Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση ηλεκτρονικού drumset (module)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά είμαι παλιός στα ακουστικά drums τώρα ανακαλείψα τα ηλεκτρονικά .!! ξέρω τα βασικά πράγματα,. έχου ακούσει όμως για κάποιες αναβαθμίσεις που γίνοντα στο module του drumset μέσω internet!! Shocked θέλω τι βοήθεια σας και να μου εξηγήσητε μερικά πράγματα γιατί είμαι λίγο slowmotion στα ηλεκτρονικά drums (περίεργες λέξεις δεν καταλαβαίνω λόγο ηλικίας) εσείς είστε μεστά πράγματα ,.. παρακαλώ boithisteeeeeee με!!!!!  ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες. Θα σε παρακαλεσω μονο να γραφεις ελληνικα σε επομενα post σου, συμφωνα και με τους κανονισμους του forum.

 

Αν και δεν ξερω και παρα πολλα απο ηλεκτρονικα drumset, αναφερεσαι φανταζομαι σε καποιο πιθανο firmware update. Θα σου προτεινα να αναφερεις ακριβως ποιο μοντελο ηλεκτρονικης drums εχεις ωστε να μπορεσουν να σε βοηθησουν πιο γνωστες του αντικειμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είμαι παλιός στα ακουστικά drums τώρα ανακαλείψα τα ηλεκτρονικά .!! ξέρω τα βασικά πράγματα,. έχου ακούσει όμως για κάποιες αναβαθμίσεις που γίνοντα στο module του drumset μέσω internet!! Shocked θέλω τι βοήθεια σας και να μου εξηγήσητε μερικά πράγματα γιατί είμαι λίγο slowmotion στα ηλεκτρονικά drums (περίεργες λέξεις δεν καταλαβαίνω λόγο ηλικίας) εσείς είστε μεστά πράγματα ,.. παρακαλώ boithisteeeeeee με!!!!!  ευχαριστώ

  ΕΧΩ  κατι παλιο millenium mps 200 και ειναι πολυ μαπα γινεται κατι σε αυτο το κιτ????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΕΧΩ  κατι παλιο millenium mps 200 και ειναι πολυ μαπα γινεται κατι σε αυτο το κιτ????

 

Ναι μπορείς υπό κάποιες προϋποθέσεις.

 

1) "Βασικες" γνωσεις software τυπου Cubase κλπ

2) Θες PC

3) Κάρτα ήχου με χαμηλο latency

4) Διάβασε αυτό για να συνδεσεις τα τυμπανα με το PC και να παιζεις με VST ηχους

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου