Προς το περιεχόμενο

Δε κλεινει το Pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τσέκαρε αν μπορείς να κάνεις shutdown σε safe mode.

 

και πως γινεται αυτο? sorry κ ολας μα δεν ετυχε να το γνωριζω

 

Απ’ ό,τι περιγράφεις κάτι «τρέχει» όσο προσπαθείς να κάνεις shutdown , και δεν το αφήνει. Με ctrl+alt+del δες "τι περίεργο" τρέχει και κλειστό από εκεί  και δες μετά αν σου κάνει  shutdown 

 

 

Σιγουρα δεν τρεχει το cubase. απο τα υπολοιπα τι να σου πω.... δε ξερω αν κατι δεν ετρεχε παλια και τωρα τρεχει. ολα μου φαινονται τοσο υποπτα οσο και φυσιολογικα εφ'οσον δε ξερω που χρησιμευει το καθενα

 

System restore δοκίμασες;

 

 

Αυτο ειναι η επαναφορα σε προηγουμενη ημερομηνια? Θα χασω κατι απο τα δεδομενα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το PC δεν είναι συνδεδεμένο στο internet όπως λες. Windows Update του έχεις κάνει ποτέ; Πολύ μεγάλο ποσοστό διαφόρων προβλημάτων λύνεται απλά με τα updates.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και πως γινεται αυτο? sorry κ ολας μα δεν ετυχε να το γνωριζω

 

Ξεκινάς το pc και πατάς συνέχεια  το «F8» (αν θυμάμαι καλά στα xp)

 

 

Σιγουρα δεν τρεχει το cubase. απο τα υπολοιπα τι να σου πω.... δε ξερω αν κατι δεν ετρεχε παλια και τωρα τρεχει. ολα μου φαινονται τοσο υποπτα οσο και φυσιολογικα εφ'οσον δε ξερω που χρησιμευει το καθενα

 

 

 

Μπορεί να τρέχει κάτι άλλο, δεν είναι απαραίτητο να το μπλοκάρει το cubase. Αν δεν ξέρεις, μην τα σκαλίζεις, όχι ότι θα γίνει τίποτα, αλλά άστο...

 

 

Αυτο ειναι η επαναφορα σε προηγουμενη ημερομηνια? Θα χασω κατι απο τα δεδομενα μου?

 

Ναι , και αν έχεις όλα τα δεδομένα σου στον ίδιο σκληρό με τον system θα τα χάσεις (μέχρι την ημερομηνία επαναφοράς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC δεν είναι συνδεδεμένο στο internet όπως λες. Windows Update του έχεις κάνει ποτέ; Πολύ μεγάλο ποσοστό διαφόρων προβλημάτων λύνεται απλά με τα updates.

 

Tα Updates τα εχω σταματησει εδω και τουλαχιστον 2 χρονια απο τοτε που ενα update ειχε μια λαθος ενημερωση (δε θυμαμαι ποια) και συνεχως εβγαζε ενα error msg.

 

 

οχι στο σκληρο δισκο που εχω τις ηχογραφησεις μου δεν υπαρχει τιποτε αλλο. ειναι σαν δευτερευων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

οχι στο σκληρο δισκο που εχω τις ηχογραφησεις μου δεν υπαρχει τιποτε αλλο. ειναι σαν δευτερευων

 

Τότε δεν θα χάσεις αρχεία (δικά σου), αλλά θα πρέπει να ξανα εγκαταστήσεις ό,τι πρόγραμμα (setup) εγκατέστησες μετά την ημερομηνία επαναφοράς.

Για αυτό είναι καλό να παίρνουμε back up σε επίπεδο system restore, αφού τελειώσουμε με το στήσιμο του pc (σε software αναφέρομαι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC δεν είναι συνδεδεμένο στο internet όπως λες. Windows Update του έχεις κάνει ποτέ; Πολύ μεγάλο ποσοστό διαφόρων προβλημάτων λύνεται απλά με τα updates.

 

Τα Windows Updates να γίνονται αλλά μόνο τα σημαντικά...

Οι προαιρετικές ενημερώσεις μπορούν συνήθως να προκαλέσουν προβλήματα ασυμβατότητας στο σύστημα λόγω κάποιον άλλων εγκαταστάσεων...

 

Θα σου πρότεινα να μην πειράξεις τίποτα για αρχή από τον Task Manager...

Κάνε μια επαναφορά συστήματος πρώτα και μετά βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αντίστοιχο θέμα με τα usb μου..κυρίως δίσκους όμως...μονο που μου το κάνει και στην έναρξη...

 

Λίγο offtopic, αλλά αυτό στο κάνει διότι πιθανότατα προσπαθεί να bootάρει από τους usb δίσκους και δεν τα καταφέρνει.  Αν μπεις στο BIOS έχωντας συνδεδεμένους όλους τους σκληρούς και σιγουρευτείς ότι η "first boot device" είναι αυτή που πρέπει, λογικά θα είσαι οκ.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Tα Updates τα εχω σταματησει εδω και τουλαχιστον 2 χρονια"

Αν αποτύχουν τα πειράματα σου δοκίμασε στο τέλος να κάνεις κι ένα format,αν έχεις το pc πάνω από 2 χρόνια χωρίς format ένας θεός ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα και τι άλλο πρόβλημα μπορεί να σου βγάλει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Tα Updates τα εχω σταματησει εδω και τουλαχιστον 2 χρονια"

Αν αποτύχουν τα πειράματα σου δοκίμασε στο τέλος να κάνεις κι ένα format,αν έχεις το pc πάνω από 2 χρόνια χωρίς format ένας θεός ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα και τι άλλο πρόβλημα μπορεί να σου βγάλει.

 

 

Φορματ εχω κανει περιπου πριν κανενα χρονο. Απο το φορματ και μετα δεν εχω σχεδον τιποτα μεσα στο μηχανημα πλην ηχογραφισεων. και καμια αλλη χρηση δε γινεται πλην αυτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου