Προς το περιεχόμενο

Burn the Sun-Καλώς σας βρήκαμε


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μου επιτρέπεται και μένα να παρουσιάσω στο κοινό του νόιζ το πρώτο demo της μπάντας μου.http://burnthesun.bandcamp.com

Προφανώς κάθε κριτική είναι ευπρόσδεκτη ειδικά οι αρνητικές που αποσκοπούν στην βελτίωσή μας.Το demo ηχογραφήθηκε από εμάς και την βοήθεια ενός φίλου μας ο οποίος ακόμα σπουδάζει ηχοληψία(έκανε επίσης μίξη και mastering μόνος του) .Έπονται live και ηχογράφηση ολόκληρου δίκου(ελπίζουμε)

(* μέχρι τ Χριστούγεννα ονομαζόμασταν Scapegoat)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν τα τρασγούδια και το στυλ σας. Έχετε ωραία ριφάκια και αρκετά καλά φωνητικά (αν και σε κάποια σημεία μου φώναζε πολύ ο τραγουδιστής ήταν λίγο κουραστικό).

 

Μια παρατήρηση που θα ήθελα να κάνω είναι για την ένταση των κιθάρων, η οποία είναι πολύ δυνατά σε σχέση με την ένταση της φωνής. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να την καλύπτουν σε πολλά σημεία και να μην ακούγεται καθαρά ο στοίχος.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία χροιά στην παραμόρφωση της κιθάρας. Φοβερή κατά τη γνώμη μου..!! :o 8)

 

Ωραία χροιά ο τραγουδιστής, ταιριαστή στο είδος που πρεσβεύετε..

 

Το rhythm section (bass & drums) είναι και αυτό όπως αρμόζει, σταθερό και καθόλου φλύαρο. Μπράβο παίδες!

 

Οι Stoner καταβολές σας είναι εμφανείς, και πραγματικά αποδίδετε ωραία τις μουσικές σας ιδέες. Κατά την προσωπική μου γνώμη, δεν πρέπει να ''πειραχτεί'' κάτι στην μίξη από θέμα ηχοχρωμάτων και εφέ. Το μοναδικό που θα μπορούσε να ελαττωθεί λίγο, είναι αποκλειστικά, η ένταση και ΜΟΝΟ η ένταση της κιθάρας κατά τη διάρκεια των φωνητικών.

Προσωπική γνώμη αυτή..

 

Καλή συνέχεια παίδες! Το 'χετε πολύ! ;) :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπατε!

Νομιζω οτι ισως θελει λιγο διαφορετικη μιξη-κυριως οπως προανεφεραν τα παιδια χαμηλοτερα οι κιθαρες στα μερη των φωνητικων η λιγο πανω η φωνη σε σημεια.

Τι να λεει ομως?

Ο ομως ηχος που χετε βγαινει-αυτη νομιζω ειναι η ουσια.

Ωραιες συνθεσεις,πολυ δυνατα ριφφς-ειδικα το heavy as sin-καλα φωνητικα και κιθαρες που σπερνουν.

Τι αλλο θελει κανεις?

Ωραιοι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε πολυ παιδια.Προσπαθουμε τωρα να το βγαλουμε και σε κανονικη μορφη αλλα δεν υπαρχουν λεφτα.Οποιος ενδιαφερεται στις 17 ιουνη εχουμε live στο sevensins.Θα ενημερωσω και στο ημερολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου