολυ πιο δυνατα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα για κομπρεσορα αλλα

1)Σε live μπορει να μου γ@@σει το σημα

2)Μπορει να μπουκωσει

Και το κυριοτερο ειναι οτι δεν αντιμετωπιζω το προβλημα,απλα το κουκουλωνω.Με ενα καλο μικροφωνο παιρνω ενα καλο σημα που παει στη κονσολα ενω με κομπρεσορα απλα εχω ενα κακο σημα απο το μικροφωνο που προσπαθω να διορθωσω με κομπρεσαρισμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά έχω χρησιμοποιήσει και τα 2 beta το 58 για καθαρά φωνητικά και το 57 για brutal και είχα τρομερό αποτέλεσμα ας τα δοκιμάσει και βλέπει αν του αρέσουν

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου