Προς το περιεχόμενο

Δε κλεινει το Pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Παίζει και το εξής, αλλά ΔΕΝ ξέρω το path στα Ελληνικά windows:

 

Device manager - show hidden devices - enable legacy

 

Πρέπει να είναι : Ο υπολογιστής μου (δεξί κλικ) => ιδιότητες => υλικό => διαχείριση συσκευών =>προβολή (τρίτη καρτέλα) => εμφάνιση των κρυφών συσκευών=> ενεργοποίηση συσκευών Τοπποθέτησης και Άμεσης λειτουργίας (;; ; )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατ'αρχας να σας πω οτι εχω xp, το pc δεν εχει συνδεση στο ιντερνετ ως εκ τουτου δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχω ιο.

Μην παιρνεις κ ορκο...

 

Τα xp ειναι λειτουργικο που αρεσκονται στο να κανουν τετοιου ειδους χαζομαρες οταν αλλαζεις υλικο,μην ψαχνεις να βρεις ακρη γιατι ο μονος τροπος για να την βρεις ειναι να γινεις hackerας. Κανε λοιπον ενα ωραιοτατο format,βαλε και ενα 7αρι λειτουργικο αν το παιρνει το pc (γραψε και κανα χαρκατηρικτικο του εδω που τα λεμε).Αλλιως πετα τον απο το μπαλκονι και θα ξεμπερδεψεις μια για παντα!Εγγυημενη λυση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έναν καθαρισμό στα temp.

Έβαλα κ το προγραμματάκι που είπε ο φίλος κ καθάρισε καμία 700 άχρηστα αρχεία.Ανοιγοκλεισε ΚανονικΑ. Μέρα άρχισα τις αντιγραφές για να κάνω backup.

Αυτό με ανάγκασε Να το αφήσω ανοιχτό όλο το βράδυ. Το πρωί πήγα να δω και πάτησα σβησιμο. Σαφώς και κολησε. Μάλλον έχει να κανει με το ότι κολλάει μετά από κάποιο χρονικό σημείο διότι αν το κλείσω από το κουμπί κ το ξαναανοιξω κ πατήσω σβήσιμο όλα δουλεύουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είπες νομίζω ότι δεν έχεις τίποτα σημαντικό σ'αυτόν τον δίσκο...

Γιατί δεν τον κάνεις ένα format για να δουμε αν είνα τελικά software ή hardware το πρόβλημα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά "My computer" δεξί κλικ - διαχείριση - προβολή συμβάντων - εφαρμογή.

Δες ποιές εφαρμογές "κρεμάνε" (αν υπάρχουν), τι σφάλμα γράφει και τα λέμε.

Επίσης "My computer" δεξί κλικ - διαχείριση - προβολή συμβάντων - σύστημα.

 

Κοίταξε τι έγραψαν αυτά τα δύο, την μέρα και ώρα που αντιμετώπισες το πρόβλημα κλεισίματος τελευταία φορά.

Αν έγραψαν κάποιο σφάλμα, δεξί κλικ πάνω του - ιδιότητες, και μας το αναφέρεις.

 

Την Registry δεν την πειράζουμε αν δεν ξέρουμε ακριβώς τι κάνουμε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως το έκανα αυτό φίλε fusion και βγάζει το ίδιο σφάλμα καθε φορά.δε μπορεί λέει να αποθηκευσει "κάτι" του user κατά τη διάρκεια του shutdown.

Φίλε sinner είμαι έτοιμος για το φορματ. Το έχω αποδεχθεί ήδη πλέον απλά ψάχνω μια ελπίδα...

:'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως το έκανα αυτό φίλε fusion και βγάζει το ίδιο σφάλμα καθε φορά.δε μπορεί λέει να αποθηκευσει "κάτι" του user κατά τη διάρκεια του shutdown.

Ε γράψε βρε και τον κωδικό (και το ακριβές μήνυμα) σφάλματος (μπας και το βρούμε και γλιτώσεις το format)! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον σας πραγματικά. Είμαι εκτός πόλης γυρίζω τη δευτέρα οπότε κ θα σας πω ακριβώς το σφάλμα.

χίλια ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας.

 

Λοιπον. Εχθες εκανα επαναφορα συστηματος πισω στον Απριλιο και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Μετα απο ορισμενη ωρα το συστημα κολλαει μολις πατησω Εναρξη-----> Σβησιμο. Βγαζει την κλεψυδρα και κανει περιπου 10 Λεπτα για να βγαλει το παραθυρακι με τις επιλογες Αποσυνδεση Σβησιμο Επανεκκινηση. Τωρα. Στο mycomputer με δεξι κλικ και Διαχειρηση στην προβολη συμβαντων στις εφαρμογες εχει μια κιτρινη ενδειξη με θαυμαστικο προφανως οποτε συμβαινει αυτο που λεει:

 

Error 1517

Τα Windows αποθήκευσαν το μητρώο χρήστη USER-17C52E4C20\user, ενώ μια εφαρμογή ή υπηρεσία εξακολουθούσε να χρησιμοποιεί το μητρώο κατά την αποσύνδεση. Η μνήμη που χρησιμοποιήθηκε από το μητρώο χρήστη δεν έχει αποδεσμευτεί. Η φόρτωση του μητρώου θα καταργηθεί όταν δεν θα χρησιμοποιείται πλέον.

 

Πολλές φορές αυτό οφείλεται στις υπηρεσίες που εκτελούνται ως λογαριασμοί χρήστη. Προσπαθήστε να ρυθμίσετε τις παραμέτρους των υπηρεσιών, ώστε να εκτελούνται είτε στο λογαριασμό LocalService είτε στο λογαριασμό NetworkService.

 

μια αλλαγη που ειχα κανει στο pc ειναι ενα ασυρματο ποντικι στο μπροστινο μερος του πυργου και ενα καινουριο πληκτρολογιο οχι στη συνηθισμενη θυρα αλλα σε θυρα usb. λετε να φταιει αυτο? Το μηχανιμα το εχω τωρα στη δουλεια μου και σας γραφω απο αυτο οποτε οτι μπορειτε να προτεινετε θα γινει τωρα. Ειδαλλως θα κανω φορματ με εγκατασταση των 7 και τελος.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε στο τέλος της σελίδας

http://support.microsoft.com/kb/837115/el

 

Εδώ ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις τι δεν πάει καλά

http://forums.techguy.org/windows-xp/630896-solved-solving-shutdown-problems-userenv.html

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου